ročník 2013/2014

První ročník ligy NHLR

5. června se odehrál poslední zápas sezóny mezi týmy Raků a Rosic, který určil konečné pořadí ve středu tabulky. O zbývalých částech tabulky bylo rozhodnuto už s předstihem několikati kol. Tým z Lipůvky, který od začátku sezóny neopustil první pozici v tabulce, potvrdil roli favorita. S nejlepším skórem i poměrem branek jasně Lipůvka ovládla první místo v podstatě od začátku ligy. Druhé místo obsadil tým Hlív, který se stálým kádrem hráčů předváděl vyrovnané výkony celý ročník. Dokonce se jim podařilo porazit vítězný tým z Lipůvky. Na opačném konci tabulky bylo také jasno několik kol před koncem. Rajhradský tým se může "pochlubit" nejhorším poměrem branek i nejnižším počtem nastřílených gólů (průměr Mantinel's 2,5 branky na zápas, Lipůvka přes 6 branek na zápas, celé ligy 3,7 branky). Boje o zbývající místa rozhodli o postavení zbytků týmů až v posledním kole. Tím se završil první ročník NHLR, který ve stejném systému s malými doplňky začne na začátku září roku 2014.

Trocha statistiky rajhradských zápasů:

nejvyšší výhra: 0:4 (HC Raci - HC Mantinel's)

nejvyšší prohra: 12:4 (HC Lipůvka - HC Mantinel's)

nejvyšší rozdíl skóre: 12:4 (HC Lipůvka - HC Mantinel's)

průměr vstřelených branek za zápas: 2,53

průměr inkasovaných branek na zápas: 4,46

6 zápasů s jednobrankovým rozdílem (4:3, 4:3, 4:3, 2:1, 2:1, 5:4)

1 zápas bez inkasované branky 0:4 (HC Raci - HC Mantinel's)

1 zápas bez vstřelené branky 0:6 (HC Mantinel's - HC Hlívy)

nejlepší střelec klubu: Peťa Šinkovský

nejlepší nahrávač klubu: Lukáš Brtník

Zápas: 15. HC Raci - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Poslední zápas letošního ročníku se odehrál v netradičním čase v 7 hodin ráno na halách dětí a mládeže za Lužánkami. A zřejmě brzká ranní hodina nám nijak neprospěla. První třetina končí zcela zaslouženě 2:0. Ve druhé se podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale hned v zápětí Raci opět navýšili rozdíl o 2 branky a tak po druhé třetině zní výsledek lépe pro domácí 4:1. Ve třetí třetině byl největším problémem střelecká nemohoucnost a dvě chyby v obraně dokonaly trápení a ukončily zápas při výsledku 6:1. I přes prohru jsou Raci našim "nejoblíbenějším" soupeřem. Z tří zápasů nám patří jedna výhra, jedna remíza a jedna prohra a celkem 3 body do tabulky. Celkové letošní skóre - 8:9.

Brno, 24.5.2014

HC Raci - HC Mantinel's Rajhrad 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

střelci Rajhradu: Brtník

Zápas: 14. HC Mantinel's Rajhrad - HC Šmajda tým Rosice

Report:

Předposlední zápas letošního ročníku nás v tabulce už nemohl posunout výše. Zato tým z Rosic by vítězství posunulo na třetí pozici. Zřejmě herní pohoda Černíka přinesla v první třetině hned dvě branky. Hattrick přišel na začátku druhé třetiny a nyvýšení o dvě branky bylo na světě. Třetí třetina však začínala už pouze s rozdílem jediné branky a rychlé vyrovnání slibovalo dramatické události. Rajhrad ovšem zabral o trochu víc a dvěma brankami na konci zápasu přinesl do svých řad částečný klid. Rosicicím se podařilo v posledních minutách upravit výsledek na 5:4, další branka už jim nebyla dovolena. A tak si připisujeme alespoň 2 body do tabulky a spravení chutí do posledního letošního zápasu s Raky. Celkové letošní skóre zní vyrovnaných  - 11:12.

Rosice, 15.5.2014

HC Mantinel's Rajhrad - HC Šmajda tým Rosice 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)

střelci Rajhradu: Černík 3x, Susna, Pejchar

Zápas: 13. HC Lipůvka - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

V den vítězství se ve večerních hodinách potkávají na halách  za Lužánky týmu z obou pólů tabulky. HC Lipůvka jako jistý vítěz letošního ročníku přivítal tým, který jistojistě končí na posledním místě. První třetina ovšem naznačovala, že by se podle výkonu i výsledku, mohla hrát vyrovnaná partie. Jenže od druhé třetiny si Lipůvka otevřela střelnici a po 4 vstřelených brankách nebylo už co řešit. V záverečné části přidala dalších 5 golů a přinesla nejvyšší výhru i nejvyšší rozdíl branek v letošních zápasech. Výsledek byl o to krutější, že na šance i střely byl tým z Rajhradu lepší. Na vylepšení reputace i brankového rozdílu zbývají poslední dva zápasy letošní ligy proti týmu Rosic a Raků. Celkové skóre po třech vzájemných a prohraných zápasech zní hrůzných - 26:8!

Brno, 9.5.2014

HC Lipůvka - HC Mantinel's Rajhrad 12:4 (3:2, 4:1, 5:1)

střelci Rajhradu: Homola 2x, Samson, Černík

Zápas: 12. HC Mantinel's Rajhrad - HC Hlívy

Report:

V dohrávce 11. kola uvítal na rosický led tým HC Hlívy. První tým letošního ročníku, kterému se podařilo porazit vedoucího soutěže HC Lipůvku a to dokonce na jejich domácím ledě. Průběh zápasu nabízel vyrovnanou a opatrnou hru na obou stranách. První třetina bez branky avšak s několika šancemi. Druhá třetina v podobné režii přinesla ovšem jedinou a nakonec i vítěznou brankou Hlív. Třetí třetina už patřila do scénáře hororu. S výsledkem 0:5 se rozplynula myšlenka jak na výhru tak i na možnost odpoutání se týmu z posledního místa tabulky. I třetí vzájemný zápas vyšel lépe týmu Hlív a výsledné skóre tak nelichotivě zní - 14:3.

Rosice, 27.4.2014

HC Mantinel's Rajhrad - HC Hlívy 0:6 (0:0, 0:1, 0:5)

střelci Rajhradu: ee, žádní nebyli

Co nového v lize, aneb setkání vedoucích týmů podruhé

13.3. v areálu kulturního domu Rubín v restauraci u Mikiho proběhla schůzka vedoucích týmu NHL(R).

Osobně jsem se nemohl zůčastnit, takže byl požádán Lukáš Halouzka o zastupování. Řešily se podstatné věci a to:
1. Další ročník NHL(R)

Schválil se 2. ročník NHL(R) s tím, že stávající týmy zůstavají, včetně Hlív, které zvažovali o odstoupení z ligy. O dalších účastnících se bude jednat. Sezóna 2. ročníku by měla začít v půlce zaří 2014 a skončit na začatku května 2015.
2. Systém hry

Hrát by se mělo 3x15 čistého času. V tomto systému je potřeba časomíry. Takže domácí tým zajistí jak časomíru, tak nějakou duši pro funkci časoměřiče. Finanční zátež je minimální a to v průměru: časomíra = 300Kč, tj. 150kč na tým = 10kč na osobu navíc.
3. Tresty

S časomírou by se měly dodržovat 2minutové tresty čistého času + budou přidány 5ti minutové tresty a to: za hrubost, pokřikování a zakeřnější fauly (stačí náznak).

4. Pravidelné termíny zápasů

Od nové sezóny bude zamluven na každý týden termín 1 ledu, na kterém se odehraje zápas NHL(R) ( například každou středu v 21:00 - 22:30). Ledy budou řešeny na smlouvu PS. Den a čas je zatím v řešení, ale o víkendu to určitě nebude.
5. Jistina klubů

Kvůli novému systému s předem zamluvenými ledy na začatku sezóny každý tým složí částku 4000Kč na zaplacení ledu jako jistina pro případ, že by se nedostavil na zápas. Na konci sezóny budou peníze vraceny nebo použity jako jistina na další sezónu.

6. Zakončení prvního ročníku

Koncem dubna 2014 bude ukončena sezóna bruslením s rodinami, kdy bude vítězi 1. ročníku NHL(R) předán pohár. V plánu je i mini-zápas mezi vítězi ligy a ALL-stars zbytku ligy ( z každého tymu 2 hrači).

Zápas: 11. HC Mantinel's Rajhrad - HC Gepards

Report:

V předehrávce posledního kola letošního ročníku se potkává tým Rajhradu s HC Gepardy. Případná výhra mohla rajhradský tým posunout z posledního místa tabulky. Hned od úvodu byl vidět svižný hokej plných šancí. Po první třetině jsou na tom lépe domácí, které může mrzet jen několik nevyužitých tutovek. Druhá třetina přináší opět několik neproměněných šancí z naší strany, ale také zmatek před naší brankou a vede k vyrovnání skóre. Třetí třetina už byla vyrovnaná ve všech směrech jenže průstřel jednoho z Gepardů stanovil skóre na výsledných 1:2. Celkové skóre letošního ročníku tak končí - 8:7, ovšem pouze jediným vítezstvím.

Rosice, 2.3.2014

HC Mantinel's Rajhrad - HC Gepards 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

střelci Rajhradu: Beránek

Zápas: 10. HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci

Report:

V prvním ligovém zápase v roce 2014 náš tým přivítal na rosickém ledě tým hokejových Raků. Jednalo se o dohrávku 8. kola NHLR ještě z roku 2013. Výborný a vyrovnaný výkon obou mužstev přinesl pěknou podívanou. Pravidelný gólový náskok Rajhradu se Rakům vždy podařilo stáhnout. Akce v poslední minutě zápasu znamenala opět vyrovnání Raků a stanovení výsledku na 3:3.

Rosice, 26.1.2014

HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci 3:3 (1:1, 1:1, 1:1)

střelci Rajhradu: Šinkovský 2x, Pejchar

odkaz na fotky:

Pravidla ledního hokeje

V záložce O NÁS a podzáložce PŘÍRUČKY najdete pravidla ledního hokeje a další užitečné články z oblasti herní taktiky. Vřele doporučuji k prostudování.

Přátelský zápas: HC Mantinel's Rajhrad - FC Přísnotice

Report:

I mezi svátky se náš klub vydal na ledovou plochu k hokejovému zápasu. Tentokrát k přátelskému s fotbalisty FC Přísnotic, za které nastoupili i členové našeho týmu. A tak jsme v dresech soupeře mohli vidět třeba bratry Vaníčkovi, bratry Kunzovi a vynikajícího snipera Beemana. Zápas vedený v duchu přátelském se chvílemi podobal ligovému. Nechyběli pěkné kombinace, samostatné úniky, vidět bylo i několik hokejových hitů. Poslední zápas roku 2013 vyzněl lépe pro domací hokejisty, kteří porazili tým z Přísnotic poměrem 7:2. Dne 18.1.2014, v 16 hodin se na zimním stadiónu v Rosicích odehraje odveta.

Rosice, 29.12.2013

HC Mantinel's Rajhrad - FC Přísnotice 7:2 (3:0, 3:1, 1:1)

střelci Rajhradu: Troubil, Šinkovský, Halouzka, Březina 2x, Brtník, Mlčoch

Hokejový víkend

Report:

Náročný hokejový víkend byl odstartován sobotním turnajovým zápasem v brzkých ranních hodinách. Prvním soupeřem nám byl tým ze Zbýšova. Ještě rozespalí hrači Rajhradu podlehli domácím jednoznačně 1:5. Druhému soupeři, týmu Ideal Okno, jsme byli až do třetí třetiny vyrovnaným soupeřem. Změna stavu z počátku 3. třetiny 5:3 na konečných 5:6 odsoudila náš tým k druhé porážce. Po vydatném obědě a důkladném odpočinky nastoupili hráči Mantinel's k zápasu s týmem THC Padochov. Tady se podařilo odčinit dva úvodní nevydařené zápasy a duel skončil vysokou výhrou 11:3. Náš 4. zápas se odehrál až jako poslední v celém turnaji. Vyrovnaný zápas s týmem HC Angry Birds Brno skončil 4:7 pro Rajhrad a díky lepšímu skóre jsme obsadili 2. místo hokejového turnaje! Oslavy museli být ovšem odloženy pro nedělní zápas s rajhradskými Opelíky. Značný zájem diváků, kteří přišli podpořit oba týmy sliboval výbornou atmosféru. Ovšem nástup do zápasu měli lepší hráči Opelíku a stav skóre po 1. třetině 0:3 byl zcela zasloužený. 2. třetina už byla pro unavené turnajové hráče viditelně lepší a přinesla snížení stavu na 2:4. Ve 3. třetině se podařilo stáhnout náskok Opelíku na 4:5 a 3 minuty před koncem zápasu bylo nařízeno trestné střílení za zákrok na Petra Šinkovského. Nájezd se nepodařilo proměnit a tak utkání skončilo výsledkem 4:5 pro hostující tým HC Opelík. Následné domluvené nájezdy skončily remízou a udělaly pěknou tečku za hokejovým víkendem.

Rosice, 21.12.2013 hokejový turnaj

HC Zbýšov - HC Mantinel's Rajhrad 5:1

HC Mantinel's Rajhrad - HC Ideal Okno 5:6

HC Mantinel's Rajhrad - THC Padochov 11:3

HC Angry Birds Brno - HC Mantinel's Rajhrad 4:7

Rosice, 22.12.2013

HC Mantinel's Rajhrad - HC Opelík Rajhrad 4:5 (0:3, 2:1, 2:1)

střelci Mantinel's: Mlčoch, Pejchar, Černík ml., Šinkovský

střelci Opelíku: Černík st., Martenek 2x, Klimeš 2x

odkaz na fotky a video:

Přichází "derby": HC Mantinel's Rajhrad vs. HC Opelík Rajhrad!

Potvrzeno! Dva dny před Štědrým dnem se na rosickém zimním stadióně odehraje přátelské utkání mezi rajhradskými hokejisty Mantinel's a Opelík. Jedná se tak trochu i o mezigenerační zápas. Totiž průměrný věk hráčů Mantinel's Rajhrad je přibližně 26 let, kdežto v sestavě Opelíků má značná část "zkušenějších" hráčů již tuto dobu na ledových plochách "odkroucenou". Tím by nám tento zápas s takto ostřílenými hráči mohl přinést velice cenné zkušenosti. Proto velice rádi uvítáme fanoušky a příznivce obou klubů přímo na zimáku v Rosicích. Zápas začíná v neděli, 22.12. v 16:00.

Účastníky hokejového turnaje

Jako přípravu na nedělní rajhradský zápas lze pojmout účast na sobotním hokejovém turnaji amatérů. Náš tým se 21.12., spolu s 5ti dalšími, zúčastní v Rosicích celodenního hokejového turnaje. Odehrajeme celkem 3 zápasy. 2 zápasy ve skupině a jeden o umístění. Příjemnou zprávou je potvrzení dvou golmanů, a tak po delší přestávce uvidíme opět mezi třemi tyčemi starého známého Staně Hanzla. Přesné časy zápasů budou aktualizovány po rozlosování.

Zakládáme o.s. - občanské sdružení "HC Mantinel's Rajhrad, o.s."

Dne 23.11. došlo k podpisu "Návrhu na registraci občanského združení" členy přípravného výboru, kterými jsou Miroslav Holaza, David Pejchar a David Susna. Společně s žádostí budou na ministerstvo vnitra odeslány stanovy sportovního klubu, které jsou na našich stránkách k nahlédnutí. Po schválení registrace bude svolána členská schůze, kde proběhne volba do výkonného výboru, revizní komise a stanoví se další směry činnosti klubu. Přihláška nových členů do klubu je k dispozici také na našich stránkách. Všichni členové budou o termínu konání členské schůze kontaktováni elektronicky.

Změna v kádru týmu

Z důvodu vážného poškození vazů kolene, bohužel končí nejen v týmu, ale i se sportem celkově náš brankář Honza Tereštík. Přejeme mu mnoho úspěchů v jeho nově vybrané činnosti a třeba ho zahlédneme mezi provazy ringu. Gólmany na tréninky budeme zatím řešit v rámci hostování. K dispozici máme už známého Miloše Janču a Patrika Navrátila, který nám už odchytal několik ligových zápasů. Nově se objevuje slečna Verča Bednářová. V Blansku k zápasu proti domací Lipůvce naskočil na led za náš tým Marek Hladký, který se tak stává jeho členem.

Zápas: 9. HC Lipůvka - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Po týdnu se opět Rajhrad vydává do Blanska k zápasu proti domácí Lipůvce. První třetina proti prvnímu týmu tabulky se hrála ve vynikajícím tempu. Vyrovnaná hra přinesla po jedné brance i po jednom vyloučení na obou stranách. Ovšem pouze Rajhrad využil početní výhody a tak vyhraná první třetina 1:2 byla z říše snů. Druhá třetina tak už ale nevypadala. Soupeř nás vysoce přestřílel, a po druhé siréně bylo skóre najednou 5:2. Třetí třetina byla zcela v režii Lipůvky, která důslednými dorážkami v brankovišti stanovila výsledek vysoko na 9:3. Lipůvka tedy opět potvrdila roli favorita a dál vládne lize s 10ti bodovím náskokem na druhé Hlívy.

Blansko, 8.11.2013

HC Lipůvka - HC Mantinel's Rajhrad 9:3 (1:2, 4:0, 4:1)

střely na bránu - 60:31 (16:14, 18:9, 26:8)

vyhraná buly - 28:18 (5:4, 13:6, 10:6)

oslabení - 5:5 (1:2, 3:1, 1:2)

střelci Rajhradu: Samson 2x, Šinkovský

Zápas: 8. HC Hlívy - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Na zápas proti domácím Hlívám jsme se vydali letos poprvé na zimáku do Blanska. Nažhaveni z vítězného zápasu proti Gepardům jsme se vrhli na soupeře. V první třetině bylo k vidění několik dobrých šancí ovšem bez vstřelené branky. Druhá už přinesla branky na obou stranách, kdy, jak se nakonec ukázalo, se jediným střelcem stal Černík. Třetí třetina přinesla už pouze jediný gól, nešťastně odražený od brusle do naší branky. Námitky gólmana rozhodčí nevyslyšel a ani závěrečný tlak už skóre neměnil. Druhá letošní prohra s Hlívami ovšem ukázala výrazné zlepšení ve všech fázích hry. Přesně za týden má Rajhrad možnost opět v Blansku zabodovat s dosud neporaženou Lipůvkou.

Blansko, 1.11.2013

HC Hlívy - HC Mantinel's Rajhrad 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

střelci Rajhradu: Černík

Co nového v lize, aneb setkání vedoucích týmů

18.9. v areálu kulturního domu Rubín v restauraci u Mikiho proběhla příjemná schůzka vedoucích týmu. Kromě zástupce Šmajdů tak mohli všichni ostatní spatřit Standův pohár. Na programu bylo několik zásadních věci naší ligy.

bod 1 - Srovnání časového začátku NHL(R) s ligou ledního hokeje

Dohodlo se o nadstavení letošního ročníku 2013/14 o třetí kolo. Soutěž se tak protáhne až do dubna roku 2014. Následující ročník začne v září 2014.

bod 2 - Rozšíření ligy

Letošní ročník se odehraje ve stávajícím počtu 6ti týmů. Pro příští ročník 2013/14 by se liga mohla rozšířit o další dva kluby (HC Medvědi, HC Bejci) na 8 týmů. V tomto případě se dá uvažovat o rezervování pravidelných ledů pro NHL(R) a tím dané termíny zápasů.

bod 3 - Rozhodčí

Bude svolána schůzka rozhodčích pro stanovení jasného rámce pravidel pro pískání zápasů. Pokud se z časových důvodů nepodaří schůzku realizovat, budou rozhodčí obesláni mailem o pravidlech.

bod 4 - Ligový web

Díky vedoucímu Raků a zakladatele soutěže Irjovi Zagatovi bude v nejbližších týdnech uveden do provozu web NHL(R). Zde budou zaznamenány všechny zápasy s kompletními údaji a možnost přihlašování zápasů NHL(R).

bod 5 - Fotodokumenty

Správce fotek a videí z ligových zápasů se stane naš hráč Lukáš Halouzka. Bude postupně sbírat a spravovat materiál od ostatních týmů.

Zápas: 7. HC Gepards Brno - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

V narychlo domluveném zápasu se potkává Rajhrad na rosickém ledě s domácími Gepardy. Po první třetině a několika nevyužitých šancích působil hokej trochu nudně. Jenže to co se nepodařilo využít v první třetině, už v druhé využito bylo. Naše rychlá odpověď na gól Gepardů a následné navýšení druhým gólem Pejchara začala hra dostávat ten správný náboj. Třetí třetina už byla pouze v naší režii a další 2 branky stanovili výsledek na příjemných 1:4. Povedlo se tak odčinit porážku z prvního kola a bodovat po 3 ligových zápasech.

Rosice, 20.10.2013

HC Gepards Brno - HC Mantinel's Rajhrad 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

střelci Rajhradu: Pejchar 2x, Samson, Šinkovský

Zápas: 6. HC Šmajda tým Rosice - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

V prvním podzimním ligovém zápase se na rosickém ledě potkává Mantinel's s týmem Šmajdů. Díky velké marodce, dochází ke podstatné změně sestavy. Úvod zápasu přinesl vyrovnanou hru. V dalším průběhu se dostáváme rychlými breaky do šancí, které jsme ovšem trestuhodně neproměnili. Tlak v závěru zápasu skóre nezměnil a i když jsme soupeře přestříleli, tak ani toužená remíza nepřišla.  Náš tým, stejně tak jako při prvním měřením sil, prohrál stejným skórem 4:3.

Rosice, 28.9.2013

HC Šmajda tým Rosice - HC Mantinel's Rajhrad 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

střelci Rajhradu: Mlčoch, Černík, Beránek

Termíny podzimních zápasů

Již v několika případech jsou známy termíny zápasů pozdzimní části NHLR a letní dohrávky.

6.kolo: HC Hlívy - HC Mantinel's Rajhrad - 1.11. v 20:45, Blansko,

7.kolo: HC Šmajda tým Rosice - HC Mantinel's Rajhrad - 28.9. v 14:30, Rosice,

8.kolo: HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci Brno - zatím termín není dohodnut,

9.kolo: HC Lipůvka - HC Mantinel's Rajhrad - 8.11. ve 22:00, Blansko,

10.kolo: HC Gepards - HC Mantinel's Rajhrad - 20.10. ve 16:15, Rosice.

Rádi uvítáme všechny fanoušky na podporu přímo na stadiónu.

Setkání vedoucích týmů NHLR

Dne 18.9. v 18:00 proběhne v restauraci Rubín, Makovského nám., Brno-Žabovřesky schůzka vedoucích týmů NHLR.