ročník 2015/2016

o 3. místo: HC Mantinel's Rajhrad - HC Gepards

Report:

Po nevydařeném semifinále, kdy se nepodařilo překvapit vítěze základní části tým HC Hlívy se pouštíme do boje o bronzové medaile. Soupeřem nám je tým HC Gepards. První třetina začíná ofenzívním hokejem. Hned v první minutě dostávají domácí početní výhodu, tu se využít ale nedaří. První branka přichází až ve čtvrté minutě, kdy střelou od modré propaluje Hladký všechno co mu stojí v cestě 1:0. Hosté po necelých dvou minutách stejným způsobem, střelou od modré, vyrovnávají 1:1. O chvíli později dostávají domácí další výhodu. Při samostatném úniku je faulován Mlčoch a následuje trestné střílení. To se proměnit nedaří. Ovšem hosté se prosazují do konce třetiny ještě jednou. Důrazem před brankou zvyšují na 1:2. Druhá třetina již tak pohledný hokej nepřináší. Časté nepřesnosti rozehrávky ,zbytečná ztráta puků a sólové úniky nechávají vyniknout především oba brankáře. Ale i přesto se skóre mění. Novotný srovnává ihned po vyhraném buly 2:2. Hosté za minutu ale znovu odskakují na rozdíl jedné branky 2:3. Třetí třetina je už jen labutí písní domácích. Hosté se stále častěji tlačí do brány, střílí ze všech pozicí a to se jim vyplácí 2:4. Za minuty už odskakují na 2:5 a domácím se pomalu rozpouští sen o medailích. Malou naději přináší snížení opět Novotným 3:5, ale když hosté v zápětí překonávají domácího brankáře 3:6 chybí do konce zápasu už jen 4 minuty. V těch se již nic výrazného neodehraje a tak rajhradský tým končí letošní ročník na nepopulárním 4. místě. Jedinou drobnou spravedlností je, že konečné pořadí odpovídá postavení týmů po základní části.

Rosice, 28.4.2016

HC Mantinel's Rajhrad - HC Gepards 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Report:

Druhý semifinálový zápas a mečbol hokejistů Hlív. Mantinel's tak nezbývá nic jiného, než se naplno pustit do soupeře. Úvodní třetina začíná pro hosty perfektně. Už po 52 vteřinách střílí Beránek první branku zápasu 0:1. Hosté ovšem rychle odpovídají a za necelou minutu srovnávají 1:1. Tímto výsledkem končí první třetina. Druhá perioda se nese v duchu maximální bojovnosti. Osobní souboje a tvrdost hry je na místě. A to také přináší ovoce. Střelou z nulového úhlu zvyšuje skóre Pejchar 1:2. Stejně jako v první části hosté do minuty vyrovnávají 2:2. Dále se již skóre nemění. Třetí třetina vybízí k stejnému scénáři. Jenže...tentokrát se do vedení dostávají domácí 3:2. Rajhrad se snaží s maximálním nasazením o vyrovnání, ale všechny akce končí na skvěle chytajícím brankáři Sedlákovi.3 minuty před závěrečnou sirénou přichází šok v podobě čtvrté branky Hlív 4:2. A vaz Mantinel's láme minutu před koncem chyba v obraně a následná branka Hlív 5:2. Tímto výsledkem končí druhý semifinálový zápas a určuje prvního finalistu tohoto ročníku. Pro nás to znamená boj o bronzové medaile.

Rosice, 21.4.2016

HC Hlívy - HC Mantinel's Rajhrad 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

střelci Rajhradu: Beránek, Pejchar.

3. zápas: Modern Hockey - HC Gepards 8:3,

stav série 2:1.

1. semifinálový zápas: HC Mantinel's Rajhrad - HC Hlívy

Report:

První semifinálový zápas mezi prvním a čtvrtým týmem základní části začal v rychlém tempu. V duchu play-off se zápas vedl od počátku hodně ofenzívně. 1. branka padla ale až v 7 minutě. Po chybě v obraně otevírají hosté skóre 0:1. Po minutě se situace opakuje. I když tentokrát v oslabení 0:2. Ale i na druhé straně hřiště se objevují chyby. Hostující gólman laxně rozehrává zpoza branky a "přesnou" přihrávkou namaže Pejcharovi, který se nemýlí 1:2. Za 30 vteřin jde do samostatného úniku Máčal, je před bránou faulován a je nařízeno trestné střílení. To Máčal proměňuje a náhle je vyrovnáno 2:2. Hostům se ovšem do konce třetiny díky využité přesilovce daří po zmatcích v obraně opět odskočit na rozdíl skóre 2:3. Do druhé třetiny vstupují opět lépe hosté. Přesnou střelou "pod víko" zvyšují na 2:4. Mantinel's mají rychlou odpověď. Nejprve snižuje Hladký 3:4 a v zápětí srovnává Mlčoch perfektní kombinací před bránou hostů 4:4. Do konce prostřední části už střílí branky pouze Hlívy. Důrazem před bránou zvyšují na 4:5, za 2 minuty podléhají domácí tlaku v oslabení 4:6. Do třetí třetiny vstupují hosté s dvoubrankovým náskokem. Tady se již rychlého vyrovnání Mantinel's nedočkají. Snižuje pouze Novotný po rychlé úniku z vlastního pásma až do branky hostů 5:6. Tím střelecká aktivita Rajhradu končí. Přichází přesilovka hostů, kteří ji bleskově po 20 vteřinách využívají 5:7. 2 minuty před koncem přidávají pojistku 5:8. Hlívy se tak ujímají vedení v sérii 1:0. Rajhradu se staly osudné nevyužité přesilovky. Ze 14 nabídek využili pouze jedinou a to až ve výhodě 5 na 3. Další zápas série pokračuje 21.4. v 21 hod. v Rosicích.

Brno, 14.4.2016

HC Mantinel's Rajhrad - HC Hlívy 5:8 (2:3, 2:3, 1:2)

střelci Rajhradu: Pejchar, Máčal, Hladký, Novotný, Mlčoch.

mantinels.rajce.idnes.cz/14.4.2016_Mantinel_s_-_Hlivy/

1. zápas: Modern Hockey - HC Gepards 0:1 po sn,

2. zápas: HC Gepards - Modern Hockey 3:4.

stav série 1:1.

3. zápas: Modern Hockey - HC Gepards 21.4.2016, 19 hod., Brno.

Základní část je minulostí, začíná PLAY-OFF!!!

29.3. proběhla v Brně schůzka vedoucích týmů NHLR před nadstavbovou částí letošního ročníku NHLR. Zde byli rozlosovány termíny zápasů play-off i dohodnut systém zápasů.

Systém:

1) zápasy semifinále a finále se budou hrát systémem na dvě vítězství, zápas o třetí místo pouze na jedno,

2) v zápase, ve kterém bude nerozhodný výsledek po 3. třetině, budou následovat nájezdy,

3) všechny zápasy budou řídit čtyři rozhodčí.

Zápasy HC Hlívy - HC Mantinel's Rajhrad:

1.kolo SF: 14.4. 2016, 19:00., Brno,

2.kolo SF: 21.4. 2016, 21:00., Rosice (popř. 17.4., 21:45, Rosice),

případné 3. kolo SF: 28.4. 2016, 19:00., Brno.

nejlepší nahrávač základní části: Kuba Máčal - 7 asistencí (14 zápasů),

nejlépe bodující hráč: Tomáš Novotný - 12 bodů (5 zápasů).

Zápas: 14. HC Mantinel's Rajhrad - HC Šmajda tým Rosice

Report:

Poslední zápas základní části, možnost postupu do play-off, zápas s oblíbeným soupeřem Rajhradu to vše bylo k vidění 24. března na zimáku v Rosicích. V 19:30 začíná veledůležitý zápas o play-off. A pro domácí Mantinel's přímo skvěle. Ve druhé minutě střílí Souček úvodní branku utkání 1:0. Hostům se i přes značný tlak domácích daří vyrovnat 1:1. Další branky první třetiny už padají pouze do sítě hostů. Nejprve v 10. minutě načíná Wachter svůj hattrick 2:1. Za 2 minuty navyšuje Šinkovský po krásné kombinaci s Novotným na 3:1 a do konce třetiny si připisuje branku i Novotný 4:1. Úvodní třetina nabídla skvělý hokej a mírný klid na hokejky Mantinel's. V první minutě druhé třetiny se ale hostům daří snížit 4:2. Poté již režii vedou opět domácí. Střelu od modré tečuje do brány Samson 5:2. Za minutu druhou brankou zvyšuje na 6:2 Wachter. A poslední změna skóre prostředního dějství, Samson ve spolupráci s Březinou 7:2. Třetí třetina tak přináší slibnou naději na bodový zisk. Pejchar hned v úvodu zvyšuje na 8:2. Hostům se daří v zápětí opět snížit 8:3, ale Novotný za 30 vteřin zase vrací skóre na rozdíl 6ti branek 9:3. V tu chvíli se už na střídačce domácích ozývá skandování deset, deset.... To se hostům zřejmě nelíbí a ze zbytku sil vykřesají 2 minuty před koncem zápasu poslední branku 9:4. Dílo zkázy Rosic dokonává hattrikem Wachter, který za půl minuty střílí vysněnou desítku 10:4. Tímto výsledkem i zápas končí a díky kontumační prohře Lipůvky se tak posouváme na 4. místo zajišťující účast v play-off!!!

Rosice, 24.3.2016

HC Mantinel's Rajhrad - Šmajda tým Rosice 10:4 (4:1, 3:1, 3:2)

střelci Rajhradu: Wachter 3x, Samson, 2x, Novotný 2x, Šinkovský, Souček, Pejchar.

Zápas: 13. Modern Hockey - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Předposlední zápas letošního ročníku NHLR přinesl náhled do vznikajícího play-off. Zápas začíná lépe pro hosty. Máčal doráží nahozený puk a ten se dostává za brankovou čáru 0:1. Modern ovšem do minuty z přečíslení srovnává 1:1. Do konce první třetiny hosté opět vedou, únik ze středního pásma proměňuje Novotný. Druhá třetina se z pohledu dohrávání soupeře značně přiostřuje. To přináší řadu trestů a podstatnou změnu skóre. Domácím se daří srovnat 2:2, nevyužijí přesilovku 4 na 3, ovšem 5 na 4 už ano a poprvé v zápase vedou 3:2. Poté přichází další vyloučení, dvojité tresty na straně Rajhradu a soupeř odskakuje na rozdíl dvou branek 4:3. Těsně před konce prostřední části proměňuje Novotný šanci a stahuje náskok na 4:3. Třetí třetina připomíná válečné drama. Další vyloučení, honba za ziskem bodu, vše marně. Hostům se nedaří proměnit několik šancí, domácí zastavuje skvěle chytající Staňa Hanzl. Mantinel's se v předposlední minutě odhodlávají k power-play a zkouší zariskovat. To se však nesplnilo a domácím se daří vstřelit do prázdné branky pojistkový gól 5:3. Tímto výsledkem končí důležitý zápas. Modernům výrazně vzrostla šance na postup, zatím co Mantinel's k účasti potřebují příznivé výsledky jiných týmů.

Rosice, 25.2.2016

Modern Hockey - HC Mantinel's Rajhrad 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)

střelci Rajhradu: Novotný 2x, Máčal.

mantinels.rajce.idnes.cz/25.2.2016_Mantinel_s_-_Modern_H./

Zápas: 12. HC Mantinel's Rajhrad - HC Lipůvka

Report:

Po předchozím nepovedeném zápase s Raky se potkáváme se soupeřem, kterého jsme doposud ještě neporazili, týmem HC Lipůvka. Začíná boj o postup do play-off a nutnost vyhrát je zde namístě. Zápas začíná v rychlém tempu a perfektně pracující domácí tým z toho těží. Novotný posouvá puk zpoza brány na hokejku Pejchara a ten se nemýlí 1:0. Hostům se v přesilovce daří srovnat 1:1. Druhá třetina nabízí pěkný hokej a přináší další branky. 8 vteřin po začátku uniká Pejchar sám na gólmana a navyšuje na 2:1. Hostům se daří opět snížit 2:2. Ve 25. minutě uniká ve vlastním oslabení Novotný a zvyšuje na 3:2. Na konci třetina se Mantinel's nabízí přesilovka 5 proti 3, kterou ale nevyužije. Třetí třetina pokračuje v perfektním hokeji kdy se obě strany snaží změnit nebo udržet výsledek. Daří se to domácím. Pejchar odrazem od bruslí brankáře střílí čtvrtou branku a završuje hattrickem vítězství nad týmem z Lipůvky. A tak po jediné remíze v loňské sezóně porážíme poprvé Lipůvku za plný počet bodů!

Brno, 11.2.2016

HC Mantinel's Rajhrad - HC Lipůvka 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

střelci Rajhradu: Pejchar 3x, Novotný.

Zápas: 11. HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci

Report:

28. ledna se potkáváme na hokejových halách za Lužánkami s posledním týmem tabulky HC Raci. Ten má doteď na kontě pouze 2 body za dvě remízy. A tak zápas proti papírově slabšímu týmu nabádá k jasnému výsledku. První třetina ovšem začíná úplně jinak. Po nedůrazné obraně před bránou prohráváme již ve třetí minutě náhle 0:2. V zápětí se daří i domácím proměnit šanci, kdy Mlčoch doráží nahození od modré 1:2. Rakům se do konce úvodní třetiny povede vstřelit další branku a odskakují na rozdíl dvou branek 1:3. Druhá třetina začíná opět rychlou brankou hostů 1:4. Do minuty je manko sníženo střelou Wachtera z mezikruží 2:4. Jenže žádné dramatické dotahování se nekoná. Přichází totální kolaps hráčů Rajhradu a během 5 minut inkasují tři branky a výsledkem 2:7 končí prostřední část zápasu. Do závěrečné třetiny nastupují Mantinel's ještě s šancí na zvrat. Perfektně hrající Raci nic takové nepřipouštějí. Chyby v obraně se kupí jedna za druhou a naštěstí pro domácí se daří hostům proměnit pouze jedinou šanci 2:8. Do této doby nejoblíbenější soupeř Rajhradu přepisuje klubové statistiky, kdy za celou dobu existence nenastřílel více jak 6 branek a v letošním ročníku to byly maximálně 4 branky.

Brno, 28.1.2016

HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci 2:8 (1:3, 1:4, 0:1)

střelci Rajhradu: Mlčoch, Wachter.

Zápas: 10. HC Devils - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Po nepovedeném předchozím zápase s úřadujícím mistrem ligy se po týdnu nabízí možnost opravy proti týmu HC Devils. A skutečně se tak i daří. První branka padá po skvělé kombinaci za bránou. Beránek po přihrávce otevírá skóre 0:1. Stejný hráč o 7 minut později navyšuje po dorážce vyražené střely 0:2. Tím končí první třetina, kde se blýskl jak střílející Beránek, tak vynikající brankář Mantinel's. Po začátku druhé třetiny se mění znovu skóre. Homola dotláčí volně ležící kotouč do odkryté brány domácích 0:3. Další branka již během prostřední třetiny nepadá. Domácí nevyužívají ani přesilovku v závěru a dají tak vyniknout skvěle chytajícímu brankářovi Mantinel's. Do třetí třetiny hráči Rajhradu nastupují s klidnějším svědomím. To ovšem neovlivní další rychlou branku. Po vyhraném buly a 9ti vteřinách navyšuje Mlčoch po vyšachování domácího brankáře do prázdné brány na 0:4. Poslední změna skóre se zrodí po 54 vteřinách střelou od modré, kterou pálí Březina 0:5. Skvělý výkon celého mužstva nedovoluje domácím vstřelit jediný gól. Tak tento zápas přináší gólmanovi Hanzlovi první letošní nulu.

Rosice, 14.1.2016

HC Devils - HC Mantinel's Rajhrad 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

střelci Rajhradu: Beránek 2x, Homola, Mlčoch, Březina.

Zápas: 9. HC Mantinel's Rajhrad - HC Hlívy

Report:

První mistrovský zápas roku 2016 odehráváme ve velmi pozdním čase proti loňskému mistru, týmu HC Hlívy. Hned od úvodu nastupuje rychlé tempo. Hosté dvojnásobně přestřílí domácí a až krutě trestají drobné chyby. Mírné nahození od modré směrem k naší bráně končí brankou 0:1. Druhý gól je kopií prvního 0:2. Poslední gól první třetiny padá po důrazu před bránou 0:3. Hosté si tak do druhé třetiny přinášejí tříbrankové vedení. Druhá třetina začíná pro domácí opět špatně. V oslabení nezvládají rychlou výměnu puku a pěknou kombinací inkasují již po čtvrté 0:4. Maličká naděje přichází v podobě sólového úniku Petra Šinkovského, který překonává hostující gólmana 1:4. Další branka padá ovšem na druhé straně, po půl minutě hosté přečíslují domácí a navyšují na 1:5. Domácí zbraně nesložili, Hladký posílá vyraženou střelu do branky hostů 2:5. Skóre se mění hned po minutě. Rajhrad využívá přesilovku a Mlčoch se nemýlí 3:5. Hlívy ovšem během minuty opět odskakují na rozdíl tří branek 3:6. Dál pokračuje aktivní střelba hostů. Jedna z nich zasahuje brankaře domácích do masky, který přichází o zub. 20 vteřin před druhou sirénou domácí Šinkovský střelou z mezikruží snižuje na 4:6. Třetí třetina tak začíná v duchu naděje na vyrovnání. Domácím se skutečně daří snížit. Homola využívá špatně přemístěného gólmana a střílí takřka do prázdné 5:6. Hosté ovšem během jediné minuty střílí dvě branky a ukončují všechny naděje na bodový zisk. Zápas končí stavem 5:8 pro hosty, kteří jednoznačně vyhrávají i střelby v poměru 10:29. Za týden mají Mantinel's možnost reparátu proti hráčům Devils.

Brno, 7.1.2016

HC Mantinel's Rajhrad - HC Hlívy 5:8 (0:3, 4:3, 1:2)

střelci Rajhradu: Šinkovský 2x, Mlčoch, Hladký, Homola.

Zápas: HC Mantinel's - HC Opelík

Report:

Již potřetí se v tradičním předvánočním čase potkávají rajhradské týmy Mantinel's a Opelík na rajhradském hokejovém derby. A jak se sluší hokejovému derby začíná první třetina ve vysokém tempu. Zápas začíná lépe pro domácí Mantinel's. V čase 1:27 se po kombinaci před brankou prosazuje Souček a otevírá stav zápasu 1:0. Do konce třetiny již žádná další šance využita není, Mantinel's ustojí i oslabení, a tak úvodní dějství patří "mladším". Druhá třetina pokračuje v počátečním tempu. Avšak 2 minuty před koncem druhé třetiny dostávají Opelíci domácí pod tlak a přetavují ho ve vyrovnávací branku 1:1. Třetí třetina už tak vysoké tempo nepřináší, zato se důrazněji brání na obou stranách. Jedna chyba v obraně hostů, důsledná dorážka před brankou, a Mantinel's dokáží využít tohoto zaváhání. Stav zápasu 2:1. Zvýšené úsilí Opelíků o vyrovnání nepřichází, následný tlak domácí zvládají a po roce opět vítězí nad rajhradským týmem Opelíků. Skvělá divácká kulisa viděla zápas hodný hokejovému derby. Hned po Novém roce poměří své síly Mantinel's s druhým rajhradským týmem HC All In.

Rosice, 20.12.2015

HC Mantinel's Rajhrad - HC Opelík Rajhrad 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

střelci Mantinel's: Souček, Homola

střelci Opelíků: Rožnovský.

Zápas: 8. HC Gepards - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Poslední zápas roku 2015 v rámci NHLR přivádí do Brna týmy HC Gepards a HC Mantinel's. První třetina začíná pro hosty skvěle. Po 27 vteřinách střílí Šinkovský první branku 0:1. Vynikající hokej přináší na obou stranách mnoho šancí. Jednou z nich využívají domácí při přesilovce a vyrovnávají 1:1. Ještě před koncem první části se druhým gólem prosazují hosté 1:2. Začátek druhé třetiny a opět vynikající kombinace Šinkovský - Novotný přináší hattrick Petrovi Šinkovskému 1:3. Během minuty se skóre opět mění, zpoza brány dostává Homola přihrávku a zvyšuje na 1:4. Tímto stavem končí druhá třetina. Třetí třetina začíná opět skvěle. 51. vteřina po buly a hosté navyšují na 1:5. V následujících minutách se domácí nemohou dostat ze svého pásma, narážejí na perfektně bruslící hosty a ti přidávají další branku 1:6. Domácí, zřejmě již smíření s prohrou, nedokáží ohrozit branku Mantinel's a po okamžité střele z vyhraného buly střílí rajhradští definitivní pojistku 1:7. Vynikající výkon Mantinel's přináší nejvýraznější rozdíl a především spokojenost do dalších zápasů.

Brno, 17.12.2015

HC Gepards - HC Mantinel's Rajhrad 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

střelci Rajhradu: Šinkovský 3x, Homola, Brtník, Mlčoch, Novotný.

Zápas: 7. HC Šmajda tým Rosice - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

V předposledním letošním zápase, ovšem poprvé letos, se náš tým v rámci NHLR potkává s rosickým týmem Šmajdů. Silná marodka, omezený kádr domácích nahrával hostům k jednodušší nápravě předešlých nepovedených zápasů. Ovšem hned 1. třetina přinesla vystřízlivění. Po 5ti minutách výborně bruslící hráči Rosic vedou nenápadným gólem 1:0. Do konce třetiny dokonce navyšují na 2:0. Ve druhé třetině se daří hostům eliminovat soupeře v individuálních akcí. Proměňují jednu z mnoha nepřesných střel v branku 2:1.Další změna skóre přichází až v poslední třetině. Mantinel's otáčí zápas krásnou kombinací před brankou 2:2 a dvěma góly z dorážky u branky na 2:4. Před poslední sirénou se střelou od modré objevila jiskřička neděje pro domácí 3:4. Následné vyloučení kapitána hostů a domácí power-play rajhradští bravurně zvládli a tak všechny body míří do Rajhradu.

Rosice, 3.12. 2015

HC Šmajda tým Rosice - HC Mantinel's Rajhrad 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)

střelci Rajhradu: Březina 2x, Souček, Beránek.

3. Rajhradské derby

Již po třetí v řadě se odehraje přátelský zápas mezi rajhradskými týmy HC Mantinel's Rajhrad a HC Opelík. Úvodní buly je naplánované v nedělní odpoledne 20.12.2015, 16 hodinu na rosickém zimním stadiónu. Zveme všechny hokejové příznivce, vášnivé fanoušky a rodinné příslušníky hráčů na podporu rajhradských týmů.

Zápas: 6. HC Mantinel's Rajhrad - Modern Hokey

Report:

Po nepovedeném předchozím zápase s týmem Lipůvky se po týdnu opět vracíme do Rosic, tentokrát jako domácí tým k zápasu proti nováčkovi ligy Modern Hockey. Tomu se podařilo na plno bodovat teprve v předchozím kole proti Devils. První třetina byla ovšem v režii Modern Hockey. Perfektně zpracovaná technická hra přináší úspěch v podobě prvního vstřeleného gólu. Rajhradu se nedaří ve střelbě a tak po první třetině vedou hosté překvapivě 0:1. Druhá třetina se velice podobá té předchozí. Přichází dokonce navýšení na 0:2. Rajhrad v zápětí snižuje 1:2, ale dokonalá kombinace přihrávek znamená opět navýšení MH na rozdíl dvou branek 1:3. Ve třetí třetině opět vládne střelecké nepřesnost Mantinel's, Modern Hokey zvyšuje na 1:4 a branka domácích v posledních minutách už znamená pouze kosmetickou úpravu skóre. Ani dvojnásobný počet střel nepřinesl Rajhradu body a tak Modern Hockey přeskakuje Rajhrad v tabulce. Další nápravný zápas bude k vidění proti domácím Šmajdům 3. prosince.

Rosice, 12.11.2015

HC Mantinel's Rajhrad - Modern Hockey 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

střelci Rajhradu: Hladký, Březina.

Zápas: 5. HC Lipůvka - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Prozatímní suverén letošního ročníku, který ztratil pouze bod za remízu s týmem Rosic, nás čekal 5.11. ve večeních hodinách na zimním stadiónu v Rosicích. Sledovaný zápas ovšem rozdíl ve výkonu nepřinesla a Rajhrad hrál vyrovnanou partii po celou první třetinu. Ta končí jednogólovým náskokem lépe pro Lipůvku 2:1. Druhá třetina začíná lépe pro hosty, kteří na samém začátku třetiny vyrovnávají 2:2. V sérii několika oboustranných trestů dochází ovšem k navýšení domácích 3:2. Tímto výsledkem také třetina končí. Jenže stejný průběh už ve třetí třetině nepokračoval. Lipůvka třemi rychlými góly v okamžik rozhodla zápas 6:3. Na to Mantinel's už nebyli schopni zareagovat a tak výsledek je až možná příliš krutý. Hosté mají možnost nápravy hned následující čtvrtek proti nováčkovi ligy Modern Hockey.

Rosice, 5.11.2015

Modern Hockey - HC Mantinel's Rajhrad 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

střelci Rajhradu: Máčal, Houzar.

Zápas: 4. HC Mantinel's Rajhrad - HC Devils

Report:

Ve večerních hodinách 29.10. se na zimáku v Rosicích potkáváme, v dohrávce odloženého zápasu, s prvním ze dvou nováčků naší soutěže a to týmem HC Devils. Ze tří zápasů má hostující tým na kontě jedinou výhru a dvě vysoké prohry. První třetina se nesla ve vyrovnané hře i vysokém tempu. Ovšem z drobného zaváhaní obrany Devils hned v první minutě střílí Mantinel's úvodní branku 1:0. V zápětí navyšuje na 2:0 a dosavadní průběh připomíná předchozí zápas proti Rakům. Ovšem důrazem před brankou se podařilo Devils nejprve snížit 2:1 a poté i vyrovnat 2:2. V poslední minutě se krásnou spoluprací Mlčoch - Šinkovský před brankou soupeře mění skóre 3:2. Tím také končí první třetina. Druhá třetina začíná opět aktivní hrou. Dobré napadání dostávalo soupeře pod tlak a vyústilo v samostatný únik Šinkovského. Ten proměnil 4:2. O minutu později vzniká situace "jako přes kopírák" a stejný hráč z úniku zvyšuje na 5:2. Hosté zbraně nesložili a po 15 vteřinách upravují z hraniční situace faulu na 5:3. Jenomže další "ránu" dostávají Devils ve vlastní přesilovce dokonce 5 proti 3. Součkovi se podařilo proklouznout kolem obránců a zvyšuje na 6:3. Hosté po chvíli opět odpovídají a také dokonce ve vlastním oslabení 6:4. Ihned po této brance je vyloučen další hostující hráč a Mantinel's mají výhodu dvou hráčů v poli. A tato výhoda je využita a to hned dvojnásobně 8:4. A aby toho nebylo dost, duo Mlčoch - Šinkovský opět ničí soupeře a navyšují dvěma góly na dvojciferný počet 10:4. Dvě minuty před koncem uniká obránce Devils a upravuje na konečných 10:5. Tato branka už nemohla vzít euforii z hlav domácích hráčů. Rajhrad tak stanovuje druhý nejvyšší výsledek dosavadního ročníku.

Rosice, 29.10.2015

HC Mantinel's Rajhrad - HC Devils 10:5 (3:2, 2:1, 5:2)

střelci Rajhradu: Šinkovský 3x, Mlčoch 2x, Souček 2x, Pejchar, Březina, Máčal.

Zápas: 3. HC Raci - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

22.10. se v Rosicích potkáváme s naším "nejoblíbenějším" soupeřem ligy. Za celou dobu jsme s tímto týmem prohráli pouze jediný zápas a tak vyhlídky na plný počet bodů byl na místě. První třetina tomu také nasvědčovala. Dva samostatné proměněné uniky Petra Šinkovského přinesly mírné uklidnění pro Mantinel's a po první třetině stav zápasu 0:2. Druhá třetina se nesla v silném tlaku hostů, ovšem branka padla na druhé straně. Rakům se podařilo po šťastné teči snížit 1:2. A tak do třetí třetiny se vstupovalo za rozdílu jediné branky. Ta byla opět v režii hostů a přinesla po perfektních kombinací zvýšení na 1:3 a po 3 minutách dokonce na 1:4. Rakům se podařilo v závěrečných minutách výsledek pouze kosmeticky upravit na 2:4. To již ovšem bylo vše, co se změny skóre týkalo. Rajhrad tak opět poráží Raky a připisuje si na "pažbu výher" další zářez.

Rosice, 22.10.2015

HC Raci - HC Mantinel's Rajhrad 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

střelci Rajhradu: Šinkovský 2x, Samson, Mlčoch.

Zápas: 2. HC Hlívy - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Po nezdařilém vstupu do nového ročníku měli hráči Rajhradu před sebou výzvu nejtěžší. V druhém kole potkávají loňského mistra, tým HC Hlívy. První třetina, jako i celý zápas, se hrála ve vysokém tempu. Hrálo se aktivně s krásnými kombinacemi a někdy i na hranici pravidel. Hokej nahoru dolů se musel líbit. Skóre po první třetině 2:2 bylo zasloužené. Druhá třetina je kopií té úvodní jen pouze s úpravou skóre na 3:3. Na začátku poslední třetiny se Mantinel's dostávají do vedení 3:4. Tento stav vydržel až do poslední minuty. V power-play se nepodařilo hostům vyhodit puk a domácí trestali. Po následném vhazování rozhodčí odpískali velice kvalitní zápas a oba týmy se o body dělily.

Brno, 24.9.2015

HC Hlívy - HC Mantinel's Rajhrad 4:4 (2:2, 1:1, 1:1)

střelci Rajhradu: Samson 2x, Souček, Homola.

Zápas: 1. HC Mantinel's Rajhrad - HC Gepards

Report:

První zápas nového ročníku nedopadl vůbec podle představ Mantinel's. Tým z Rajhradu drtivě prohrál druhou třetinu 0:6 a s celkovým výsledkem 3:9 stanovil zatím nejvyšší prohru po prvním kole NHLR. Celkový výkon kulhal ve všech směrech a nečekaný nástup Gepardů zcela překvapil. Především po předchozím přáteláku se stejným týmem, kdy výsledek jasně vyzněl pro hráče Mantinel's. Skóre po první třetině 1:2 až tak špatné nebylo. Ovšem druhá třetina patřila do kategorie hororové. 2 branky (1:4) v rozmezí 7 vteřin, další 2 branky (1:6) po 15 vteřinách zničili jakékoliv naděje našeho týmu. Po druhé třetině díky výsledku 1:8 vládla na střídačce ponurá nálada. Poslední třetina se už pouze dohrávala, ale i tak dokázali Mantinel's dvakrát skórovat a kosmeticky výsledek poupravit. Další zápas může náladu spravit hned další čtvrtek. Ovšem nebude to jednoduché, Rajhrad odehraje těžký zápas s loňským mistrem ligy týmem HC Hlívy.

Brno, 17.9.2015

HC Mantinel's Rajhrad - HC Gepards 3:9 (1:2, 0:6, 2:1)

střelci Rajhradu: 2x Pejchar, Houzar.

Rozlosování zápasů

Pro nastávající ročník NHLR základní část 2015/2016 byly týmu HC Mantinel's Rajhrad rozlosovány zápasy takto:

Rosice 24.3. 19:30 HC Mantinel's Rajhrad : HC Šmajda Tým Rosice

Zápasy všech týmů najdete v sekci Zápasy NHLR.

Nový ročník NHLR 2015/2016 začíná!

Pro nový ročník ligy přicházejí zásadní novinky a změny systému soutěže. Jde především o:

- rozšíření ligy na osm týmů - nováčky jsou týmy: Modern Hockey (Petr Kolečkář) a HC Devils (Míša Strnadová).

- hrací den bude čtvrtek, hrát se bude v časech 22:15 v Rosicích, 22:45 na halách za Lužánkami, zápasy s týmem Rosice v 19:30 v Rosicích.
- zápasy se budou hrát na obou stadiónech současně.

- liga začíná 10.9.2015.

- 29.10.2015 se nehraje z důvodů prázdnin.

- poslední zápas roku se hraje 17.12.2015.

- první zápas nového roku 7.1.2016.

- 3.3.2016 se nehraje z důvodu prázdnin.

- po odehrání základní části sehrají první 4 týmy play-off na dva vítězné zápasy (v případě remízy nájezdy 3+1).
- pravidlo o zakázaném uvolnění: "hybridní icing" pro zvýšení plynulosti hry.

- vyšší trest za hrubé zákroky, osobní trest za nesportovní chování.
- ze zápasu se budou vést zápisy i s tresty.
- zápas bude vždy začínat (úvodní buly) 5 minut po začátku ledu, tj. 22:20 v Rosicích, 22:50 na halách za Lužánkami.

- pro letošní ročník se nově zavádí soupisky hráčů, aby nenastupovali registrovaní hokejisté, kteří nehráli méně než posledních cca 10 let.

- vedoucí týmů do 31.8.2015 odevzdají základní soupisku všech hráčů, kteří budou za tým v sezoně nastupovat. Výjimkou jsou brankaři.
- do zápasu smí nastoupit jen hráč, který je na soupisce.