ročník 2014/2015

Schůzka vedoucích a změny pro nadcházející ročník 2015/16

27.4. proběhla v restauraci na hokejových halách v Brně schůzka vedoucích týmů. Nově se k nám připojili i dva noví vedoucí týmů, které rozšiřují ligu. Hlavními tématy byly: zhodnocení uplynulého ročníku, účast hokejek, soupiska hráčů, rozšíření ligy, ledy, rozhodčí a další. Podrobný zápis ze schůzky od vedoucího ligy je zde k dispozici.

Schůzka vedoucích.docx (14492)

Vícemistři - aneb druhý ročník NHLR

21.5. se odehrál poslední zápas druhého ročníku NHLR mezi týmy Gepardů a Šmajda týmu. Ovšem pro náš tým byl podstatnější předposlední zápas, kde Gepardi porazili překvapivě Lipůvku, která tím nevyužila možnosti posunu v tabulce a tak na druhém místě končí Rajhrad! Druhý nejlepší útok i obrana ligy s průměrem vstřelených branek 4,7 a inkasovaných 3,3 na zápas podávaly vyrovnané výkony po celou sezónu. Drobným výpadkem v druhé polovině ročníku byla avšak ztráta prvního místa ve prospěch týmu Hlív, kteří už výměnu nepřipustili. Mistrem se tak staly Hlívy, které s nejlepší obranou i útokem po roce střídají suveréna z Lipůvky. Poslední místo zůstalo týmu Raků, kteří ovšem dokázali remízovat jak s Lipůvkou, tak s Hlívami. Pro Mantinel's tak druhý ročník znamená vynikající posun o proti loňskému poslednímu místu. Příští ročník NHLR přinese další drobné změny a pro Mantinel's výzvu o boj o titul!

A teď trocha statistiky uplynulého ročníku:

nejvyšší výhra: 9:2 (HC Mantinel's - HC Raci)

nejvyšší prohra: 4:7 (HC Mantinel's - HC Hlívy)

nejvyšší rozdíl skóre: 9:2 (HC Mantinel's - HC Raci)

průměr vstřelených branek za zápas: 4,7

průměr inkasovaných branek za zápas: 3,3

1 zápas bez inkasované branky 4:0 (HC Mantinel's - HC Gepardi)

nejlepší střelec i nahrávač klubu: Peťa Šinkovský.

Zápas: 10. HC Gepards - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Poslední zápas letošního ročníku odehrává Rajhrad 9. dubna s týmem Gepardů. Před začátkem zápasu již neexistovala možnost na návrat na první příčku tabulky, ale případná výhra mohla zajistit Mantinel's teoreticky druhou příčku. Prohra a nebo remíza každopádně dává jistotu nejhůř třetího místa pro ročník 2014/15. První třetina, první minuta a trošku překvapivý gól hostů 0:1. V zápětí Rajhrad navyšuje 0:2, ale Gepardům se podaří do konce třetiny snížit 1:2. Druhá třetina je jak výkonově, tak i výsledkově stejná. Končí stavem 3:4 pro hostující tým. Třetí třetina ovšem vychází lépe domácím Gepardům. Pro hrubé chybě v obraně dochází k vyrovnání 4:4, následně z protiútoku k obratu 5:4. Hosté v zápětí rychle srovnávají 5:5, ovšem do minuty jsou domácí opět ve vedení 6:5. Branka v power-play přináší Rajhradu vyrovnání 6:6. Následný tlak již změnu stavu nemění a tak zápas končí remízou. A tak výsledky Lipůvky určí výsledný místo rajhradského týmu.

Rosice, 9.4.2015

HC Gepards - HC Mantinel's Rajhrad 6:6 (1:2, 2:2, 3:2)

střelci Rajhradu: 2x Novotný, Kouřil, Brtník, Mlčoch, Černík.

Zápas: 9. HC Mantinel's Rajhrad - HC Lipůvka

Report:

12.3. po výhře nad Rosicemi sesadily Hlívy Rajhrad z prvního místa tabulky. A tak se zápas proti Lipůvce stal bojem o návrat na čelo tabulky. Druhá minuta první třetina přináší rychlý gól Lipůvky 0:1. Rajhradu se podaří v zápětí snížit 1:1, ovšem gól v přesilovce dává Lipůvce opět náskok jedné branky 1:2. Druhá třetina je ve znamení ofenzívního hokeje a nevyužitých šancí na obou stranách. Změna skóre přichází až ve třetí třetině. Navýšení skóre na 1:3 předchází sporná branka, která nebyla zřejmě vůbec dosažena a jednalo se pouze o střelu do tyčky. Rozhodčí ovšem stížnost nevyslyšeli a branka Mantinel's přinesla už jen pouze snížení stavu na konečných 2:3 pro hosty. První místo se obhajit nepodařilo a Rajhrad se propadl na třetí místo tabulky. 9. dubna se odehraje poslední zápas, který může ještě přinést změny v tabulce.

Rosice, 19.3.2015

HC Mantinel's Rajhrad - HC Lipůvka 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

střelci Rajhradu: Šinkovský, Novotný

Zápas: 8. HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci

Report:

5. března se Mantinel's potkávají v rámci ligy s nejoblíbenějším soupeřem minulého ročníku, týmem Raků. První společný zápas vyzněl lépe pro rajhradské hokejisty a tak se dal očekávat těžký zápas. K tomu všemu by případná výhra vytáhla Mantinel's zpět na první místo. První třetina se rozjela ve velkém stylu. Rajhrad dvojnásobně přestřílel Raky a první třetinu zakončil za stavu 4:1. Druhá třetina byla kopií první a po krásných kombinací i sólovému výjezdu Černíka svítí na konci třetiny skóre 7:2. V poslední třetině přichází navýšení o dvě branky a předčasné ukončení zápasu odvrátilo debakl hostů. Mantinel's se tak vrací, alespoň do 12. března na první místo a přínáší vítěznou vzpruhu do týmu.

Rosice, 5.3.2015

HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci 9:2 (4:1, 3:1, 2:0)

střelci Rajhradu: Novotný 3x, Šinkovský, Homola, Černík, Máčal, Brtník, Beránek.

Zápas: 7. HC Šmajda tým Rosice - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

V neobvyklém čtvrtečním čase 19:30 se v Rosicích odehrává další zápas NHLR. Po poslední přestřelce s týmem Hlív, kterou Mantinel's nezvládl, přichází možnost reparátu. Ovšem začátek zápasu tomu nenasvědčuje. Pouhé 3 střely za třetinu ukončují první třetinu v neprospěch hostů za stavu 3:1. Druhá třetina se ve střelbě polepšila, ovšem 2 přesilovky domácích stačili na zvýšení skóre domácích na 5:1 Třetí třetina ovšem začala spanilou jízdou hostů a snahou vyrovnat. Ovšem vysoký rozdíl už vyrovnání nepřinesl a tak Rajhrad prohrává druhý zápas v řadě.

Rosice, 19.2.2015

HC Šmajda tým Rosice - HC Mantinel's Rajhrad 7:5 (3:1, 2:0, 2:4)

střely na bránu - 15:14 (4:3, 6:6, 5:5)

vyhraná buly - 19:16 (6:5, 7:6, 6:5)

oslabení - 4:4 (0:1, 3:2, 1:1)

střelci Rajhradu: Kouřil 4x, Mlčoch.

1.tř: 4:52 branka HC Šmajda tým - 1:0, 5:23 branka HC Mantinel's - 1:1 (Kouřil, as.Březina), 7:31 vyloučení HC Mantinel's (Beránek - vysoká hůl), 8:47 branka HC Šmajda tým - 2:1, 14:11 branka HC Šmajda tým - 3:1,

2.tř: 3:30 vyloučení HC Šmajda tým, 10:11 vyloučení HC Mantinel's (Hladký - podražení), 10:23 branka HC Šmajda tým - 4:1, 10:26 vyloučení HC Šmajda tým a HC Mantinel's (Šinkovský - nesport. chování), 10:43 branka HC Šmajda tým - 5:1, 12:47 vyloučení HC Šmajda tým,

3.tř: 0:09 branka HC Mantinel's - 5:2 (Mlčoch, as. Šinkovský), 1:17 vyloučení HC Šmajda tým, 2:56 branka HC Mantinel's - 5:3 (Kouřil, bez asistence), 3:11 branka HC Mantinel's - 5:4 (Kouřil, bez asistence), 5:36 branka HC Šmajda tým - 6:4, 5:46 branka HC Šmajda tým - 7:4, 6:25 vyloučení HC Mantinel's (Máčal - podražení), 9:40 branka HC Mantinel's - 7:5 (Kouřil, as. Šinkovský).

Zápas: 6. HC Hlívy - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

V druhé polovině ročníku se potkáváme opět ve večerních hodinách s druhým týmem tabulky HC Hlívami. První třetina patří domácímu týmu, který dvojnásobně Mantinel's přestřílí. Během prvního vyloučení hostů padá i první branka zápasu 1:0. Do konce třetiny se podaří po individuální akci Černíka vyrovnat 1:1. Druhá třetina je střelecky vyrovnaná. Dvě úvodní branky domácích opět navyšují skóre na 3:1. Padnou také i 2 branky v přesilovkách obou týmů 4:2. Minutu před koncem snižuje opět pěknou individuální akcí Černík na 4:3. Třetí třetina je již v režii domácích, kteří přestřílí hosty v poměru 12:4. Dva rychlé góly během minuty mění skóre na 6:3. 10 minut před poslední sirénou snižují hosté na 6:4 a křesají naději na změnu zápasu. Ta ovšem nepřichází a domácí poslední brankou stanovují výsledek zápasu na 7:4. První ligový zápas tohoto roku znamená i první, ale zatím jedinou prohru Rajhradu.

Rosice, 22.1.2015

HC Hlívy - HC Mantinel's Rajhrad 7:4 (1:1, 3:2, 3:1)

střely na bránu - 28:15 (8:4, 8:7, 12:4)

vyhraná buly - 21:18 (9:6, 4:6, 8:6)

oslabení - 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

střelci Rajhradu: Černík 3x, Máčal.

1.tř: 3:08 vyloučení HC Mantinel's (Susna - mnoho hráčů), 4:04 branka HC Hlívy - 1:0, 10:29 branka HC Mantinel's - 1:1 (Černík, bez asistence),

2.tř: 0:14 branka HC Hlívy - 2:1, 2:54 branka HC Hlívy - 3:1, 11:04 branka HC Mantinel's - 3:2 (Máčal, as. Souček), 12:01 vyloučení HC Mantinel's (Černík - naražení), 12:25 branka HC Hlívy - 4:2, 13:14 vyloučení HC Hlívy, 13:47 branka HC Mantinel's - 4:3 (Černík, bez asistence),

3.tř: 1:40 vyloučení HC Mantinel's ( Mlčoch - podražení), 2:09 branka HC Hlívy - 5:3, 2:19 branka HC Hlívy - 6:3, 4:05 branka HC Mantinel's - 6:4 (Černík, as. Mlčoch, Šinkovský), 6:35 branka HC Hlívy - 7:4, 8:18 vyloučení HC Hlívy, 11:42 vyloučení HC Mantinel's (Homola - naražení).

Zápas: HC Mantinel's Rajhrad - HC Opelík

Report:

Během čtvrté adventní neděle se v rámci rajhradských přáteláků potkáváme v Rosicích s hokejisty týmu HC Opelík. Zápas začíná v rychlém tempu a slibuje dobrou podívanou pro slušně početnou skupinu diváků. Skvělý výkon obou mužstev, ale hlavně výkon výborně chytajících brankářů, "kazí" pouze absence gólu v první třetině. Druhá třetina přináší rychlý gól Opelíků, 0:1, na který Mantinel's dokonce druhé třetiny dokáží odpovědět, 1:1. Na začátku třetí třetiny se dostáváme do vedení 2:1, ovšem Opelíci rychle srovnávají, 2:2. Po dalších 5ti minutách opět vedeme, 3:2. Ani ne po minutě je ale zase srovnáno, 3:3. Ovšem 4 minuty před koncem třetí třetiny dalším gólem odskakujeme na 4:3. Ani závěrečné power-play hostů vyrovnávací branku nepřineslo a tak můžeme slavit druhé vítězství v rámci rajhradského hokejového derby. Mantinel's tak momentálně vládnou hokejovému Rajhradu.

Rosice, 21.12.2014

HC Mantinel's Rajhrad - HC Opelík 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)

střelci Mantinel's: Šinkovský 2x, Mlčoch, Brtník (asistence: Šinkovský, Brtník, Houzar, Máčal),

střelci Opelíku: Martenek, Vrbka, Jurečka (asistence: Vrbka, Fichtner, Klimeš).

odkaz na fotky:

Po roce Vánoce... a opět rajhradské derby

Již po druhé se odehraje předvánoční zápas mezi rajhradskými týmy HC Mantinel's a HC Opelík. Přátelák, kde si ovšem nikdo nedá nic zadarmo, se odehraje v neděli 21.12. 2014 v 16 hodin na zimáku v Rosicích. Zveme všechny příznivce, fanoušky i rodinné příslušníky hráčů obou mužstev.

Zápas: HC Mantinel's Rajhrad - HC All In

Report:

V první přátelském utkání mezi rajhradskými týmy se potkáváme s nejmladším týmem HC All In. Až překvapivý úvod přináší první třetina, kdy Mantinel's vítězí 3:0. V druhé třetině se objevují šance hostů, ovšem skvěle chytající Staňa Hanzl překonán není. Skvělý výkon obrany a hlavně útoku mění skóre do druhé přestávky na hrozivých 7:0 a sráží All In do kolen. Ve třetí třetině přichází další a další navýšení skóre, ale také jediné vyloučení celého zápasu. Na trestnou lavici usedá hráč All Inu. Paradoxně v tomto momentu uniká do brejku, po hrubce v rozehrávce, "Slaboušek" a  zařizuje čestnou branku All Inů. Po třetí třetině svítí na tabuli výsledek 11:1. I přes jednoznačný výsledek viděla hrstka fanoušků velice pohlednou hru obou týmů. Přejeme týmu HC All In mnoho hokejových úspěchů a lepšící se hokejový výkon.

Rosice, 6.12.2014

HC Mantinel's Rajhrad - HC All In 11:1 (3:0, 4:0, 4:1)

střelci Mantinel's: Houzar 4x, Samson 2x, Novotný 2x, Hladký, Černík, Máčal (asistence: Homola 2x, Novotný 2x, Dufek 2x, Šinkovský, Holaza, Susna, Kunz),

střelec All In: Slabina.

Zápas: 5. HC Mantinel's Rajhrad - HC Gepards

Report:

Poslední zápas letošního roku a poslední ligový soupeř. Na zimáku v Rosicích se potkávají týmy Mantinel's a Gepards. Od první minuty se domácí tlačí na soupeřovu branku a jen několik nedokončených šancí nenavýší skóre první třetiny nad stav 2:0. Druhá třetina dodává pohodu na hokejky domácích a ti soupeře nepouští do žádných šancí, ba naopak přináší další, třetí gól do sítě Gepardů. Třetí třetina je opět v režii Mantinel's a přináší poslední branku utkání. Stav 4:0 upevňuje Rajhrad na prvním místě tabulky s 9ti z 10ti prozatím možných bodů. Zároveň znamená první čisté konto na účet špičkově chytajícího Staně Hanzla.

Rosice, 4.12.2014

HC Mantinel's Rajhrad - HC Gepards 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

střelci Rajhradu: Hladký, Šinkovský, Samson, Brtník.

markoh.rajce.idnes.cz/Zapas_4.12.2014/

Zápas: 4. HC Lipůvka - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Ve večerních hodinách se na zimním stadiónu v Rosicích potkavají dva doposud neporažené týmy. Sjednou výhrou a dvěma remízami domací Lipůvka a naplno bodující hostující Mantinel's. První třetina ovšem pro Rajhrad nezačala ideálně. V první minutě inkasuje gól, na který stihne ještě reagovat vyrovnáním. Jenže minutu před koncem první třetiny Lipůvka opět odskakuje na rozdíl jedné branky. Druhá třetina představila vyrovnanou hru, ovšem s častým vyloučením na obou stranách. Obou týmům se podařilo přesilovku využít. Třetí třetina byla ze strany hostů vynikající. Podařilo se nejen vyrovnat, ale i otočit skóre na 3:4. 4 minuty před koncem zápasu ale Lipůvka opět z přesilovky vyrovnává a stanovuje skóre na konečných 4:4. Oba týmy se rozešli smírně a zůstávají jedinými neporaženými.

Rosice, 13.11.2014

HC Lipůvka - HC Mantinel's Rajhrad 4:4 (2:1, 1:1, 1:2)

střelci Rajhradu: Hladký 2x, Mlčoch, Beránek.

Zápas: 3. HC Raci - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Další zápas sezóny a další výhra. Takto se dá charakterizovat vynikající vstup Rajhradu do nového ročníku NHLR. Avšak výhra nad Raky nebyla až tak jednoznačná. Po první třetině, kdy náš tým pálil jednu šanci za druhou, svítí na časomíře skóre 1:0 pro domácí. Druhá třetina byla opět ve znamení mnoha nepovedených šancí. Naštěstí se podařilo jednu proměnit a vyrovnat skóre utkání. Třetí třetina už tolik šancí nepřinesla, ovšem přinesla 2 branky a to branky hostů. Zápas s loňským oblíbencem přinesl 3tí výhru v řadě a další 2 body do tabulky.

Rosice, 30.10.2014

HC Raci - HC Mantinel's Rajhrad 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

střelci Rajhradu: Brtník 2x, Šinkovský.

Pomáháme nemocným

Během začátku nového ročníku se objevuje zpráva o pomoci při financování léčby nemocného Honzíka. Ten je po úrazu ve vigilním komatu (bezvědomí, kdy se pacient jeví jako kdyby byl částečně při vědomí). Po několika neúspěšných pokusech o léčbu v ČR se rodina snaží prostřednictvím nadace ADRA získat prostředky na léčbu v zahraničí. Přispěla i značná část hráčů naší ligy. Sbírka probíhá i nadále. Konto je univerzální - důležitý je variabliní symbol, který peníze adresuje tomuto případu. Všem tímto děkujeme za finanční pomoc.

Sbirka Honzik2-violet.pdf (307379)

Zápas: 2. HC Mantinel's Rajhrad - HC Šmajda tým Rosice

Report:

V druhém kole se Rajhrad potkává s týmem Šmajdů. Nažhaveni z první výhry v prvním kole se hráči Mantinel's pustili do soupeře v plné síle. Stav 2:0 po první třetině naznačoval podobný průběh zápasu jako v prvním kole. Druhá třetina přinesla navýšení již na 5:0. Rosicím se podařilo však zápas zdramatizovat a ještě do druhé přestávky snížit na 5:2. Třetí třetina už zaznamenala pouze gól domácích a výsledný konečný stav tak zněl 6:2. Prosadily se jak všechny 3 útočné lajny tak i hráči obrany.

Rosice, 16.10.2014

HC Mantinel's Rajhrad - HC Šmajda tým Rosice 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

střelci Rajhradu: Šinkovský, Brtník, Březina, Mlčoch, Holaza, Černík.

Zápas: 1. HC Mantinel's Rajhrad - HC Hlívy

Report:

První zápas nového ročníku a hned první výhra. Nesehrané Hlívy hned od prvních minut prohrávali 1:0. Do konce 1. třetiny již ale branka nepadla. Druhá třetina branku nepřinesla i přes zvýšený tlak Mantinel's. Zato třetí třetina byla v režii Rajhradu a skvěle střílejícího útočníka Šinkovského (TN). Jeho hattrick definitivně zlomil odpor soupeře a ani snížení soupeře na 3:1 už žádné drama nepřineslo. Konečný výsledek tedy zní 4:1.

Rosice, 18.9.2014

HC Mantinel's Rajhrad - HC Hlívy 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

střelci Rajhradu: Samson, Šinkovský 3x

Nová sezóna začíná!

2.9. proběhla již na tradičním místě, v Brněnském Rubíně, schůzka vedoucí týmů. Před startem sezóny se dořešili zbývající nejasnosti a tak 11.9. startuje liga prvním kolem.

Hlavními body byly:

1. Jistina klubů

Každý tým složil jistinu pro případ neúčasti v zápasu. Záloha je vratná, takže po konci sezóny bude vrácena.

2. Systém hry

Hrát se bude 3x15 čistého času. Délka poslední třetiny může být ovlivněna smluvenou dobou ledu. V tomto systému je potřeba časomíry. Ta je zajištěna pro každý led z řad rozhodčích.
3. Tresty

Jsou nominováni rozhodčí, kteří budou pískat celou sezónu. Klasický systém - 2vou minutové tresty čistého času +  5ti minutové tresty a to: za hrubost, pokřikování a zakeřnější fauly (stačí náznak).

4. Pravidelné termíny zápasů

A nejdůležitějším bodem byla otázka termínů zápasů. Jsou pevně stanovené termíny všech zápasů. Rozpis naleznete ve složce Zápasy NHLR.