ročník 2017/2018

o 3. místo: HC Sexy Bonbónky - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Po nevydařeném semifinále, kdy se nepodařilo překonat tým HC Raci se pouštíme do boje o bronzové medaile. Dle pravidel je třeba pozici po základní části ještě potvrdit. První třetina začíná ofenzívním hokejem. Hned v první minutě dostávají domácí početní výhodu, tu se využít ale nedaří. První branka přichází ve čtvrté minutě. Hostující obránce propadá na útočné modré a domácí trestají 1:0. Hosté se tlačí do brány, ale bezvýsledně. Nepodaří se využít ani přečíslení 3 na nikoho. Druhá třetina začíná přesilovkou hostů. Ta ještě využita není. Za tři minuty se podaří Mantinel's vstřelit branku, ta ale není uznána pro špatné postavení branky. Za další tři minuty je však již srovnáno. Novotný skvěle nachází připraveného Součka, který promněňuje 1:1. Hosté však zbraně neskládají. Opět po chybě obránce na modré se domácí nemýlí 2:1. Oba týmy si potom zahrají přesilovky, beze změny. V první minutě třetí třetiny je nařízeno trestné střílení. Faulovaný Novotný skóruje a vyrovnává 2:2. Po pěti minutách se skóre otáčí ve prospěch hostů. Beránek doráží vlastní střelu za záda Krejčíře 2:3. Hosté za 4 minuty opět vyrovnají. Nikým nehlídaný Trávníček se po ose modrá - branka nemýlí 3:3. Další změnu v poměru branek přichází v početní výhodě. Za držení usedá na trestnou lavici Kolařík. Ovšem ti kdo skórují jsou hráči Rajhradu. Po vyhraném buly posílá Černík do breaku Novotného a ten promněňuje 3:4. I hosté však využívají tuto přesilovku. 5 vteřin před návratem vyrovnávají 4:4. V závěru je vyloučen rajhradský Susna, hosté si berou oddechový čas a připravují se na závěrečný tlak. Ten ovšem po deseti vteřinách končí, když na trestnou usedá i domácí hráč. Nerozhodný stav přináší po závěrečné siréně samostatné nájezdy. První série nevyužívají domací ani Souček. Druhá už branku přináší. Prvně domácí propasírují puk mezi betony brankáře Hanzla, v zápětí i Čeník střelou pod víko promněňuje 1:1. Třetí série je bez branek, Novotný neskóruje. Čtvrtou promněňují pouze hosté. Kolařík perfektním blafákem vstřeluje a zvyšuje na 1:2. Přichází moment, kdy můžou na hostující střídačce propuknout oslavy. Stačí pouze, aby domácí nevstřelili branku. A to se také děje!! Po pátém místě z loňského roku, si můžou hráči letos dopřát chvíli slávy. Po předání medailí proběhne ještě série fotografií a může se začít slavit!!!

Rosice, 25.4.2018

HC Sexy Bonbónky - HC Mantinel's Rajhrad 4:5 SN (1:0, 1:1, 2:3)

střelci Rajhradu: Souček (Novotný), Novotný (náj.), Beránek, Novotný (Černík).

nájezdy: Souček 0, Černík 1, Novotný 0, Kolařík 1.

Vyloučení: 3:3

Využití: 1:0

V oslabení: 0:1

Sestava Mantinel‘s: Hanzl – Dufek, Beránek, Černík, Susna – Kolařík, Novotný, Samson, Mlčoch, Suček D., Souček T.

Sestava SB: Krejčíř – Čech, Hepp, Janák, Kunovjánek, Kupsa, Němčák, Poděbradský, Schelle, Staněk, Trávníček, Votava, Vrbas, Wolf.

 

finálové zápasy:

1. HC Origins - HC Raci 5:1,

2. HC Raci - HC Origins 7:2,

3. HC Origins - HC Raci 3:2.

stav série 2:1.

2.SF HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci

Report:

Druhý zápas semifinále ročníku 2017/2018 mezi týmy HC Raci a HC Mantinel‘s pokračuje o dva týdny později opět na zimáku v Rosicích. Úvod začíná fantasticky. V čase 00:26 po vyhraném buly otevírá skóre Novotný 1:0. Raci však vyrovnali hru a začali více střílet. První změna přišla v šesté minutě. Jašek projel nikým neatakován až před Hanzla a kličkou poslal puk za jeho záda 1:1. Po čtyřech minutách se podařilo Hrabovskému zasunout odražený puk do domácí branky a tím otáčí vývoj utkání 1:2. Katastrofa je dovršena 5 vteřin před koncem třetiny. Po chybě v obraně se do protiútoku dostává Ansorge a navyšuje na 1:3. V úvodu druhé části rajhradští zvýšili střeleckou aktivitu, ale Pivovarčík odolával. Kapitulace přišla až v polovině třetiny, kdy střelu Kolaříka do brány dorazil Samson. 2:3. Za minutu hosté dostávají trest za přiliš mnoho hráčů a nabízí tak přesilovou hru. Tu využívá Souček , který dostal od Černíka milimetrovou přihrávku a nedal hostujícímu brankáři šanci 3:3. Hosté však ještě do konce třetiny stihly odpovědět. V přesilovce krásnou kombinací opět zvyšuje Hrabovský 3:4. Třetí třetina přinesla těžkou bitvu. Několik šancí na obou stranách vychytávají oba gólmani. Jednu ovšem využívají. Střelu od modré tečuje Hort za záda Hanzla a zvyšuje už na 3:5. Do konce zbývá 10 minut. Raci ovšem všechny šance likvidují. Ani následné power-play změnu již nepřináší. Postupujícím týmem se tak stávají HC Raci a náš tým čeká závěrečná bitva o třetí místo.

Rosice, 12.4.2018

HC Mantinel‘s Rajhrad - HC Raci 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)

stav série: 0:2

střelec Rajhradu: Novotný, Samson (Kolařík), Souček T. (Černík).

Vyloučení: 4:6

Využití: 1:1

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel‘s: Hanzl – Dufek, Houzar, Holaza, Susna – Novotný, Šinkovský, Černík, Beránek,Samson, Máčal, Kolařík, Lemon, Souček T.

Sestava Raci: Pivovarčík – Ansorge, Brzobohatý, Caudr, Heral, Hort, Hrabovský, Jašek, Jelínek, Krejčí, Leistner, Marek, Nováček, Staněk, Vintrlík.

1. SF: HC Raci - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

První zápas semifinále ročníku 2017/2018 mezi týmy HC Raci a HC Mantinel‘s odstartoval na zimním stadiónu v Rosicích. Od úvodního buly byl vidět rychlý hokej. Hrálo se zodpovědně, žádný tým nechtěl udělat chybu. Objevilo se několik šancí na obou stranách, prozatím bez využití. I nabídnutá přesilovka faulujícího Jaška branku nepřinesla. Po několika vteřinách se počet hráčů vyrovnává. Za nedovolené bránění je vyloučen Beránek. Až necelé dvě minuty před koncem doráží domácí Klimeš odražený puk do odkryté svatyně a otevírá skóre zápasu 1:0. První třetina tak vyznívá lépe pro domácí Raky. Druhá část už přináší otevřenější hokej. Hraje se nahoru dolů. Bohužel pro Mantinel‘s se hned z první vážnější šance druhé části prosazuje Hrabovský 2:0. Vzápětí přichází další pohroma. Hostující Holaza hákuje a Raci si tak zahrají přesilovku. Tu rajhradští ustojí. V následujících deseti vteřinách po návratu hráče usedá za krosček na trestnou lavici Susna. Raci ani tuto šanci nevyužívají. Zdálo se, že se v prostřední části již nic dít nebude, když se do samostatného úniku dostává Souček a střelou pod víko snižuje 2:1. Třetí část je ve znamení usilovného boje o vyrovnání. Hned z úvodu je vyloučen za napadení Leistner, hosté se však nemohli prosadit v koncovce. Další početní výhoda přichází pět minut před koncem základní hrací doby. Leistner vyhazuje puk mimo hřiště a usedá podruhé na trestnou lavici. Raci ji bez problému přečkají, když se hráči Mantinel‘s nedostanou ani k jediné střele. Zbývají dvě minuty do konce když domácí Leistner neustojí skvěle bruslícího Novotného a posílá ho za vlastní bránou tvrdou ranou na mantinel. Za pozdější diagnózu otřesu mozku vyfasuje pouze mírný trest. Rajhradští hráči zkusí hru bez brankaře, ovšem nepodaří se proměnit několik vyložených šancí. První semifinálovou výhru si tak připisují Raci. Další zápas se odehraje 12.4. v 21 hodin v Rosicích.

Rosice, 22.3.2018

HC Raci - HC Mantinel‘s Rajhrad 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

stav série: 1:0

střelec Rajhradu: Souček.

Vyloučení: 4:3

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel‘s: Hanzl – Dufek, Houzar, Holaza, Susna – Novotný, Šinkovský, Černík, Beránek,Samson, Mlčoch, Kolařík, Lemon, Souček.

Sestava Raci: Pivovarčík – Ansorge, Caudr, Heral, Hort, Hrabovský, Jašek, Klimeš, Krejčí, Leistner, Marek, Mažgút, Staněk, Ševčík, Zagata.

NHLR: Konec základní části

Po základní části již 5. ročníku NHLR se tabulka pořadí nakonec zastavila na tomto konečném pořadí:

HC Origins Brno

HC Raci

HC Mantinel‘s Rajhrad

Sexy Bonbónky

Modern Hockey TT

Modern Hockey PK.

 

Předpokládaným vítězem základní části se stal tým HC Origins Brno, který z 15ti zápasů dokázal vytěžit 22 bodů. Zkušenosti z republikové fanouškovské ligy se projevili ve standartních výkonech mužstva. Výsledkem byly tři dvouciferné výhry. Druhé místo obsadil tým HC Raci. I když jsme tohoto soupeře dokázali dvakrát porazit, tak přesto končí o dva body výše v tabulce. Třetí místo patří rajhradským Mantinel‘s. Náš tým získal v 15ti zápasech 16 bodů s kladným skórem 64:62. Odehráli jsme několik vynikajících, ale i dost nepovedených zápasů. Čtvrté místo obsadil univerzitní tým Sexy Bonbónky. Největší slabinou týmu byla nízká produktivita. S 38 brankami v 15ti zápasech se dostávají na poslední místo v počtu vstřelených branek. Ovšem i přes tento hendikep se jim daří o jediný bod uniknout z nepostupového místa. Ty zůstávají týmům Modern Hockey. Malým překvapením se tak stává tým Tomáše Tůmy, který v minulém ročníku obsadil konečné druhé místo.

Play-off si tak letos zahrají týmy HC Origins Brno s týmem Sexy Bonbónky a HC Raci s týmem HC Mantinel‘s Rajhrad.

 

Statistika našeho týmu 2017/18 NHLR:

nejvyšší výhra: 0:5 (Sexy Bonbónky),

nejvyšší prohra: 5:11 (HC Origins),

nejvyšší rozdíl skóre: 5:11 (HC Origins),

průměr vstřelených branek: 4,3 branky,

průměr inkasovaných branek: 4,1 branky,

nejlepší střelci: Novotný – 19 branek (13 z.), Souček T. - 8 branek (14 z.), Kolařík – 7 branek (10 z.) společně Černík 7 branek (12 z.),

nejlepší nahrávači: Novotný – 13 nahrávek (13 z.), Černík – 9 nahrávek (12 z.), Mlčoch – 6 nahrávek (13 z.),

nejlépe bodující hráči: Novotný – 32 bodů (13 z.), Černík – 16 bodů (12 z.), Kolařík – 10 bodů (10 z.),

nejtrestanější hráči: 8x – Holaza, 4x – Březina, Máčal, Susna, 3x – Kolařík, Kunz.

FSHHL: Ročník 2017/2018 dopsal svou poslední kapitolu

První dubnovou sobotu se ti nejlepší v letošním ročníku sešli na Zimním stadionu v Rosicích, aby si poměřili síly a utkali se o pohár pro Mistra FSHHL ligy. Krátce před polednem nastoupili v prvním semifinále hráči Free Stars (vítěz základní části), proti Piraním (4.místo). Ve vyrovnaném zápase nakonec vítěz základní části přetlačil srdnatě bojující Piraně v poměru 5-3, kdy definitivní rozhodnutí přinesla až trefa do prázdné branky při power-play 6-4. Ve druhém semifinále proti sobě nastoupili Gepardi (2) a Predátoři (3). Na přelomu první a druhé třetiny si dokázali Gepardi vybudovat dvoubrankový náskok, který se ukázal jako rozhodující. Predátoři sice v polovině utkání snížili a měli určitě herní převahu, ale jak už to někdy bývá, v době největšího tlaku ujel ostrostřelec Rizner a definitivně zlomil snahu Predátorů. Výsledek 3-1 tedy posunul do finále Gepardy. V podvečerních duelech nás tedy nejprve čekal boj o bronzové medaile mezi Predátory a Piraněmi. I přes rychlé vedení Piraní, převzali otěže utkání na své hokejky Predátoři, v polovině zápasu vedli o dvě branky a směřovali k vítězství. Poté však přišel neskutečný obrat Piraní, kteří během desti minut vstřelili 3 branky a když dvě minuty před koncem hry přidali další, bylo o vítězi jasno. Bronzové medaile tedy nakonec patří po tuhém boji Piraním.

17:45, to byl přesný čas, kdy vypuklo velké finále mezi Free Star a Gepardy. Tento duel byl pikantní i z toho pohledu, že den před tím se řada hráčů z obou celků zúčastnila rozhodujícího semifinálového zápasu v SAHL, kde byly nakonec úspěšnější Gepardi, a slavili postup do finále. Finálové utkání přineslo nádherný hokej z obou stran a výsledkově bylo jako na houpačce. Nejprve jako správný kapitán otevřel účet zápasu Richter, který poslal FS do vedení. Poté se připomněl trochu šťasným gólem (z poloviny hřiště) Gepardský Rizner, aby minutu na to předvedl fantastické obhození a zakončení Zavřel a poslal šelmy do vedení. Na začátku přišel další laciný gól, tentokrát se o něj postaral Minx a srovnal. V polovině utkání poslal do vedení FS Vystrčil, který zužitkoval nádherné přihrávky od Brankovského. Když pět minut před koncem utkání, druhý jmenovaný zvýšil na 4-2, zdálo se, být vše jasné. Jenže hned minutu poté přišla přesilová hra a v ní snížil znovu Zavřel. I přes závěrečnou power-play se již skóre nezměnilo a hráči Free Star tak mohli slavit titul.

odkaz na fotky:

www.flickr.com/photos/152290470@N02/albums/with/72157665013274618

Konečné pořadí 2017/2018

1.

FREE STAR

2.

GEPARDS

3.

PIRANĚ

4.

PREDATORS

5.

GOLDEN HANDS

6.

RACI

7.

MANTINEL´S

8.

HOBBYHOKEJ

9.

IP RACING SHOP

 

OCENĚNÍ

Mistr ligy:

FREE STAR

 
     

Prezidentský pohár:

FREE STAR

 
     

Pohár Fair – play:

HOBBYHOKEJ

 
     

Nejužitečnější hráč:

Stanislav Hanzl

Mantinel´s Rajhrad

     

Nejlepší brankář:

Ondřej Václavovič

Predators

     

Nejlepší obránce:

Ondřej Jabůrek

Gepards

     

Nejlepší střelec:

Karel Švach

Golden Hands

     

Nejproduktivnější hráč:

Karel Švach

Golden Hands

     

Sympaťák ligy:

Miroslav Holaza

Mantinel´s Rajhrad

     

All-Stars:

Ondřej Václavovič

Predators

 

Ondřej Jabůrek

Gepards

 

Martin Špička

Piraně

 

Karel Švach

Golden Hands

 

Martin Hrnčíř

Raci

 

Tomáš Souček

Mantinel´s

Statistika našeho týmu ročníku 2017/18 FSHHL:

nejvyšší výhra: 2:7 (HC Raci),

nejvyšší prohra: 6:1 (HC Free Stars),

největší rozdíl skóre: 2:7 (HC Raci) a 6:1 (HC Free Stars),

průměr vstřelených branek: 2,7 branky,

průměr inkasovaných pranek: 3,2 branky,

nejlepší střelci: Souček T. - 10 branek (15 z.) společně Šinkovský - 10 branek (13 z.), Hladký - 7 branek (10 z.),

nejlepší nahrávači: Souček T. - 8 nahrávek (15 z.), Máčal - 5 nahrávky (16 z.), Šinkovský - 3 nahrávky (13 z.),

nejlépe bodující hráči: Souček T. - 18 bodů (15 z.), Šinkovský - 13 bodů (13 z.), Hladký - 10 bodů (10 z.) společně Máčal - 10 bodů (16 z.) ,

nejtrestanejší hráči: 6x - Holaza, Máčal, 4x - Petrásek, 3x - Dufek,

úspěšnost brankářů: Hanzl - 91,3 % (562 zásahů - 49 branek).

Staňa Hanzl se stává nejužitečnějším hráčem celé ligy, sympaťáka ligy vyhrává Mira Holaza a do All Stars se probojoval Tomáš Souček.

FSHHL: Skončila základní část!

Právě skončila základní část prvního ročníku FSHHL. Vypjaté momenty, krásné zápasy, překvapivé výsledky, vzrůstající fair – play hra i zákulisní slovní přestřelky. To vše a více přineslo celkem 72 zápasů, které uplynuly jak voda a nastal tak čas na shrnutí, co vše se odehrálo.

Soutěž odstartovala již na konci srpna duelem Hobbyhokeje s IP Racingem, stejní soupeři pak základní část uzavřeli na počátku března v přímém souboji o umístění. Na postupovou čtveřici zaručující účast ve FINAL FOUR se téměř do posledního kola tlačilo hned šest adeptů. Jak se nakonec zúčastněné týmy umístily v základní části?

9. místo

HC IP Racing Shop (5 bodů):

Nově tvořené družstvo vedené trenérem Balabánem, se v první části hodně trápilo, pro hráče byla soutěž něco nového a nejen že nestačili herně, ani morálka souvisící s docházku prostě chyběla. To se však krátce po polovině soutěže změnilo a herní progres se dostavil. Hráči se semkli, začali chodit na utkání téměř v totožné sestavě, soustředili se čistě na hru a odměnou jim byly povzbudivé výsledky, které v závěru přetavili i v zisk bodů.

8. místo

Hobbyhokej (8 bodů):

Druhý nováček soutěže. Po počátečních nepřesvědčivých výsledcích, se i družina kolem trenéra Kubiny dala dohromady a stala se pravým postrachem favoritů. Řada těsných porážek, ztracená utkání v posledních minutách a neproměňování šancí – to vše byly aspekty proč tento tým neskončil o něco výše. Výkony tohoto družstva zaslouží obdiv už i proto, že jako jeden z mála nevyužil hráčskou výjimku.

7. místo

HC Mantinel´s Rajhrad (14 bodů):

Jako den a noc…jak jinak by se daly vystihnout předvedené výkony během celé sezóny tohoto týmu. V jednom zápase dokázali přehrát a porazit favorita, ve druhém totálně selhaly. Družstvo se celou sezónu opíralo o spolehlivě chytajícího Standu Hanzla, který si připsal vůbec nejvíce zákroků v celé soutěži.

6. místo

HC Raci (15 bodů):

Bohatým brát a chudým dávat, přesně takto výsledkově vystupovali Raci. Štika soutěže, od které nikdo nevěděl, co má čekat. Právě bodové ztráty s papírově slabšími odsunuli tým trenéra Husáka až na celkové šesté místo. Nutno podotknout, že tým se musel v závěrečných klíčových bojích obejít bez zraněného lídra týmu Martina Hrnčíře.

5. místo

HC Golden Hands (15 bodů):

Na podzim téměř nezastavitelný tým, který po vánoční přestávce selhal. Ze šesti zápasů po novém roce jediná výhra odsunula tento tým ze druhé pozice až na konečnou pátou příčku – první nepostupující do závěrečného turnaje. Ofenzivně laděný tým vedený nejlepším střelcem ligy Švachem tak doplatil na nevyváženost mezi obranou a útokem, dopředu hráli všichni, no dozadu už to tolik nešlo.

4. místo

HC Piraně Šlapanice (19 bodů):

Nenápadný tým, který na sebe od začátku soutěže ničím moc neupozorňoval, ale pomalu se prodíral tabulkou nahoru. Celková čtvrtá příčka potvrdila vzrůstající formu tohoto družstva, jehož hráči dokázali v závěrečném zápase porazit i lídra ligy. Soupeře poráželi především díky vysoké produktivitě – z minima střel dokázali vytěžit maximum. Nebýt častých vyloučení, možná by tento tým skončil ještě výše.

3. místo

HC Predators (20 bodů):

Tým Predátorů od úvodních kol přistupoval k soutěži s maximální vážností. Hráči vedení trenérem Koukalem předváděli stabilně dobré výkony a vcelku bez problémů dokráčeli do FINAL FOUR. Jistotu družstvu dodával brankář Ondra Václavovič, jehož výkony patřili k ozdobám soutěže. Dobře organizovaná hra tohoto týmu směrem dopředu i zpět, tak určitě budí do závěrečného turnaje u soupeřů patřičný respekt.

2. místo

HC Gepards (23 bodů):

Přes nepřesvědčivý vstup do soutěže družstvo potvrdilo svoje kvality a až do závěru bojovalo o pohár pro vítěze základní části. Dobře organizované mužstvo v obraně ničilo svoje protivníky rychlými brejky a přečíslením. Střeleckým postrachem soupeřů tak bylo duo Jabůrek, Rizner (oba 12 branek). V družstvu Gepardů působí i nejproduktivnější obránce ligy Aleš Němčanovský (12 bodů).

1. místo

HC Free Stars (25 bodů):

Vítěz základní části, a tedy držitel Prezidentského poháru. Týmové pojetí hry slavilo úspěch, vždyť nejproduktivnějšímu hráči družstva patří až třináctá příčka. Přesto družstvo dokázalo nejvíce branek vstřelit (72) a naopak nejméně inkasovat (32). Většinu zápasů tento tým herně kontroloval, avšak tři porážky v soutěži mu způsobily právě týmy se kterými se utkají v závěrečném FINAL FOUR.

Zápas NHLR: 15. HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci

Report:

Dohrávka 15. kola mezi týmy HC Mantinel‘s a HC Raci by se dala pojmout jako příprava pro nadcházející play-off NHLR. Před dvěma koly bylo již jisté, že oba celky na sebe narazí ve vyřazovacích bojích. A zápas začal opravdu zostra. Ve čtvrté minutě otevřel po ukázkové rozborce hostující obrany skóre Novotný 1:0. Objedvují se šance na obou stranách. Hosté se také prosazují. Krejčí střelou od modré prostřeluji vše co mu stojí v cestě 1:1. Druhá část nabízí plodnější hokej. Nejdříve zvyšuje Černík dělovkou z mezikruží 2:1. Hosté po tlaku v bráně srovnávají 2:2. Za 30 vteřin opět Mantinel‘s vedou. Máčal po Lemonově přihrávce doráží puk za záda Pivovarčíka 3:2. Uběhne 16 vteřin a Souček zvyšuje již na 4:2. Takto končí druhá třetina. Poslední část utkání přináší opět gólové hody. Nejprve se prosazuje domácí Lemon 5:2. Hosté zvyšují tlak a to jim přináší ovoce. 5 minut před koncem snižuje Matúšů 5:3. Do konce závěrečné sirény zbývají dvě minuty a hosté se dostávají do kontaktu. Caudr po vyhraném buly proměňuje střelu zpoza domácího obránce 5:4. Minutu před koncem přináší uklidnění Novotný, kdy tečuje střelu Dufka do hostující brány 6:4. Ovšem hosté dramatizují poslední okamžiky zápasu. 12 vteřin před koncem využívá rozpoložení domácích Krejčí a snižuje na 6:5. Původně bezvýznamné utkání přineslo hned 11 branek, několik osobních soubojů, ale hlavně reklamu pro nadcházející play-off.

Rosice, 15.3.2018

HC Mantinel‘s Rajhrad – HC Raci 6:5 (1:1, 3:1, 2:3)

střelci Rajhradu: Novotný (Černík, Šinkovský), Černík (Novotný), Máčal (Lemon, Houzar), Souček (Máčal), Lemon (Susna, Máčal), Novotný (Dufek).

Vyloučení: 2:1

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel‘s: Hanzl – Dufek, Houzar, Holaza, Susna – Novotný, Šinkovský, Beránek, Maryška, Březina, Kolařík, Lemon, Souček, Máčal.

Sestava Raci: Pivovarčík – Ansorge, Brzobohatý, Caudr, Hort, Hrabovský, Jašek, Jelínek, Krejčí, Kučera, Marek, Matúšů, Nováček, Zagata.

Zápas FSHHL: 16. HC Mantinel's Rajhrad - IP Racing Team

Report:

Zápas sousedů v tabulce se dá nazvat již pouze tréninkovým. Hráčům Rajhradu utekla možnost play-off již před dvěma koly, hostům jde pouze a jenom o přenechání posledního místa. Zápas začíná aktivně. V 9. minutě využívá chyby v obraně Mantinel‘s Růžička a otevírá skóre 0:1. Jde o jediný zásah první části. Další změna nastává až v polovině druhé třetiny. Po samostatném úniku hostujícího Pospíšila, který proměňuje nájezd hosté zvyšují na 0:2. Do minuty přichází z hole Šinkovského snížení 1:2. Po uplynutí 5. minut je vyrovnáno. Šinkovský tečuje střelu Máčala a připisuje si druhou branku 2:2. Třetí třetina je reklamou na nevyužité šance. Ty se nabízejí na obou stranách. Ovšem ani jedna strana nedokáže vstřelit gól. A tak zápas končí nerozhodným stavem a dělbou bodů.

Rosice, 4.3.2018

HC Mantinel‘s Rajhrad – IP Racing Team 2:2 (0:1, 2:1, 0:0)

střelci Rajhradu: Šinkovský (Souček T., Lemon), Šinkovský (Máčal).

střely na bránu: 23:37

Vyloučení: 3:1

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel‘s: Hanzl – Dufek, Houzar, Holaza, Susna – Souček T., Maryška, Máčal, Mlčoch, Samson, Šinkovský, Březina, Souček D., Lemon.

Sestava IP Racing: Valášek – Požár, Teplý, Smažil, Kopečný, Pospíšil, Němeček, Poláček, Vršecký, Tabarka, Kotol, Gajdošík, Růžička.

Nejlepší hráči utkání: Šinkovský – Valášek.

Komentáře:

M. Holaza (Mantinel's): bez komentáře.

Zdeněk Balabán (IP Racing): bez komentáře.

 

Zápas NHLR: 14. HC Mantinel's Rajhrad - PK Modern Hockey

Report:

Před odehráním zápasu již bylo rozhodnuto o našem postupu do play-off. I přesto se rajhradští snažili o vylepšení statistiky. První třetina toho byla důkazem. Domácí se od začátku tlačili do brány. Jedinou využitou šanci proměnil až v polovině třetiny ze samostatného úniku Souček 1:0. Druhá část se povedla hostům. Nejprve 5 minut před koncem vyrovnal Veselík 1:1. Za tři minuty zápas otočil čistým průstřelem kapitán hostů Kolečkař 1:2. A po dalších 14 vteřinách se před brankou prosazuje střelec úvodní branky hostů Veselík 1:3. Závěrečná část je pouze křečí Mantinel‘s. Nedaří se přechod středního pásma. Hosté dobře napadají a několik málo šancí bez problému likvidují. Body tak míří na účet Modernů, kteří se i přes tuto výhru v letošním ročníku do další fáze nepodívají.

Brno, Úvoz, 25.2.2018

HC Mantinel‘s Rajhrad – PK Modern Hockey 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

střelci Rajhradu: Souček.

Vyloučení: 2:0

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel‘s: Hanzl – Dufek, Kunz, Holaza, Susna – Novotný, Beránek, Samson, Mlčoch, Kolařík, Houzar, Lemon, Souček, Máčal.

Sestava PK MH: Fidrmuc – Antl, Holubec, Ječmen, John, Kolečkář, Melichar, Necid, Štosek, Veselík.

Zápas FSHHL: 15. Hobby Hokej - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

19.2. se odehrál zápas 17. kola FSHHL mezi týmy Hobby Hokej a HC Mantinel‘s Rajhrad. Úvod utkání začal opatrně z obou stran. Týmy se navzájem oťukávali, mnoho šancí k vidění nebylo. A tak první třetina skončila bezbrankovým výsledkem. Prostřední část už přinesla několik šancí. Obě mužstva dostala možnost přesilovek, bez využití. Až v polovině třetiny otevírají skóre domácí. Chybnou rozehrávku zachytil na modré Pařil a v samostatném úniku nedal Hanzlovi šanci 1:0. Další branka do konce třetiny již nepadla. Do závěrečné části vstupují lépe domácí. Po zmatku před bránou jostů se nejlépe orientuje Buček a navyšuje na 2:0. Mantinel‘s zbraně neskládají a tři minuty před závěrečnou sirénou Tomáš Souček tečí o domácího hráče dramatizuje zápas 2:1. Po 20 vteřinách přichází pro domácí šok. Mlčoch využívá ztraceného puku před domácí bránou a nekompromisně proměňuje 2:2. Hobíci v tu chvíli nestačí odolávat tlaku hostů. Toho využívá minutu před koncem Šinkovský. Po nahrávce od Mlčocha otáčí vývoj utkání 2:3. Domácí již nenajdou odpověď ani v power-play 6 na 4 a tak body připadnou Rajhradu. Bohužel ani tato výhra Mantinel‘s nestačí k postupu do vyřazovací části FSHHL.

Brno Úvoz, 19.2.2018

Hobby Hokej – HC Mantinel‘s Rajhrad 2:3 (0:0, 0:1, 1:3)

střelci Rajhradu: Souček T., Mlčoch, Šinkovský (Mlčoch).

střely na bránu: 27:16

Vyloučení: 2:3

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel‘s: Hanzl – Dufek, Houzar, Holaza, Susna – Souček T., Maryška, Máčal, Mlčoch, Beránek, Šinkovský, Březina, Souček D., Lemon.

Sestava Hobby Hokej: Groh (Pařízek) – Bartoněk, Lénský, Vrzal, Korous – Pařil M., Pařil V., Medek, Buček, Hlobil, Klimeš, Častulík.

Nejlepší hráči utkání: Lénský - Mlčoch

Komentáře:

M. Holaza (Mantinel´s): ,,Musím poděkovat klukům za odvedený výkon. Za nepříznivého stavu zbraně nesložili a trošku se štěstím zápas otočili. Škoda jen, že lepší dojem byl vidět až v závěru utkání."

O. Kubina (HobbyHokej): ,,Zápas nám unikl těsně pod rukama. Od začátu jsme nastoupili s plným nasazením. Se dvoumi vsřelenými góly, které jsme dali, jsme stav 2:0 drželi až do posledních 5minut utkání. Před naší bránou se to nečekaně zahustilo a bohužel jsme si dali vlastní gól. Poté po dvou chybách v obraně, které soupeř využil, jsme dostali další 2 góly. Posledních 50 sekund do konce, byl hráč soupeře vyloučen. Rozhodli jsme se stáhnout i golmana, hráli jsme 6 proti 4 bohužel vyrovnat se nám nepovedlo."

Zápas NHLR: 13. Sexy Bonbónky - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

V pozdních večerních hodinách se na brněnské krasohale potkáváme s univerzitním týmem Sexy Bonbonků. Zápas začíná pro rajhradské jako z říše snů. Hned v úvodní minutě uniká na brankáře duo Novotný – Šinkovský a první jmenovaný se nemýlí 0:1. Ve třetí minutě se po ose Černík - Houzar prosazuje Samson 0:2. Uplynou další tři minuty a skóre navyšuje Souček 0:3. Za tohoto stavu končí úvodní část. Druhá třetina nabídne pouze několik slibných akcí na obou stranách, branka ale nepadne. Třetí část opět začíná lépe pro hosty. Hned v první minutě se prosazuje tečí Souček a zakládá si na hattrick 0:4. Neuplyne ani minuta a nepopulárního bůra připisuje domácím Černík 0:5. Hosté se prosazují symbolicky až v závěru zápasu. Janakovi se podaří vypíchnout puk z lapačky gólmana Hanzla, který posílá do odkryté brány. Po tomto zákroku se strhne hromadná rvačka. Ta kromě několika rozdaných trestů již výsledek nemění. Důležité body tak putují do Rajhradu a otevírají brány play-off.

Brno, krasohala, 14.2.2018

Sexy Bonbónky – HC Mantinel‘s Rajhrad 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)

střelci Rajhradu: Novotný (Šinkovský), Samson (Houzar, Černík), Souček (Holaza), Souček (Lemon), Černík (Mlčoch, Dufek).

Vyloučení: 3:8

Využití: 0:0

V oslabení: 0:2

Sestava Mantinel‘s: Hanzl – Dufek, Houzar, Holaza, Susna – Černík, Novotný, Šinkovský, Samson, Mlčoch, Maryška, Lemon, Souček, Máčal.

Sestava SB: Krejčíř – Hepp, Janak, Jašek, Kunovjánek, Musil, Němčák, Schelle, Staněk, Trávníček.

Zápas NHLR: 12. TT Modern Hockey - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

K třetímu vzájemnému zápasu se stavíme proti týmu TT Modern Hockey. Předchozí oba jsem prohráli a tak se nabízí další možnost porovnání sil. Úvod začíná skvěle. Hned v druhé minutě hosté faulují a nabídnutou přesilovku Novotný využívá 0:1. Hosté za 10 vteřin odpovídají 1:1. Další minuta  další branka a opět Novotný 1:2. Hraje se pohledný hokej nahoru a dolů. Před koncem úvodní třetiny přestřeluje Březina domácího gólmana 1:3. Druhá část začíná divoce. V 5té minutě nabízíme domácím přesilovku, kterou využívají a snižují 2:3. Do minuty odskakujeme, když Novotný uzavírá svůj hattrick 2:4. Další branka již nepadne. Závěrečná část nabídla zajímavou podívanou. Po oboustranné nevyužité přesilovce přichází opět gólový kolotoč. 10tá minuta Černík zvyšuje 2:5. Po 40ti vteřinách snižuje Wächter a završuje svůj hattrick 3:5. 30 vteřin a opět Černík 3:6. 2 minuty před závěrečnou třetinou upravuje výsledek Beránek 3:7. Utkání bohaté na branky přineslo i dva hattricky. K Novotnému se jako jediný střelec Modernů přidává i bývalý hráč Mantinel's Wächter. Poprvé tak v sezóně porážime tým Tomáše Tůmy.

Brno Úvoz, 4.2.2018

TT Modern Hockey - HC Mantinel's Rajhrad 3:7 (1:3, 1:1, 1:3)

střelci Rajhradu: Novotný (Dufek), Novotný (Samson), Březina (Černík), Novotný (Černík), Černík (Novotný), Černík (Novotný), Beránek (Mlčoch).

Vyloučení: 2:2

Využití: 1:1

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Dufek, Houzar, Holaza, Susna - Lemon, Souček, Maryška, Samson, Mlčoch, Beránek, Novotný, Černík, Březina.

Sestava TT Modern Hockey: Vymětal - Cerovský, Čelka, Gablas, Horáček, Chovanec, Janda, Jansa, Marek, Németh, Ondra, Šíma, Tabarka, Trčka, Wächter, Troška.

Zápas FSHHL: 14. HC Mantinel's Rajhrad - HC Piraně

Report:

Se sousedem v tabulce, týmem HC Piraně, se potkáváme v pondělním večeru na zimáku na Úvoze.. Zápas začíná velmi opatrně. Oba týmy se navzájem oťukávají a objevuje se několik šancí na obou stranách. Hosté jsou aktivnější ve střelbě, ale první skóre otevírají domácí. Máčalovo nahození si brankář Králíček sráží za záda 1:0. Do konce třetiny se skóre již nemění. Druhá třetina opět nabízí vyrovnaný hokej. Vynikají oba gólmani. Hosté se však prosadí v polovině třetiny střelou Špičky 1:1. Závěrečná část je propagací bezchybové hry. Když se zdá, že se soupeři podělí o body přichází chyba v domácí rozehrávce. Kroupa zachycuje puk a hosté 20 vteřin před koncem navyšují 1:2. Na vyrovnání už nezbývá čas a tak hosté berou všechny body.

Úvoz, 29.1.2018

HC Mantinel's Rajhrad - HC Piraně 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

střelci Rajhradu: Máčal.

střely na bránu: 20:48

Vyloučení: 1:1

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Susna, Holaza, Dufek, Březina – Houzar, Souček T.,Souček D., Máčal, Maryška, Samson, Mlčoch, Lemon.

Sestava Piraně: Králíček – Špička, Kokeš, Feik, Jaitner – Badalík, Kroupa, Vančík, Migdau, Martínek, Mucha, Čermák, Absolon, Kapun.

Nejlepší hráči utkání: Mlčoch - Martínek.

Komentáře:

Miroslav Holaza (Mantinel's):bez komentáře.

David Feik (Piraně): bez komentáře.

Zápas NHLR: 11. HC Mantinel's Rajhrad - HC Origins

Report:

První zápas NHLR v novém roce a zároveň šlágr kola. Proti rajhradským nastupuje lídr soutěže tým HC Origins. Začátek začíná lépe pro domácí. Ve druhé minutě Pyščuk nedosáhne na střelu Beránka 1:0. Hostům se daří do konce úvodní části po chybě v domácí obraně vyrovnat 1:1. Ve druhé části předvádí hosté dokonalou souhru svých hráčů. Bezproblémově přecházejí střední pásmo a nemají problém dorážet puky za záda bezmocného Hanzla.  První takováto akce přichází 3 minuty po začátku 1:2. Do minuty hosté odskakují na rozdíl dvou branek 1:3. Další tři minuty a další branka 1:4. Zbytek druhé části se daří Mantinel's ubránit. Třetí třetina je pokračováním prostředního dějství. Hosté dokonale ovládají hru. Před naší brankou se pravidelně objevují volní hráči a ti se většinou nemýlí. 8. minuta a 1:5, 9. minuta 1:6. V závěru se prosazuje po přihrávce Černíka Souček 2:6. To ovšem nemění nic na těžkém debaklu. Hosté 12 vteřin před koncem stanovují výsledek na konečných 2:7 a podruhé ze tří zápasu nás vysokým rozdílem porážejí.

Rosice, 25.1.2018

HC Mantinel's Rajhrad - HC Origins Brno 2:7 (1:1, 0:3, 1:3)

střelci Rajhradu: Beránek (Samson), Souček (Černík, Susna).

Vyloučení: 0:0

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Susna, Březina, Holaza, Černík – Houzar, Souček, Novotný, Mlčoch, Samson, Šinkovský, Beránek, Lemon, Maryška.

Sestava Origins: Pyščuk – Bouda, Dufek, Božek, Honzík, Jachnický, Pokorný Michal, Pokorný Martin, Richter, Široký, Teplý.

Zápas FSHHL: 13. HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci

Report:

Po nedělním zápase se následující večer opět stavíme na led v rámci dohrávky 13. kola FSHHL. Potkáváme se s oblíbeným soupeřem a sousedem v tabulce, týmem HC Raci. Zápas začíná opatrně. Hosté lépe kombinují a snadněji se dostávají před Hanzla. Ten všem pokusům odolává až do 7 minuty, kdy se po kombinaci před naší brankou prosazuje Gaja 0:1. Do konce třetiny se již skóre nemění. Druhá část je v režii hostujících Raků. Domácím se nedaří přecházet dobře bráněné střední pásmo a tak několik šancí se objevuje pouze na straně hostů. Třetí třetina je již labutí písní. Domácí se snaží tlačit do brány, objevují se i nějaké šance, ovšem branky padají na druhé straně. Po ztrátě puku ve středním pásmu se Grulich nemýlí a prostřeluje Hanzla 0:2. Třetí branka padá po prohraném buly 2 minuty před koncem zápasu. Brzobohatého střelu tečuje Ševčík 0:3. Mdlý výkon nedovolil našim hráčům jediný brankový úspěch a tak body putují na účet Raků.

 

Brno Úvoz, 22.1.2018

HC Mantinel’s Rajhrad - HC Raci 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

střely na bránu: 18:30

vyloučení: 2:0

využití: 0:0

v oslabení: 0:0

Sestava Mantinel‘s: Hanzl – Dufek, Šinkovský, Houzar, Holaza – Březina, Lemon, Máčal, Maryška, Mlčoch, Beránek, Samson, Souček, Petrásek.

Sestava HC Raci: Pivovarčík – Brzobohatý, Hrnčíř, Hrabovský, Hruška, Gaja, Grulich, Marek, Ševčík, Vintrlík, Valaškovčák.

Nejlepší hráči utkání: Samson - Gaja.

Miroslav Holaza (Mantinel's): ,,Dnešní výkon byl za mě jeden z nejhorších, které jsme kdy odehráli. Soupeř byl lepší úplně ve všem. Nodokázali jsme konkurovat vůbec v ničem. Zřejmě se na nás projevila únava ze všerejšího zápasu. Můžu soupeři jen pogratulovat."

Karel Husák (Raci): bez komentáře.

odkaz na fotky:

www.flickr.com/photos/152290470@N02/sets/72157665013274618

Zápas FSHHL: 12. HC Mantinel's Rajhrad - HC Golden Hands

Report:

Druhý zápas roku 2018. V Rosicích se potkáváme s týmem HC Golden Hands. Úvodní třetina začíná opatrně. Oba týmy se navzájem oťukávají. Po 5ti minutách jsou vyloučeni za malou roztržku hráči obou týmů. Ani jeden tým přesilovku nevyužívá. Až v závěru třetiny se z nulového úhlu prosazuje Souček 1:0. Minutu před první sirénou navyšuje po samostatném úniku Maryška 2:0. Druhá třetina je ve znamení neproměněných šancí. Na obou stranách proběhne přesilovko, ale skóre se nemění. Třetí třetina začíná fantasticky. Po chybě v rozehrávce hostů se do brejku dostává Mlčoch a nemýlí se 3:0. Klid na hokejky dává Lemon, po teči nahozeného puku, který zapadá za záda hostujícího gólmana 4:0. Hosté zbraně neskládají a dokáží se taky prosadit. Po ztraceném puku ve vlastním obranném pásmu kazí Hanzlovi čisté konto Kocour 4:1. Uplyne jen 9 vteřin a hosté jsou náhle ve hře. Po kolapsu v obraně domácí nezastaví volného hráče Goldenů a ten snižuje 4:2. Hra dostává rychlejší spád a začíná se přiostřovat. Vyloučení na obou stranách je důsledkem drobné potyčku u naší brány. Mantinel's odolají následnému tlaku a připisují si tak důležité body do tabulky.

 

Rosice, 21.1.2018

HC Mantinel's Rajhrad - HC Golden Hands 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

střelci Rajhradu: Souček (Hladký), Maryška (Máčal), Šinkovský, Lemon (Souček).

střely na bránu: 36:16

Vyloučení: 5:3

Využití: 1:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Šinkovský, Houzar, Holaza, Dufek – Souček T., Hladký, Máčal, Maryška, Petrásek, Březina, Samson, Beránek, Mlčoch.

Sestava Golden Hands: Sobek – Staněk O., Staněk M., Staněk A., Bárta, Petlach, Gardavský, Svorada, Kocour, Hanus.

Nejlepší hráči utkání: Hanzl - M. Staněk.

Komentáře:

Miroslav Holaza (Mantinel's): ,,Navázali jsme na výkon z posledního zápasu s Gepardy. Více jsme stříleli, více jsme blokovali soupeře. Škoda jen, že jsme v závěru polevili a soupeře nechali vrátit do hry."

Ondřej Staněk (GoldenHands): bez komentáře.

Vánoční rajhradské derby: 3. zápas: HC Opelík - HC All In

Report:

13. ledna, brněnská krasohala. Rozhodující zápas letošního ročníku rajhradského derby!! K úvodnímu buly se staví kapitáni obou týmu, za Opelíky Baumgartner a za All In Duchoň. O důležitosti dnešního utkání vypovídá opatrný hokej s minimem šancí. V 6té minutě dostávají domácí šanci přesilovky. Za podražení je vyloučen Zachař. Opelíci se tlačí do brány, ovšem Matonoha statečně odolává. Obrovskou šanci na konci přesilovky zakončit do prázdné hosté zahazují. Na konci úvodní části si připisuje několik zásahů i Bělehrad. Druhá část začíná přesilovkou hostů. Za krosček je vyloučen Konečný. Hosté, stejně jako první domácí, nevyužívají. Ovšem v čase 3:30 chybuje na modré Maršálek, a do samostatného úniku se dostává Kolařík. Nemýlí se a otevírá skóre utkání 0:1. Za 3 minuty je srovnáno. Odraženou střelu doráží do prázdné brány Bábor 1:1. Do konce prostřední třetiny se objeví ještě několik šancí na obou stranách, jen bez využití. Třetí třetina začíná lépe domácím. Zmatku před brankou využívá Stroblík a zvyšuje na 2:1. Autor branky je za necelou minutu vyloučen za hru tělem. Hosté jsou velice aktivní. Kromě nastřelené tyčky se však nijak jinak neprosazují. V čase 7:43 střelou od modré navyšuje Konečný skóre na 3:1. Za minutu může být pro hostující All In ještě hůř. Za příliš mnoho hráčů usedá na trestnou Režný. Domácí v podstatě ani jednou vážně neohrozí Matonohu. 20 vteřin po vypršení trestu hosté snižují. Střelu od modré tečuje za bezmocného Bělehrada Klíma 3:2. V úplném závěru se prosazují ještě Opelíci. Přihrávku zpoza brány dostává na hůl Maršálek a perfektně umístěnou střelou pod víko upravuje konečný stav na 4:2. V rámci lepší bilance se i přes prohru mohou radovat hráči All In. Letošním vítězstvím završují hattrick v zisku poháru!!

 

Brno, krasohala, 13.1.2018

HC Opelík - HC All In 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Vyloučení: 2:2

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Zápas FSHHL: 11. HC Gepards - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

V první zápase roku 2018 se střetáváme v rámci 11. kola s týmem Gepardů. A zápas začíná zostra. V první minutě tečovanou střelou otevírají skóre domácí 1:0. Rajhradští se stále tlačí do brány a po návratu z marodky se prosazuje Lemon 1:1. Proměněným samostatným nájezdem otáčí vývoj utkání Tomáš Souček 1:2. Gepardi využívají následnou přesilovku a dvě minuty před koncem vyrovnávají 2:2. Druhá třetina je trošku klidnější. Nenabízí už tolik šancí a hraje se zodpovědnější hokej. Minuty před konce prostřední části se duo Máčal - Souček prosazuje krásnou kombinací před bránou 2:3. V úvodu závěrečné části nabízíme soupeři přesilovku. Po vyhraném buly se k puku dostává Souček a ve vlastním oslabení zvyšuje bekhendovou střelou na 2:4. To si hosté nenechají líbit a pár vteřin po návratu vyloučeného Houzara snižují střelou od modré na 3:4. Dvě minutu před koncem hosté přetavují zvýšený tlak ve vyrovnávací branku 4:4. S obrovským vypětí sil se sám Šinkovský ujímá puku a kličkou před bránou soupeře opět vrací Mantinel's vedení 4:5. To už zbývá poslední minuta zápasu a to si dokážeme pohlídat. Vynikající zápas s perfektní atmosférou tak končí našim vítězstvím.

Brno Úvoz, 9.1.2018

HC Gepards - HC Mantinel's Rajhrad 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)

střelci Rajhradu: Lemon (Souček D.), Souček T., Máčal (Souček T.), Souček T. (Máčal), Šinkovský.

střely na bránu: 43:35

Vyloučení: 3:2

Využití: 0:0

V oslabení: 0:1

Sestava Mantinel's: Hanzl – Houzar, Susna, Holaza, Šinkovský - Souček T., Máčal, Hladký, Souček D., Maryška, Lemon, Samson, Mlčoch, Beránek.

Sestava Gepards: Pelikán - Práza, Mikita, Jabůrek, Kuna, Rizner, Hamák, Němčanovský, Zavřel, Šlachta, Stejskal, Veselý, Pospíšil, Kostelník.

Nejlepší hráči utkání: Kuna - Souček T.

Komentáře:

Martin Šlachta (Gepards): ,,Dnešní utkání se mi hodnotí špatně, soupeři jsme darovali tři góly a dokonce si Šlachta dal ukázkovýho vlastňáka. Proti takovému soupeři se potom hraje špatně. Celý zápas jsme si komplikovali neskutečnými propady po celém kluzišti. závěrečný tlak nic nezměnil a nezbývá než soupeři pogratulovat."

Miroslav Holaza (Mantinel's): ,,Soupeř nám dnes dával hodně prostoru. Kluci toho dokázali dokonale využít. Již po několikáté jsme vstřelili branku ve vlastním oslabení. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za předvedený výkon." 

 

Vánoční rajhradské derby: 2. zápas: HC Mantinel’s – HC Opelík

Report:

V druhém kole o putovní pohár Rajhradu se utkáváme s týmem HC Opelík. Úvod je oproti minulému zápasu s HC All In opatrnější. Po dvou minutách otevírá po přihrávce Mlčocha skóre Houzar 1:0. Po uplynutí dvou minut se prosazují také hosté. Perfektně umístěnou dělovkou vyrovnává od modré Baumgartner 1:1. Na konci třetiny se vyhozeného puku ujímá Novotný a spanilou jízdu zakončuje bezchybně 2:1. Druhá třetina začíná opět lépe pro Mantinel’s. Šinkovský dostává ne červené puk a v samostatném úniku se nemýlí 3:1. Hosté však bojují dál a do tří minut snižují. Po vyhraném buly se nahozený puk od Horkého dostává až za záda Hanzla 3:2. Závěrečná třetina a opět odskočení domácích. Novotný předkládá dokonalou přihrávky z rohu Šinkovskému a ten si zakládá na hattrick 4:2. Hostům se jako v předchozích třetinách daří snížit. Střela Soudka se otře o rameno hostujícího hráče a dostává se až do brány Mantinel’s 4:3. Tři minuty před konce střelu Dufka tečuje za záda Bělehrada Mlčoch a určuje výsledek zápasu 5:3. Druhý zápas vychází lépe pro Mantinel’s a tak vítěze rajhradského derby určí až poslední zápas mezi týmy HC Opelík a HC All In.

Rosice, 29.12.2017

HC Mantinel’s – HC Opelík 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

střelci Mantinel’s: Houzar (Mlčoch), Novotný (Susna), Šinkovský (Holaza), Šinkovský (Novotný), Mlčoch (Dufek).

Vyloučení: 3:1

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel‘s: Hanzl – Dufek, Susna, Houzar, Holaza – Máčal, Souček T., Hladký, Mlčoch, Beránek, Petrásek, Souček D., Novotný, Šinkovský.

Sestava Opelíků: Bělehrad – Baumgartner, Horký, Hledík, Jurečka – Myšák, Klimeš, Fichtner, Fiala, Bábor, Blažek, Vrbka, Sedláček, Soudek.

Vánoční rajhradské derby: 1. zápas: HC Mantinel’s – HC All In

Report:

Zápasem mezi týmy HC Mantinel’s a HC All In startuje již 5. ročník rajhradského derby o putovní pohár pana starosty. V úvodní třetině dominují především hráči Mantinel’s. Objevuje se několik šancí, využít se daří pouze jedinou. Vyhozeného puky z obranné třetiny se ujímá Samson a po samostatném úniku bekhendem proměňuje 1:0. Hostům se daří v první třetině pouze několikrát dostat ze svého obranného pásma. Na konci třetiny se po teprve čtvrté návštěvě v našem pásmu prosazují také hosté. Střelou nad rameno Hanzla se prosazuje Radek Zachař 1:1. V druhé části nabízíme hostům daleko více prostoru a tím i šancí. Ti toho využívají a před koncem třetiny se samostatnou akcí několika kliček prosazuje Kolařík 1:2. Aby toho nebylo málo po necelé minutě All In odskakují po akci Radka Zachaře na rozdíl dvou branek 1:3. Poslední třetina přináší ještě několik šancí na naše hokejky, žádná ovšem není proměněna. Závěrečná křeč Mantinel‘s na konci třetiny vyústí ve zmatek před domácí brankou kde se nejlépe zorientuje hostující Duchoň a stanovuje výsledek zápasu na 1:4. První výhra rajhradského derby patří tudíž týmu HC All In.

Rosice, 22.12.2017

HC Mantinel’s – HC All In 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

střelec Mantinel’s: Samson.

vyloučení: 1:2

využití: 0:0

v oslabení: 0:0

střelci Mantinel’s: Samson.

Sestava Mantinel‘s: Hanzl – Dufek, Holaza, Susna, Kunz - Houzar, Březina, Hladký, Samson, Máčal, Souček, Beránek, Novotný, Šinkovský.

Sestava All In: Kelaja – Vykypěl, Bureš, Svěrák, Sedláček, Horák, Zachař R., Slabina, Maršálek, Duchoň, Klíma, Kolařík, Zachař M., Šeliga, Lang, Vrba.

Zápas NHLR: 10. HC Raci – HC Mantinel’s Rajhrad

Report:

Poslední zápas roku 2017 přivádí do Rosic 3 dny před štědrým dnem tým HC Raci. Dosavadní letošní zápasy vyzněly lépe pro Mantinel’s a to v poměru 7:3 a 7:2. Úvod zápasu začíná lépe pro rajhradské hokejisty. V čase 4:00 otevírá skóre Šinkovský, kdy proměňuje perfektní nahrávku Novotného zpoza brány 0:1. Za 3 minuty se prosazuje v samostatném úniku Černík a zvyšuje na 0:2. Hostům se podaří po chvíli snížit dorážkou střely Sáňky 1:2. Tím také končí první dějství. Druhá část nepřináší až tak pěkný jako spíše bojovný hokej. Občasné akce se objevují na obou stranách, využívají je ale pouze Raci. Krejčí nechytatelnou střelou pod víko vyrovnává 2:2. Za tři minuty trestá hrubou chybu v obraně Vintrlík a otáčí vývoj zápasu. Třetí třetina je ve znamení Mantinel’s. Ovšem branku se nedaří vstřelit. Ani závěrečná hra bez brankáře vyrovnání nepřinesla a tak poprvé v sezóně poráží Raci rajhradský výběr.

Rosice, 21.12.2017

HC Raci – HC Mantinel’s Rajhrad 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

střelci Mantinel’s: Šinkovský (Novotný), Černík.

vyloučení: 0:1

využití: 0:0

v oslabení: 0:0

Sestava Mantinel‘s: Hanzl – Černík, Kunz, Houzar, Holaza – Březina, Kolařík, Máčal, Maryška, Mlčoch, Novotný, Samson, Souček, Šinkovský.

Sestava HC Raci: Pivovarčík – Brzobohatý, Gardavský, Holub, Hort, Hrabovský, Ill, Jelínek, Krejčí, Leistner, Marek, Sáňka, Ševčík, Vintrlík.

Zápas FSHHL: 10. HC Predators - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Poslední zápas FSHHL letošního roku a zápas mezi týmy HC Predators vs. HC Mantinel's. Začátek utkání, několik vteřin hry, a hosté otevírají skóre. Z úvodního buly si bere puk Šinkovský a při prvním útoku proměňuje střelou pod víko branky Václavoviče 0:1. V sedmé minutě navyšuje opět Šinkovský. Po přihrávce zpoza brány se nemýlí 0:2. Domácí Predators jsou po úvodní části dokonale zaskočeni. Druhá třetina nabízí pohledný a rychlý hokej. Nabídku několika šancí bohužel nevyužíváme. Branka padá až v samém závěru třetiny. Domácí Svoboda střelou do horního růžku snižuje na 2:1. Několik vteřin před koncem se daří predátorům dokonce vyrovnat. Dorážku vlastní střely dostává za záda Hanzla Drašar 2:2. Ve třetí třetině dochází ke stupňování napětí a k sérii několika vyloučení. Situace se ještě více komplikuje nešťastnou tečí střely Hanáka, který tak obrací vývoj utkání 3:2. Hráči Mantinel's se snaží o vyrovnání, hra se přiostřuje a po faulu u mantinelu na Petra Šinkovského se strhává drobná šarvátka. Domácí ovšem po pádu obránce ujíždějí ve dvou sami na bránu a zvyšují na 4:2. To zbývá do konce zápasu 10 minut, branku se vstřelit ovšem nedaří. I druhý vzájemný zápas tedy lépe vyznívá pro HC Predators.

Brno Úvoz, 10.12.2017

HC Predators - HC Mantinel's Rajhrad 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

střelci Rajhradu: Šinkovský, Šinkovský (Mlčoch).

střely na bránu: 34:22

Vyloučení: 4:4

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Dufek, Susna, Holaza, Kunz - Houzar, Šinkovský, Souček D., Máčal, Březina, Samson, Mlčoch, Petrásek, Brtník.

Sestava Predators: Václavovič - Boček, Hanák, Kučera, Marek, Nováček, Oppl, Svoboda, Havíř, Nový, Široký, Štaffa, Válek J., Válek M., Drašar, Vašulín.

Nejlepší hráči utkání: Havíř - Šinkovský.

Komentáře:

Miroslav Holaza (Mantinel's): ,,Do zápasu jsme vstoupili perfektně a soupeře dokonale zaskočili dvěmi úvodními brankami. Bohužel se nám nepodařilo skóre ještě navýšit. Poté jsme trochu polevili, soupeř dokázal zabojovat a utkání otočit. Můžu jenom pogratulovat za vynikající špíl."

Štěpán Koukal (Predators): ,,První polovina zápasu byla hrozná, ale nezazmatkovali jsme a dokázali zápas otočit a vyhrát."

5. Rajhradské derby

V letošním roce a na začátku nového roku se odehraje již 5. ročník Rajhradského derby. Opět se utkají týmy HC Mantinel's, HC Opelík a HC All In. Zápas mezi týmy HC Opelík a HC All In není ještě naplánovaný. Zveme všechny fanoušky rajhradského hokeje.

Zápas NHLR: 9. HC Origins - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Předposlední zápas letošního roku v rámci NHLR k nám přivání dosavadního lídra tabulky tým HC Origins. První letošní zápas vyzněl jednoznačně pro brněnský tým a tak se otevírá možnost odplaty. Úvod zápasu je ve znamení oťukávání. První výraznější akce se projevují až v polovině třetiny. Jednu z nich využívají Origins a otevírají skóre 1:0. Druhá třetina začíná rychlým navýšením domácích na 2:0. Do minuty se prosazují i hráči Mantinel's. Přihrávku od Černíka zpoza brány přesně umisťuje Novotný za záda brankáře Pyščuka. Do konce druhé části se po chybě v obraně daří domácím navýšit na rozdíl dvou branek 3:1 Třetí třetina už nabízí otevřený hokej nahoru a dolů. Toho využívá první lajna Novotný, Šinkovský, Černík. Nejprve Šinkovský snižuje na 3:2 a v zápětí, dokonce ve vlastním oslabení srovnává Novotný 3:3. Hosté působí trošku zaskočeně, ale i tak se jim daří skórovat střelou od modré 4:3. Do minuty je opět srovnáno. Tentokrát Novotný završuje svůj hattrick po krásné akci před bránou 4:4. Do konce zápasu zbývá 5 minut, ale to se už skóre nemění. S lídrem soutěže tak získáváme cenný bod za remízu.

Rosice, 7.12.2017

HC Origins Brno - HC Mantinel's Rajhrad 4:4 (1:0, 2:1, 1:3)

střelci Rajhradu: Novotný (Černík), Šinkovský (Novotný, Černík), Novotný, Novotný (Šinkovský).

Vyloučení: 0:1

Využití: 0:0

V oslabení: 0:1

Sestava Mantinel's: Hanzl – Susna, Kunz, Holaza, Černík – Houzar, Souček, Novotný, Mlčoch, Samson, Šinkovský, Kolařík, Máčal, Brtník.

Sestava Origins: Pyščuk – Bouda, Dufek, Hakl, Honzík, Jachnický, Kupčík, Pokorný Martin, Prokešová, Richter, Široký, Teplý, Tichý.

Zápas NHLR: 8. HC Mantinel's Rajhrad - HC Sexy Bonbónky

Report:

V pozdních středečních hodinách startuje dohrávka 6. kola NHLR s univerzitním týmem Sexy Bonbónky. Zlepšená nálada s předchozího vítězství přináší hned v úvodu první branku. Dominik Souček se sám prosazuje a připisuje si tak první bod v sezóně 1:0. Hosté se hledají a nedaří se jim nikterak ohrožovat domácí branku. V závěru první třetiny se prosazuje Duo Novotný - Kolařík. První jmenovaný zvyšuje na 2:0, druhý jmenovaný o tři minuty později zvyšuje 3:0. Druhá třetina a opět duo Novotný - Kolařík. Tentokrát využita přesilovka a 4:0. A v závěreční třetina se jako jediný opět prosazuje domácí duo a završují populárního bůra 5:0. Hosté na konci třetiny vyvíjejí vysoké úsilí, ale skvělého Hanzla se jim překonat nepodaří. Cenné body tak posunují náš tým na druhé místo tabulky.

Brno krasohala, 29.11.2017

HC Mantinel's Rajhrad - Sexy Bonbónky 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

střelci Rajhradu: Souček D., Novotný (Kolařík), Kolařík (Novotný), Kolařík (Novotný), Novotný (Kolařík).

Vyloučení: 3:1

Využití: 1:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Dufek, Kunz, Holaza, Susna – Březina, Lemon, Souček T., Souček D.,Houzar, Novotný, Kolařík, Mlčoch, Samson, Šinkovský,

Sestava Sexy Bonbónky: Krejčíř - Hepp, Jašek, Kunovjánek, Musil, Kupsa, Němčák, Poděbradský, Schelle, Trávníček, Čech, Staněk, Votava, Vrbas.

Zápas NHLR: 7. PK Modern Hockey - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Po předchozím výprasku od Free Stars se v upravené sestavě potkáváme v nedělních večerních hodinách se na zimáku na Úvoze s týmem PK Modern Hockey. A od začátku zápasu kraluje na ledě Rajhrad. Změna skóre však přichází až na konci třetiny. Při samostatném úniku je faulován Souček a je nařízeno třestné střílení. Toho Souček využívá a perfektním bekendem otevírá skóre 0:1. V závěru dostáváme možnost přesilovky, jenže do konce třetiny zbývá 7 vteřin. Využití přichází až na začátku druhé části, kdy se prosazuje Novotný 0:2. Další šance využita není a tak do závěrečné části nastupujeme s příjemným dvoubrankovým náskokem. 4 minuty po začátku duo Černík - Novotný zvyšují již na 3:0. V závěru zápasu nabízíme domácí po vyloučení Černíka přesilovku. Po několika vteřinách je vyloučen Holaza a hosté mají možnost dvojnásobné přesilovky. Domácím se nedaří usadit v pásmu a ihned po návratu Černíka na led se do samostatného úniku dostává Houzar a zvyšuje na 0:4. Domacím se přeci jenom početní výhodu využívají a snižují na 1:4. Do konce zápasu zbývy 20 vteřin a domácí se v tlaku dostávají s pukem před naši branku a daří se jim ještě kosmeticky upravit skóre na 2:4. Tímto výsledkem končí zápas a přináší na konto Mantinel's důležité body.

Brno Úvoz, 26.11.2017

PK Modern Hockey - HC Mantinel's Rajhrad 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

střelci Rajhradu: Souček (TS), Novotný (Beránek), Novotný (Černík), Houzar.

Vyloučení: 2:4

Využití: 1:2

V oslabení: 0:1

Sestava Mantinel's: Hanzl – Kunz, Dufek, Holaza, Susna - Hladký, Souček, Máčal, Samson, Černík, Šinkovský, Novotný, Houzar, Mlčoch, Beránek.

Sestava PK Modern Hockey: Fidrmuc - Ehrenberger, Holubec, Kacetl, Kelbl, Kolečkář, Londa, Melichar, Necid, Šíma, Šnajdr.

Zápas FSHHL: 9. HC Free Stars - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Po dvou výhrách se v Rosicích potkáváme s lídrem tabulky týmem HC Free Stars. Po prvním kole, kdy jsme minutu před koncem zápasu inkasovali rozdílovou branku, máme soupeři co vracet. Zápas začíná ve svižném tempu. Skóre otevírají domácí střelou od modré 1:0. Na tuto branku se ještě podaří najít recept. Maryška proměňuje nahrávku Máčala 1:1. Do konce třetiny se prosazují ještě domácí v podobě důrazu před brankou 2:1. Druhá třetina patří domácím. Střílí jednu střelu za druhou a prosazují se až v závěru druhé části 3:1. Třetí třetina je totální katastrofou. Domácí jasně kralují. Nepouští Mantinel's do žádné šance. Jasně vládnou počtu střel, lépe bruslí, perfektně kombinují. 7 minut po začátku už vedou o 3 branky 4:1. Důrazem v individuální akci navyšují minutu před koncem zápasu ve vlastním oslabení na 5:1. Třešničku na dort dodává chyba v obraně a ukončuje zápas za stavu 6:1. Domácí dokonale vyškolili Mantinel's v produktivitě a hlavně ve střelbě. Poměr skóre 63:13 dokazuje totální kolaps.

Rosice, 19.11.2017

HC Free Stars - HC Mantinel's Rajhrad 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)

střelci Rajhradu: Maryška (Mlčoch).

střely na bránu: 63:13

Vyloučení: 2:2

Využití: 0:0

V oslabení: 1:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Houzar, Holaza, Susna, Kunz, Samson, Souček T., Hladký, Máčal, Beránek, Šinkovský, Mlčoch, Petrásek, Maryška.

Sestava Free Stars: Divácký – Drábek, Hrbek, Řídký, Kvasnička, Urban, Bednář, Janíček, Minx, Mikeš, Vinter, Čelko, Vašík, Pelouch.

Nejlepší hráči utkání: Čelko - Houzar.

Komentáře:

Miroslav Holaza (Mantinel´s): ,Zápas byl z naší strany jedním z nejhorších. Poměr střel 63:13 tomu jasně nasvědčuje. Dali jsme tak vyniknout pouze gólmanovi Hanzlovi. Do dalšího zápasu musíme nastoupit s čistou hlavou a větší důsledností ve všech směrech."

Radek Řídký (Free Stars): bez komentáře

Zápas NHLR: 6. HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci

Report:

Po těsné pondělní výhře nad posledním týmem tabulky FSHHL se nám do cesty za body staví tým Raků v rámci NHLR.  Úvodní část začíná svižně. První šanci využívají ve čtvrté minutě hosté, kdy otevírají skóre 0:1. Mantinel's odpovídají samotným únikem Novotného, který blafákem překonává hostujícího gólmana 1:1. V závěru třetiny vlastní brankou pouštíme hosty opět do vedení 1:2. Neuplyne ani půl minuta a hosté vedou již o dvě branky. Nechytatelnou střelou zvyšuje Krejčí na 1:3. Ovšem 5 vteřin před první sirénou využívá Beránek chyby v obraně a snižuje na 2:3. Druhá třetina přináší opět pohledný hokej. Po několik nevyužitých šancí přichází perfektní přihrávka Máčala na Hladkého, který se nemýlí a vyrovnává 3:3. Do minuty se zápas obrací. Novotný si zakládá na hattrick a značně stresuje hostující gólmana 4:3. Třetí třetina už vyznívá lépe pro rajhradský tým. Nejprve čtyři minuty po začátku třetiny završuje Novotný svůj hattrick, kdy "vykoupe" Pivovarníka, který neudrží nervy a o branku láme hůl 5:3. Za dvě minuty zvyšuje Kolařík na příjemných 6:3. Minutu před koncem zápasu po dokonalé přihrávce od Součka stvrzuje výhru Hladký 7:3. Mantinel's si výhrou připisují důležité body do tabulky.

Rosice, 9.11.2017

HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci 7:3 (2:3, 2:0, 3:0)

střelci Rajhradu: Novotný (Holaza), Beránek (Mlčoch), Hladký (Máčal), Novotný (Kolařík), Novotný, Kolařík (Novotný), Hladký (Souček).

Vyloučení: 2:1

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Susna, Holaza, Dufek, Černík – Souček T., Hladký, Máčal, Samson, Mlčoch, Houzar, Kolařík, Novotný, Beránek.

Sestava Raci: Pivovarčík – Gardavský, Brzobohatý, Heral, Jašek, Jelínek, Klimeš, Krejčí, Mažgút, Marek, Ševčík.

Zápas FSHHL: 8. IP Racing Shop - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Hned další den po nepříjemné porážce od posledního týmu tabulky přichází zápas s dalším soupeřem ze dna tabulky. Tým IP RACING. Zápas začíná ve velmi svižném tempu. Úvodní branka padá v 10. minutě. Po přihrávce od Maryšky se prosazuje dorážkou Petrásek 1:0. Do konce třetiny se skóre již nemění a tak do prostřední části si přinášíme jednobrankový náskok. Druhá třetina se hraje v duchu dobývání. Několik šanci střídá několik nepřesností. Vynikají oba brankáři. Hraje se bojovný hokej. Branka však nepadá. V poslední části se prosazují tlakem v bráně i hosté a vyrovnávají 1:1. 30 vteřin před koncem zajišťuje 2 body pro Mantinel's Máčal 1:2. Povinná výhra se rodila ovšem velice složitě a hosté předvedli velice sympatický výkon.

Rosice, 6.11.2017

IP Racing Shop - HC Mantinel's Rajhrad 1:2 (1:0, 0:0, 1:1)

střelci Rajhradu: Petrásek (Maryška), Máčal.

střely na bránu: 19:30

Vyloučení: 2:4

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Susna, Houzar, Kunz, Holaza – Hladký, Máčal, Souček T., Samson, Mlčoch, Beránek, Petrásek, Maryška.

Sestava IP Racing: Valášek – Kopečný, Fuhrlinger, Polaček, Henryk, Pospíčel, Tallmayer, Korous, Gajdošík Tabarka, Růžička.

Nejlepší hráči utkání: Holaza - .

Komentáře:

Miroslav Holaza (Mantinel's): "Zápas byl od začátku velice bojovný. Soupeř nám nedával nic zadarmo. Celou dobu jsme se nemohli dostat do herní pohody. Naštěstí jsme přestáli bez újmy několik vyloučení a těsně před koncem zápasu se podařilo vstřelit vítěznou branku. Za plný počet bodů jsme určitě rádi."

Zdeněk Balabán (IP Racing): bez komentáře.

odkaz na fotky:

www.flickr.com/photos/152290470@N02/sets/72157690338204926/with/38245922531/

Zápas FSHHL: 7. HC Mantinel's Rajhrad - Hobby Hokej

Report:

V odpoledních hodinách se v Rosicích potkáváme s posledním týmem tabulky Hobby Hokej. Od začátku ovšem nic nenasvědčuje tomu, že soupeř v dosavadním průběhu soutěže zatím ještě nebodoval. Skóre otevírají avšak Mantinel's. Střela Dufka od modré končí v bráně hostů 1:0. Hosté za tři minuty srovnávají na 1:1 a začínají se tlačit víc do brány. Bohužel pro domácí, kterým se nedaří v podstatě nic, hosté minutu před koncem první třetiny navyšují díky rychlému brejku 1:2. Ve druhé třetině už Rajhrad srovnává hru, ale skóre mění hosté. Tlakem před bránou a se značným štěstím zvyšují na 1:3. V závěrečné třetiny se nám nedaří proměnit nabídnuté šance. Nakonec ale jednu ano. Hosté jsou v tu chvíli pod značným tlakem a nestačí na dorážku Mlčocha 2:3. To zbývá 8 minut do konce třetí třetiny. 2 minuty před koncem přichází studená sprcha v podobě branky hostů 2:4. Tímto výsledkem končí zápas a přináší první letošní body na účet Hobby Hokeje.

Rosice, 5.11.2017

HC Mantinel's Rajhrad - Hobby Hokej 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

střelci Rajhradu: Dufek (Hladký), Mlčoch (Šinkovský).

střely na bránu: 25:24

Vyloučení: 1:0

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Susna, Houzar, Dufek, Holaza – Hladký, Máčal, Maryška, Samson, Mlčoch, Šinkovský, Brtník, Petrásek, Maryška.

Sestava Hobby Hokej: Groh (Pařízek) – Bartoněk, Hlobil, Klimeš, Bodnár, Kolessov, Helma, Jonaštík, Častulík, Pařil, Buček.

Nejlepší hráči utkání: Hanzl - Bodnár.

Komentáře:

Miroslav Holaza (Mantinel's): ,,První třetina byla z naší strany katastrofální. Soupeři jsme dávali prostor, nijak jsme nenapadali ani nebruslili. Soupeř toho využil a třetinu jasně vyhrál. V druhé části se náš výkon zlepšil, jen se nám nepodařilo vstřlit branku. Třetí třetina již byla v naší režii. Dotáhli jsme se na rozdíl jediné branky, ovšem pak jsme v závěru zbytečně inkasovali a zápas ztratili."

Oliver Kubina (Hobby Hokej): ,,Myslím si že kluci předvedli super výkon jeden vedle druhého, byl jsem nesmířně rád že jsme tlačili celý zápas. Konečně u nás nenastal žádný zlomový moment jako v předchozích utkání, nicméně chyb se hráči dopouštěli takže ty budem muset vyladit."

odkaz na fotky:

www.flickr.com/photos/152290470@N02/sets/72157662307378538/with/38137782366/

Zápas NHLR: 5. HC Mantinel's Rajhrad - HC Origins

Report:

I na den svátku zesnulých - dušičky pokračuje boj o ligové body. Tentokrát se v Rosicích potkáváme s nováčkem soutěže, týmem HC Origins. Týmem s bohatými zkušenostmi z republikových soutěží fans. A zápas začíná lépe pro nás. Ve druhé minutě otevírá skóre po přihrávce od Mlčocha Kolařík 1:0. Hosté srovnávají v 9. minutě střelou od modré 1:1. Po vyhraném buly a samostatném úniku opět zvyšuje pro Mantinel's Kouřil 2:1. Dvě minuty před koncem úvodní třetiny ukazuje svoje kvality Novotný, který blafákem nedává hostujícímu brankáři šanci 3:1. Perfektní první třetina se ovšem ve druhé části mění v horor. Nejprve se tlakem do brány prosazuje hostující hráč Kupčík a snižuje na 3:2. Po této akci hosté roztáčejí brankostroj a jasně ovládají hru. Následně se prosazuje po pěkné kombinaci nakonec 5ti bodový Bouda a srovnává 3:3. Za dvě minuty stejný hráč otáčí vývoj zápasu 3:4. Origins to nestáčí a stále se tlačí do branky domácích. A úspěšně. Další gól padá opět po důrazu u brány 3:5. Znovu dvě minuty, tentokrát ve vlastním oslabení, dorážka střely a hosté již vedou 3:6. Při této akci dochází ke zranění domácí gólmana Hanzla. Ten v zápasu pokračuje a stále drží naděje našeho týmu. Daří se dokonce snížit z hole Kolaříka. ale herní projev Rajhradu to nijak nelepší 4:6. Katastrofu podtrhává gól Origins do šatny 12 vteřin před koncem druhé třetiny 4:7. Nápravu herního výbuchu nabízí závěrečná třetina. A úspěšně. Susna střelou od modré snižuje na 5:7. Hosté jsou stále při chuti a nedávají nám žádnou šanci na vyrovnání. Božek zvyšuje kombinací za bránou na 5:8. Již klasické dvě minuty a hosté z přesilovky navyšují na 5:9. Po několika vteřinách jsou domácí na ručník. Nepříjemnou "desítku" střílí hostující jmenovec Dufek 5:10. Do zápasu vstupují emoce a objevuje se několik drobných šarvátek. Hosté ukončují předčasně zápas po vstřelení 11. branky, kdy se za naší bránou strhne potyčka. Nejhorší zápas letošní sezóny končí nejhorší bilancí za stavu 5:11.

Rosice, 2.11.2017

HC Mantinel's Rajhrad - HC Origins Brno 5:11 (3:1, 1:6, 1:4)

střelci Rajhradu: Kolařík (Mlčoch), Kouřil, Novotný (Holaza), Kolařík (Šinkovský), Susna (Novotný).

Vyloučení: 1:1

Využití: 0:1

V oslabení: 0:1

Sestava Mantinel's: Hanzl – Susna, Houzar, Holaza, Černík – Hladký, Souček, Novotný, Mlčoch, Samson, Šinkovský, Kolařík, Kouřil, Brtník.

Sestava Origins: Pyščuk – Bouda, Božek, Dufek, Honzík, Jachnický, Kupčík, Pokorný Martin, Pokorný Michal, Prokešová, Richter, Sikula, Široký, Teplý, Výtisk.

Zápas NHLR: 4. HC Mantinel's Rajhrad - TT Modern Hockey

Report:

K předehrávce 7. kola se na Úvoze střetáváme s týmem Modern Hockey TT. A máme soupeři co vracet, první měření sil vyznělo lépe pro hosty v poměru 6:9. Úvod zápasu začíná skvěle. Kouřil ve druhé minutě otevírá skóre po individuální akci 1:0. Hraje se nahoru - dolů, šance jsou na obou stranách. Hosté do konce třetiny jednu využívají a srovnávají 1:1. Druhá třetina začíná pro Mantinel's oslabením. Početní výhody hosté nevyužívají. Vzápětí dostávají druhou šanci přesilovky, také bez úspěchu. Ovšem 20 vteřin před konce prostřední části hosté využívají zmatku v naší obraně a otáčí vývoj zápasu 1:2. Na začátku třetí třetiny se opět prosazují hosté. Střelu od modré tečuje před bránou Němčák a zvyšuje na 1:3. Poslední naděje na zvrat zápasu pohasínají tři minuty před koncem třetiny. TT Moderni využívají přesilovky a uzavírají skóre na 1:4. Podruhé v sezóně s týmem MH TT tak odcházíme poraženi.

Brno Úvoz, 29.10.2017

HC Mantinel's Rajhrad - TT Modern Hockey 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

střelci Rajhradu: Kouřil.

Vyloučení: 3:1

Využití: 0:1

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Kunz, Houzar, Holaza, Susna - Hladký, Souček, Máčal, Samson, Kolařík, Mlčoch, Beránek, Kouřil, Šinkovský.

Sestava TT Modern Hockey: Holub - Domby, Fojtík, Führlinger, Horáček, Heindl, Jansa, Kalus, Klapač, Loviška, Němčák, Šíma, Tabarka, Tůma, Vranečka, Zettik.

Zápas FSHHL: 6. HC Piraně - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Další zápas tohoto týdne přichází ve večerních hodinách 18.10. na zimáku v Rosicích. Potkáváme se se sousedem v tabulce s novým týmem HC Piraně. Opatrně začínající zápas se během úvodní části uvolnil a nabídl pěknou podívanou. Změna skóre přišla až na konci, kdy volný domácí hráč doráží puk za záda Hanzla 1:0. Ovšem do úvodní sirény Mantinel's vyrovnávají. Chybnou rozehrávku zachycuje za bránou Maryška a předává ji Samsonovi, který se před bránou nemýlí 1:1. Druhá třetina přináší šance na obou stranách. První ji využívají hosté. Souček nabízí puk perfektně stojícímu Hladkému, který otáčí vývoj utkání 1:2. V poslední minutě se skóre opět mění. Hladký zachycuje puk na modré útočné a posílá do samostatného úniku Součka, který nedává domácímu gólmanovi šanci 1:3. První minuta třetí třetiny dává hostům výhodu přesilovky. Tu po minutě Rajhrad využívá. Po ose Hladký – Máčal – Souček se puk dostává do domácí branky 1:4. Hosté zbraně neskládají a neustále prověřují pozornost Hanzla. Ten bez problému odolává, až na jednu nenápadnou střelu z modré. Ta rajhradskému gólmanovi propadá za záda 2:4. 4 minuty před závěrečnou sirénou zvyšuje tečí Petráskovy střely Souček na 2:5 a kompletuje svůj dnešní hattrick. Hostům se podaří v poslední minutě upravit skóre důrazem u brány na konečných 3:5. Další cenné body do tabulky si tak připisují Mantinel's. Tomáš Souček se svým výkonem stává nejlepším hráčem soutěže!!!

Rosice, 18.10.2017

HC Piraně - HC Mantinel's Rajhrad 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

střelci Rajhradu: Samson (Maryška), Hladký (Souček), Souček, Souček (Máčal), Souček (Petrásek).

střely na bránu: 38:31

Vyloučení: 1:0

Využití: 0:1

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Susna, Houzar, Dufek, Petrásek – Souček T., Hladký, Máčal, Maryška, Samson, Brtník.

Sestava Piraně: Králíček – Špička, Kokeš, Feik, Jaitner – Badalík, Kroupa, Vančík, Macháček, Novák, Martínek, Mucha, Čermák, Kapun.

Nejlepší hráči utkání: Macháček - Máčal.

Komentáře:

Miroslav Holaza (Mantinel's): "Chtěl bych poděkovat klukům za vynikající výkon. Bohužel jsem ovšem znovu v úvodu prohrávali, ale tým zabral a do konce třetiny srovnal. Ve druhé třetině jsem otočili zápas a ustáli i několik krizových situací kdy nás soupeř zatlačil. Ve třetí části jsme využili letos první přesilovku a zaslouženě bere všechny body."

David Feik (Piraně): bez komentáře.

odkaz na fotky:

www.flickr.com/photos/152290470@N02/sets/72157687517009130

Zápas FSHHL: 5. HC Raci - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Po čtvrteční výhře nad týmem Modernů se hned po víkendu utkáváme v dohrávce 4. kola s nepříjemným soupeřem, týmem HC Raci. Ten zatím vládne středu tabulky s třemi výhrami a dvěma prohrami. A do první třetiny se vstupuje zostra. Soupeř po minutě důrazem před bránou otevírá skóre 1:0. Hraje se pohledný hokej plný šancí. Do konce třetiny se daří využít tlak a vyrovnat. Po perfektní přihrávce Šinkovského střílí Petrásek 1:1. Skóre ve druhé třetině tentokrát otevírají hosté. Střelu Dufka od modré tečuje Šinkovský a otáčí vývoj utkání 1:2. Za 13 vteřin je ještě veseleji. Souček doráží nahození Máčala za záda domácí gólmana a zvyšuje na 1:3. Uplynou další dvě minuty křižnou střelu v útočném pásmu Houzara doráží Dufek 1:4. Hosté hrají v pohodě a s klidem a do konce střední části ještě zvyšují. Šinkovský doráží vyražený puk mezi betony bezmocného gólmana 1:5. V úvodu třetí třetiny se ale dokáží prosadit i hosté. Střela z rohu se o tyčku dostává do naší branky 2:5. Na to reaguje Hladký kdy usměrňuje střelu Šinkovského 2:6. Minutu a půl před závěrečnou sirénou posílá Souček krásnou přihrávku na Hladkého a ten se nemýlí 2:7. Mantinel's dokonale rozebrali soupeřovu obranu a využili všechno možnosti skórovat. Připisujeme si tak do tabulky veledůležité body. Za dva dny, ve středu 18.10., nás čeká další možnost bodovat. Tentokrát s týmem HC Piraně.

Brno Úvoz, 16.10.2017

HC Raci - HC Mantinel's Rajhrad 2:7 (1:1, 0:4, 1:3)

střelci Rajhradu: Petrásek (Šinkovský), Šinkovský (Dufek), Souček (Máčal), Dufek (Houzar), Šinkovský, Hladký (Šinkovský), Hladký (Souček).

střely na bránu: 30:27

Vyloučení: 1:2

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Susna, Houzar, Dufek, Pokorný – Souček T., Hladký, Máčal, Maryška, Šinkovský, Petrásek.

Sestava Raci: Keseli – Zagata, Gaja, Brzobohatý, Hrabovský, Vintrlík, Hruška, Heral, Grulich, Zdražil, Hrnčíř, Zdráhal, Marek.

Nejlepší hráči utkání: Brzobohatý - Dufek.

Komentáře:

Miroslav Holaza (Mantinel's): ,,Do zápasu jsme nastupovali s vědomím, že nás čeká težké utkání s houževnatým soupeřem. To se potvrdilo hned v úvodu, kdy jsme zbytečně inkasovali. Mužstvo ale pracovalo perfektně na tom, co jsme si řekli před zápasem, a to přineslo ovoce. Po vyrovnávací brance jsme převzali otěže a šli za vítězstvím. V kritických situacích nás opět podržel brankář Hanzl. Musím kluky pochválit, protože se prezentovali důslednou disciplinou a perfektním výkonem. Plný bodový zisk si tým určitě zaslouží."

Karel Husák (Raci): bez komentáře.

Zápas NHLR: 3. HC Mantinel's Rajhrad - PK Modern Hockey

Report:

Úvod sezóny zatím Mantinel's nepřináší představované výsledky. Další příležitostí pro zisk bodů je zápas s týmem  Modern Hockey pod vedením Petra Kolečkáře. Od úvodního hvizdu je k vidění ofenzivní hokej na obou stranách. První se prosazuje domácí Beránek po milimetrové přihrávce Kouřila 1:0. Po dvou minutách se prosazuje hostující Dvořák 1:1. Dále se hraje nahoru-dolů a jednu z nabídek využívá k samostatnému úniku Kouřil 2:1. Druhou třetinu začínají lépe domácí. Novotného přihrávku proměňuje Kouřil a zakládá na hattrick 3:1. Za dvě minuty zvyšuje už na 4:1 samostatnou akcí Kolařík. Prosazují se ovšem i hosté. Nejprve snižují střelou od modré na 4:2 a vzápětí na rozdíl jediné branky 4:3. Dvě vteřiny před konce znovu odskakujeme na rozdíl dvou branek. Máčal v kombinaci s Hladkým zvyšuje 5:3. V úvodní minutě třetí třetiny se hosté opět prosazují 5:4. A znovu přichází odpověď. Souček už ze středního pásma uniká na bránu a střílí 6:4. Hosté se perou dále a do necelé minuty důrazem před bránou snižují 6:5. Ovšem perfektně hrající Kouřil završuje svůj hattrick opět v kombinaci s Novotným 7:5. To už zbývá do konce zápasu necelé 3 minuty, které se v poklidu dohrají. Důležité body tak putují do Rajhradu.

Rosice, 12.10.2017

HC Mantinel's Rajhrad - PK Modern Hockey 7:5 (2:1, 3:2, 2:2)

střelci Rajhradu: Beránek (Kouřil), Kouřil, Kouřil (Novotný), Kolařík, Máčal (Hladký), Souček (Holaza), Kouřil (Novotný).

Vyloučení: 1:1

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Černík, Houzar, Holaza, Susna - Hladký, Souček, Máčal, Samson, Šinkovský, Novotný, Kolařík, Beránek, Kouřil.

Sestava PK Modern Hockey: Fidrmuc - Dvořák, Heindl, John, Kolečkář, Kousal, Kučínský, Ludvík, Melichar, Necid, Střížová, Šmejkal, Šnajdr, Štosek.

Zápas FSHHL: 4. HC Golden Hands - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Do čtvrtého kola FSHHL naskakujeme hned druhým zápasem ve dvou dnech. Proti se staví pro nás nový tým HC Golden Hands. Ten se po úvodních dvou prohrách a následných dvou výhrách drží ve středu tabulky. Je také první týmem , který dokázal nastřílet dvouciferný počet branek. A tak motivace do zápasu je veliká. První třetina přináší vyrovnaný zápas. Několik šancí se rodí na obou stranách, jedinou se daří využít Součkovi, který otevírá skóre 0:1. Druhá třetina přináší herní výpadek Mantinel's. Střelou od modré nejprve vyrovnává Mažgút 1:1, za tři minuty už domácí vedou důrazem před bránou 2:1 a do konce prostřední části odskakují na rozdíl dvou branek 3:1. Třetí třetina je už kompletně pod taktovkou Goldnů. Hned v úvodu opět zmatkem před naší bránou domácí zvyšují 4:1. Poslední hřebíček do rakve přichází 6 minut před závěrečnou sirénou. Kombinací před bránou hosté stanovují výsledek na 5:1.

Brno Úvoz, 2.10.2017

HC Golden Hands - HC Mantinel's Rajhrad 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

střelci Rajhradu: Souček.

střely na bránu: 40:21

Vyloučení: 3:1

Využití: 1:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Susna, Houzar, Holaza, Pokorný – Souček T., Hladký, Máčal, Souček D., Maryška, Brtník, Samson, Beránek, Mlčoch.

Sestava Golden Hands: Slavík (Sobek) – Švach, Staněk O., Ansorge, Staněk A., Bárta, Mažgút, Petlach, Švábenský, Mrázek, Vlach, Gardavský, Kořínek, Hanus.

Nejlepší hráči utkání: Petlach - Souček T.

Komentáře:

Ondřej Staněk (GoldenHands): bez komentáře.

Miroslav Holaza (Mantinel's): ,,Bohužel hodnocení dnešního zápasu je jednoduché. Soupeř nás jak břebruslil, tak překombinoval, ale hlavně přestřílel. Pokyny, které jsme si řekli naposledy,  jsme dodržovali pouze polovinu první třetiny. Zbytek zápasu jsme přestali bruslit a tahali za kratší konec. Souper důrazem před brankou využil všechny nabídnuté šance. Musíme se vrátit k podstivé práci, doléčit zranění a začít pořádně makat."

odkaz na fotky:

www.flickr.com/photos/152290470@N02/sets/72157686885079390

Zápas NHLR: 2. TT Modern Hockey - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

1. říjnový den zve k druhému kolu NHLR mezi týmy Modern Hockey pod vedením Tomáše Tůmy a HC Mantinel's Rajhrad. Na Úvoze se začíná zostra a v nenadálém rychlém tempu. První branka padá ale až v páté minutě, kdy hosté střelou od modré otevírají skóre 1:0. Za necelou minutu je Hladkým srovnáno a to ve vlastním oslabení 1:1. Hosté za minutu opět odskakují na jednobrankový rozdíl 2:1. Přesně za 2 minutu navyšují Moderni na 3:1. V deváté minutě je vyloučen Houzar, ovšem kdo mění skóre je Rajhrad. V čase 10:00 dostává puk za Kovaříčka Kolařík 3:2. Neuplyne ani půl minuta a v tom samém oslabení vyrovnává Černík 3:3. Do druhé třetiny vstupují lépe domácí. Poprvé v zápase vedeme. Po kombinaci před bránou se prosazuje Novotný 3:4. Poté již střílí pouze hosté. Za minutu vyrovnávají 4:4. Za další dvě minuty zvyšují na 5:4. Do třetí třetiny se vstupuje s očekáváním velké přestřelky. Ta se koná, ale především z holí soupeře. Pátá minuta 6:4, sedmá minuta 7:4. Na tento stav reaguje ještě samostatným průnikem Černík 7:5 a zadělá tak na hattrick. Na to již hosté přidávají 5 minut před koncem další branku 8:5 a následně na 9:5. 25 vteřin před závěrečnou sirénou upravuje výsledek v přesilovce  čtyřbodový Novotný na konečných 9:6. Tímto výsledkem končí zatím nejplodnější zápas dosavadního ročníku, padlo 15 branek.

Brno Úvoz, 1.10.2017

TT Modern Hockey - HC Mantinel's Rajhrad 9:6 (3:3, 2:1, 4:2)

střelci Rajhradu: Hladký (Novotný), Kolařík (Mlčoch), Černík (Novotný), Novotný (Máčal), Černík (Březina), Novotný (Černík).

Vyloučení: 3:2

Využití: 0:1

V oslabení: 0:2

Sestava Mantinel's: Hanzl – Černík, Houzar, Holaza, Susna - Hladký, Březina, Máčal, Samson, Kolařík, Mlčoch, Brtník, Novotný.

Sestava TT Modern Hockey: Kovaříček - Botlík, Fojtík, Führlinger, Horáček, Chvátal, Jansa, Kudlík, Németh, Šíma, Troška, Vranečka, Wachter, Aniolová, Duroňová, Lišková.

Zápas FSHHL: 3. HC Mantinel's Rajhrad - HC Predators

Report:

Do třetího zápasu z důvodu silné marodky nastupujeme pouze ve dvou pětkách. O to je to větší výzva utkat se z týmem dosud neporaženým, týmem HC Predators. Od začátku nás soupeř dostává pod tlak. Skvělý výkon gólmana i celého týmu přináší dokonale překvapení. 3 minuty před první sirénou proměňuje Hladký perfektní přihrávku od Součka 1:0. Druhá třetina se nese ve stejném duchu. Predators stále a stále buší na brány Hanzlovy svatyně. Opět soudržností týmu a především vynikajícím výkonem domácího gólmana odoláváme tlaku soupeře. Až těsně před konce prostřední části se hostům daří vyrovnat 1:1. A tak třetí třetina je zkouškou pro všechny. Bohužel se u domácího týmu projevuje úbytek sil a hosté hned v úvodu otáčí vývoj zápasu 1:2. Za dvě minuty je ještě hůř, Oppl prostřeluje vše co mu stojí v cestě 1:3. Hosté jsou při chuti a do minutu navyšují na 1:4. To už se roztrhl pytel s brankami, Predators dokonce navyšují na hrozivých 1:5, do minuty snižuje opět duo Hladký-Souček 2:5. Uplyne pouze 5 minut a skóre se znovu mění, hosté pálí ze všech pozicí a jednu střelu se jim daří protlačit do naší brány 2:6. Do konce zápasu upravuje dnes hattrickový Hladký skóre na konečných 3:6. Překvapivý průběh zápasu nakonec nedopadl podle našich představ. Soupeř jednak v početní převaze, jednak v trojnásobném počtu střel ukázal svou kvalitu a výsledkem si zajistil titul dosud neporaženého.

Brno Úvoz, 18.9.2017

HC Mantinel's Rajhrad - HC Predators 3:6 (1:0, 0:1, 2:5)

střelci Rajhradu: 3x Hladký (Souček).

střely na bránu: 14:40

Vyloučení: 1:0

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Dufek, Houzar, Holaza, Šinkovský – Souček T., Hladký, Máčal, Souček D., Maryška, Brtník.

Sestava Predators: Václavovič - Blaha, Boček, Černoušek, Hanák, Kučera, Kuchařík, Nováček, Oppl, Svoboda, Široký, Štaffa, Uhlíř, Válek J., Válek M., Vašulín.

Nejlepší hráči utkání: Hladký - Oppl.

Komentáře:

Miroslav Holaza (Mantinel's): ,,Odehráli jsme velice obětavý a sympatický zápas. Bohužel do hry jsme z důvodu silné marodky nastoupili pouze s 2 pětkami. Z toho jedna útočná řada byla složená z nových mladíků, kteří i přes to perfektně zapadli do sestavy. Proto bylo pro nás příjemným překvapením, že jsme až do závěru druhé třetiny vedli. Dokonce jsme mohli náskok i navýšit, ale nabídnuté šance jsme nevyužili. Soupeř nás jednoznačně přestřílel, ovšem excelentní výkon podal brankář Hanzl. Byla otázka času, kdy nám dojdou síly. Chtěl bych všem hráčů poděkovat za plnění svých úkolů a obětavou hru."

Štěpán Koukal (Predators): ,,První třetina byla hrozná, asi nejhorší co jsem kdy od kluků viděl. Pak se začal trošku zlepšovat důraz do branky a hlavně jsme začali střílet ze všech pozic. Poté přišli i góly. Soupeř měl velmi dobrého brankáře, ten nám dělal menší problém… Věřím že naše forma půjde ještě nahoru."

odkaz na fotky:

www.flickr.com/photos/152290470@N02/sets/72157686865733534

Zápas NHLR: 1. HC Mantinel's Rajhrad - HC Sexy Bonbónky

Report:

14. září odstartoval nový ročník NHLR. V Rosicích se v prvním zápase potkáváme s univerzitním týmem Sexy Bonbónky. Tento tým se nepodařilo loňskou sezónu ani jednou porazit a tak výzva byla obrovská. Ovšem začátek byl pro Mantinel's katastrofální. Po 28 vteřinách si vlastní tečí srážíme puk do sítě 0:1. Za minutu už hosté vedou o dvě branky. Proti dokonale cloněné střele nemá domácí gólman šanci 0:2. Domácí se dokáží z úvodní pohromy oklepat a po kombinaci Mlčoch - Šinkovský i snížit náskok bonbónků 1:2. Druhá třetina přináší zlepšení výkonu domácích, hra se vyrovnává. Prostřední části chybí pouze branka. V úvodu třetí třetiny se podaří Součkovi vyrovnat 2:2. Zbytek zápasu dává vyniknout už jen výborné gólmany. První zápas letošního ročníku NHLR končí po nerozhodném stavu dělbou bodů.

Rosice, 14.9.2017

HC Mantinel's Rajhrad - Sexy Bonbónky 2:2 (1:2, 0:0, 1:0)

střelci Rajhradu: Šinkovský (Mlčoch), Souček (Lemon).

Vyloučení: 2:3

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Černík, Houzar, Holaza, Hladký – Březina, Lemon, Samson, Souček, Máčal, Petrásek, Mlčoch, Brtník, Šinkovský,

Sestava Sexy Bonbónky: Krejčíř - Hepp, Janák J., Janák L., Kunovjánek, Musil, Kupsa, Němčák, Poděbradský, Schelle, Trávníček.

Zápas FSHHL: 2. HC Mantinel's Rajhrad - HC Gepards Brno

Report:

Druhý zápas nové soutěže přivádí za Lužánky staronového soupeře, ambiciózní tým HC Gepards. Soupeř začal aktivněji a od úvodu se tlačil do brány. Z tohoto tlaku vytěžil v 9. minutě branku. 0:1. Domácím se nic nedařilo a tak do druhé části nastoupili s vidinou lepšího výkonu. Dvě minuty po začátku druhé části přichází naděje. Hladký tečuje střelu Houzara, vyrovnáno 1:1. O tři minuty později hosté důrazem před bránou opět vedou 1:2. Soupeř lépe bruslí, kombinuje, ale hlavně dává vyniknout skvěle chytajícího Hanzla. V závěru přichází dokonalý obrat. Nejprve vyrovnává Samson po kombinaci s Petráskem 2:2 a 20 vteřin před koncem zvyšuje Šinkovský 3:2.  A tak třetí třetina láká na pěknou podívanou. Gepardi ukazují svoje kvality a Mantinel's je opět pod tlakem. Značně nás přestřílí a bohužel jedna střela se dostává až za záda domácího brankáře 3:3. Tímto výsledkem končí druhé klání Rajhradu a přináší alespoň bod do průběžné tabulky soutěže.

Brno Lužánky, 7.9.2017

HC Mantinel's Rajhrad - HC Gepards 3:3 (0:1, 3:1, 0:1)

střelci Rajhradu: Hladký (Houzar), Samson (Petrásek), Šinkovský.

střely na bránu: 18:41

Vyloučení: 3:0

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Dufek, Houzar, Holaza, Susna – Březina, Lemon, Samson, Souček, Hladký, Petrásek, Mlčoch, Beránek, Šinkovský,

Sestava Free Stars: Pelikán – Kostelník, Mikita, Pospíšil, Báča, Stejskal, Šimek, Hamák, Rízner, Piner, Šnajdr, Bureš, Huml.

Nejlepší hráči utkání: Šinkovský - Báča.

Komentáře:

Miroslav Holaza (Mantinel's): ,,Náš výkon nebyl ideální. Soupeř lépe bruslil, lépe kombinoval a v určitých momentech nás jednoznačně přehrával. I přes rychle  inkasovanou první branku se nám podařilo zápas otočit. Ovšem náskok se nepodařilo udržet a v závěru jsme měli co dělat, abychom ubránili nerozhodný stav. Jsme rádi za bod."

Martin Šlachta (Gepars): ,,První třetina byla z naší strany velmi sympatická, skvělý pohyb, kombinace, dobrá hra dozadu a vedoucí branka. Bohužel se nám nepodařilo odskočit o víc gólů, začátek druhé třetiny se nám nepovedl a přišlo vyrovnání. Do konce druhé části jsme znovu odskočili o jednu branku a nálada byla veselejší. Závěrečná třetina byla trošku boj, soupeř otočil výsledek, ale naštěsti se nám podařilo srovnat. Na konci tam byla tyčka a další šance, chybělo nám trošku štěstí převrátit skóre na naší stranu. Do dalších utkání musíme zapracovat na koncovce."

odkaz na fotky:

fshhl.cz/galerie.html#prettyPhoto

Zápas FSHHL: 1. HC Mantinel's Rajhrad - HC Free Stars

Report:

Úvodní zápas nového ročníku nové ligy přivádí na zimák na Úvoze zřejmě největší adepty na titul. Domácí Mantinel's a hostující Free Stars. Úvod zápasu lepé vychází domácím. Máčal proměňuje nabídnutou přihrávku Součka 1:0. Hosté se nevzdávají a do konce první třetiny vyrovnávají 1:1. Druhá třetina byla ve znamení několika šancí, které dali vyniknout oběma brankářům. Gól však nepřinesla. Třetí třetina opět lépe vychází domácím. Hned v úvodní minutě se po krásné přihrávce od Hladkého prosazuje Beránek 2:1. Hosté během 45 vteřin znovu vyrovnávají 2:2 a začíná se tak od nuly. Zdálo se, že zápas dospěje do nerozhodného stavu. Minutu a půl před závěrečnou sirénou se po chybě v obraně prosazují hosté a jdou do jednobrankového vedení. I přes následné power-play se nepodaří protlačit puk za záda hostující gólmana a tak šlágr kola vyznívá lépe pro hráče Free Stars.

Brno Úvoz, 3.9.2017

HC Mantinel's Rajhrad - HC Free Stars 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

střelci Rajhradu: Máčal (Souček), Beránek (Hladký).

střely na bránu: 31:33

Vyloučení: 1:2

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Sestava Mantinel's: Hanzl – Dufek,  Houzar, Holaza, Susna, Březina, Lemon, Brtník, Samson, Souček, Hladký, Máčal, Beránek, Šinkovský,

Sestava Free Stars: Miloš – Drábek, Hrbek, Melka, Kvasnička, Urban, Pavezka, Janíček, Lahoda, Konečný, Kleibel, Juračka, Vašík, Kučera.

Nejlepší hráči utkání: Hanzl - Miloš.

Komentáře:

Miroslav Holaza (Mantinel´s): ,,Bylo na nás vidět, že jsme se sešli po dlouhé době na ledě. Utkání však bylo vyrovnané a o vítězství rozhodla lepší produktivita soupeře."

Tomáš Pospíšil (Free Stars): ,,Hrál se velmi vyrovnaný zápas který byl napínavý až do poslední vteřiny. Díky nasazení a snaze všech hráčů, zejména těch kteří dodržovali moje pokyny, jsme zápas zvládli. Všem hráčům patří velký dík."

odkaz na fotky:

fshhl.cz/galerie.html#prettyPhoto

Nová sezóna 2017/2018 začíná!

Následující ročník přináší pro náš tým několik podstatných změn.

Především jde o vstup do nově vytvořené ligy:

FreeStarHobbyHokejLiga.

Jedná se o amatérskou hobby ligu pro neregistrované hráče. Blíže na oficiálních stránkách soutěže fshhl.cz/index.html

- Soutěže se účastní 9 týmů (Hobby Hokej, HC Free Stars, HC Predators, IP Racing Team, HC Golden Hands, HC Piraně, HC Gepards, HC Raci a HC Mantinel's Rajhrad).

- soutěž startuje 28.8.2017.

V lize NHLR dochází také k několika změnám. Ligu opouští týmy FreeStars, HC Gepards a HC Devils. Nově se přidává tým HC Origins Brno.  Soutěž v ročníku 2017/18 bude hrát tedy 6 týmů.

- hrací dny jsou středa, čtvrtek a  neděle. Hrát se bude standartně v Rosicích, na halách za Lužánkami, brněnská krasohala na Křídlovické, DRFG Aréna. K dispozici by měl být i zimák ve Vyškově.

- liga začíná 14.9.2017.

- po odehrání základní části sehrají první 4 týmy play-off na dva vítězné zápasy (v případě remízy nájezdy 3+1).
- do zápasu smí nastoupit jen hráč, který je na soupisce a to pouze jeden, který je hráčem vyšších lig počínaje krajským přeborem.

A také několik změn v soupisce. Pro ročník 2017/18 byli do soupisky doplněni tito hráči.

- Michal Kunz,

- Patrik Sedláček,

- Dominik Souček,

- Pavel Maryška.