ročník 2016/2017

4. ročník NHLR 2016/17

Pro rajhradský tým znamenal 4. ročník nepříliš povedenou sezónu. Základní část začala několika prohrami, následovala série tří výher, poté opět prohry. Celkové skóre základní části skončilo se záporným poměrem branek 43:47. Ze všech zápasů se podařilo vyhrát v základní hrací době pouze polovinu. I tak žila určitá naděje na účast v play-off. Výhra v posledním zápase ZČ mohla značně šanci zvýšit, ovšem to se nepovedlo. Definitivní konec nadějí přinesla prohra Devils s Gerapdy. Tím rajhradský tým končí před branami play-off na 5. místě tabulky.

play_off:

Play-off bylo ovšem nakonec poznamenáno několika nepříjemnostmi. V semifinále se potkali Sexy Bonbónci s týmem MH vedoucího Tůmy. Modern Hockey se po vítězství 4:2, 2:1 stali prvními účastníky finále. Druhé semifinále sezvalo týmy Gepardů a Free Star. Výhry 4:2, 5:3 poslaly do finále tým Free Star. Problémy z posledního společného zápasu základní části dovedli Free Star k odstoupení z finále a nakonec celé soutěže. A tak nám trochu nešťastně uniklo letošní play-off. Třetí místo si zajistili Sexy Bonbónci po výhře 2:1 nad Gepardy. Mistrem se po kontumaci finálových zápasů stává tým Modern Hockey TT.

Statistika našeho týmu ročníku 2016/17:

nejvyšší výhra: 7:0 (Modern Hockey PK),

nejvyšší prohra: 1:6 (HC Gepards),

největší rozdíl skóre: 7:0 (Modern Hockey PK),

průměr vstřelených branek: 3,1 branky,

průměr inkasovaných pranek: 3,4 branky,

nejlepší střelci: Souček - 12 branek (8 záp.), Novotný - 6 branek (5 záp.), Kouřil - 5 branek (2 záp.),

nejlepší nahrávači: Holaza - 5 nahrávek (14 záp.), Šinkovský - 4 nahrávky (10 záp.), Houzar - 4 nahrávky (14 záp.),

nejlépe bodující hráči: Kouřil - 6 bodů (2 záp.), Novotný - 8 bodů (6 záp.), Souček 9 bodů (12 záp.),

nejtrestanejší hráči: 7x - Holaza, 6x - Kunz, 5x - Lemon, Máčal.

nejvyšší výhra: 10:4 (HC Šmajda tým Rosice) a 10:5 (HC Devils),

nevyšší prohra: 3:9 (HC Gepards),

největší rozdíl skóre: 10:4 (HC Šmajda tým Rosice),

průměr vstřelených branek na zápas: 4,6 branky,

průměr inkasovaných branek na zápas: 4,4 branky,

jeden zápas bez inkasované branky 0:5 (HC Devils),

nejlepší střelec základní části: Petr Šinkovský - 11 branek (11 zápasů),

nejlepší nahrávač základní části: Kuba Máčal - 7 asistencí (14 zápasů),

nejlépe bodující hráč: Tomáš Novotný - 12 bodů (5 zápasů).Více zde: https://www.hc-mantinels.cz/novinky/archiv-rocniku-2015-2016/

nejvyšší výhra: 10:4 (HC Šmajda tým Rosice) a 10:5 (HC Devils),

nevyšší prohra: 3:9 (HC Gepards),

největší rozdíl skóre: 10:4 (HC Šmajda tým Rosice),

průměr vstřelených branek na zápas: 4,6 branky,

průměr inkasovaných branek na zápas: 4,4 branky,

jeden zápas bez inkasované branky 0:5 (HC Devils),

nejlepší střelec základní části: Petr Šinkovský - 11 branek (11 zápasů),

nejlepší nahrávač základní části: Kuba Máčal - 7 asistencí (14 zápasů),

nejlépe bodující hráč: Tomáš Novotný - 12 bodů (5 zápasů).Více zde: https://www.hc-mantinels.cz/novinky/archiv-rocniku-2015-2016/

Zápas: 14 HC Mantinel's Rajhrad - Modern Hockey TT

Report:

Poslední zápas základní části a poslední možnost zvýšit šanci pro postup do play-off. Ovšem ani výhra nezaručí rajhradským jistotu vyřazovacích bojů. V případě výhry v tomto zápase nesmí v posledním kole bodovat tým bonbónků, v případě prohry nesmí bodovat tým gepardů. Zápas začal vzájemným oťukáváním. Oba týmy hrají opatrně. První významnější rajhradská akce přichází při vyloučení hostujícího hráče. V početní výhodě se branku vstřelit nepodaří, ovšem za 26 vteřin po návratu trestaného hráče už ano. Z obranného pásma se puk dostává až do pásma útočného, kde ho zpracuje Lemon a střelu na bránu perfektně tečuje Březina až za záda brankáře Doného 1:0. Druhá třetina už přináší otevřenější hokej. Hned po minutě padá za domácí bránou obránce, puku se ujímá stíhající útočník a dokonale nachází před Hanzle úplně volného kolegu, který se nemýlí 1:1. Za dvě minuty se stejná situace odehrává na opačné straně. Březina získává kotouč, pasem přihrává Lemonovi a domácí opět vedou 2:1. Následně nabídnutou přesilovku hosté nevyužívají. Avšak do konce druhé třetiny hosté vyrovnávají po chybě v rozehrávce domácí obrany 2:2. Závěrečná třetina začíná skvěle. Hned po úvodním vyhraném buly posílí Máčal do samostatného úniku Kolaříka, který opět zvyšuje 3:2. Vyloučení na obou stranách není využito ani jedním týmem. 10 minut před koncem závěrečné části se před Hanzlem objevuje nepokrytý hráč Modernů a je znovu vyrovnáno 3:3. 8 vteřin zbývá do poslední sirény když vyvrcholí tlak hostů vstřelením vítězné branky 3:4. Prohrou se loučí Mantinel's se základní částí a na případný postup musí spoléhat na výsledky jiných.

Rosice, 2.3.2017

HC Mantinel's Rajhrad – Modern Hockey TT 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

střelci Rajhradu: Březina (Lemon, Holaza), Lemon (Březina), Kolařík (Máčal).

Zápas: 13. HC Gepards Brno - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Předposlední zápas letošního ročníku NHLR a veledůležitý pro hostující Mantinel's. Výhra by značně zvedla naše šance na postup do play-off. A úvod zápas tomu opravdu nasvědčoval. Domácí nestačí hostům jak bruslařsky tak ani střelecky. Ve druhé minutě dostávají výhodu hráče v poli za špatné střídání. Tu nevyužívají, když ani jednou nevystřelí na bránu rajhradského gólmana. První proměněná šance přichází v páté minutě. Lemon posílá přesnou přihrávku na hůl Novotného, který se nemýlí a zavěšuje do prázdné brány 0:1. Za minutu a půl se situace opakuje. Tentokrát Homola přihrává Březinovi 0:2. Domácím se však podařilo najít odpověď. Ve změti hráčů před Hanzlovou brankou se nejlépe zorientoval domácí Lang, který puk protlačil až do brány 1:2. Na konci třetiny je k vidění nepříjemná situace. Domácí obránce střelou od modré trefuje do obličeje clonícího spoluhráče, který okamžitě mizí v útrobách stadiónu. Druhá třetina byla opět ve znamení Mantinel's. Ofenzivní hokej kazí jen neproměněné šance. Domácí brankář se nestíhal otáčet po jednou střele za druhou. Čtyři minuty před koncem prostřední části se konečně daří jednu šanci proměnit. Střelu Máčala ukázkově tečuje Lemon a zvyšuje na 1:3. Třetí třetina je znovu pod taktovkou hostů. Na Gepardech je vidět nervozita, která se projevu v chybných rozehrávkách. Jedna taková je zachycena v obraném pásmu a přes Kolaříka se dostává až na hůl Březiny, který si proměněným samostatným únikem zakládá na hattrick 1:4. Nervózní konec třetiny nabídne domácí ještě jednu přesilovku, ale skóre se již nemění. Důležité body tak putují do Rajhradu. A tedy až poslední kolo určí týmy postupující do vyřazovací části.

Rosice, 26.2.2017

HC Gepards Brno - HC Mantinel's Rajhrad 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

střelci Rajhradu: Novotný (Lemon), Březina (Homola), Lemon (Máčal), Březina (Kolařík).

Zápas: 12. HC Mantinel's Rajhrad - HC Free Star

Report:

Předposlední zápas základní části letošního ročníku. Domácí Mantinel's obhajují postupovou čtvrtou pozici zajišťující postup do play-off. Hosté, tým HC Free Star má play-off takřka jisté. Důležitý zápas začíná ofenzivním hokejem. Ve čtvrté minutě se nabízí hostům přesilovka. Střelou od modré ji bleskurychle využívají 0:1. Do konce úvodní části rajhradští stačí odpovědět. Po vyhraném buly, přes Součka se puk dostává až k Lemonovi, který ho pohotově usměrňuje za záda hostujícího gólmana 1:1. Tímto výsledkem končí úvodní část. Druhá třetina přináší jen málo akcí a dá vyniknout několik skvělých zákroků brankářů na obou stranách, skóre se ovšem nemění. Až třetí třetina přináší změny. A to zásadní! Chybu na červené „hvězdy“ trestají a odskakují na 1:2. Po chvíli se situace opakuje. V útočném pásmu přichází nedorozumění v rozehrávce a opět samostatný únik hostů 1:3. Free Star nemají dost a tlačí se stále do branky. Po vyhraném buly se zmocňují puku a na prudkou střelu již nebylo možné reagovat 1:4. Poslední akcí byla v závěru třetiny opět střela přes clonící klubko hráčů, která propadla za bezmocného Hanzla 1:5. Tato akce a kompletní výbuch domácích ve třetí třetině ukončila jakékoliv naděje na bodový zisk a poslední dvě minuty zápasu se tak jen dohrávali. Další veledůležitý zápas přichází v neděli, 26. únoru proti ambiciózním Gepardům.

Brno, 12.2.2017

HC Mantinel's Rajhrad – HC Free Star 1:5 (1:1, 0:0, 0:4)

střelci Rajhradu: Lemon (Souček).

Zápas: 11. HC Mantinel's Rajhrad - HC Raci

Report:

V rámci 11. kola NHLR se na rosickém zimáku potkáváme s "oblíbeným" týmem HC Raci. Statistika z posledních ročníků uvádí 5 výher, 1 remíza, 2 prohry. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. První vážnější akce přichází ve 12 minutě a hned je z toho branka. Lemon přihrává před branku volnému Součkovi, který proměňuje 1:0. Minutu před konce třetiny ujíždí od vlastní brány Kouřil a skvělou kličkou vymýchává hostující gólmana 2:0. Prostřední část začíná lépe pro hosty. Hned po minutě lehkým nahozením překonává Hanzla hostující útočník 2:1. Přesně za minutu je vyrovnáno. Na červené se do brejku dostává hostující Oppl a nekompromisně zavěšuje do horního růžku 2:2. Za 15 vteřin přichází vyloučení domácího hráče. Avšak Hanzl předvádí spolehlivé zákroky a nepřipouští žádnou změnu skóre. Po pěti minutách se nabízí opačný scénář. V přesilovce domácích se po přihrávce Hladkého z rohu prosazuje Lemon 3:2. Hostům se ovšem daří minutu před konce srovnat. Tečovaná střela od modré propadá za záda bezmocného brankáře Mantinel's 3:3. Závěrečná část tak přináší zajímavou podívanou. Několik akcí řeší na obou stranách gólmani bezchybně. Jedna chyba přesto přichází. Po ose Hladký – Novotný se ve středním pásmu dostává do samostatného úniku Šinkovský. Akci zakončuje přesnou střelou nad lapačku Pivovarčíka 4:3. Jiná další akce nepřichází a Mantinel's si tak připisují důležité body do bojů o play-off. Ty začínají hned v následujícím kole proti týmu HC Free Star!

Rosice, 26.1.2017

HC Mantinel's Rajhrad – HC Raci 4:3 (2:0, 0:2, 1:0)

střelci Rajhradu: Souček (Lemon), Kouřil (Houzar), Lemon (Hladký), Šinkovský (Novotný, Hladký).

Zápas: 10. HC Mantinel's Rajhrad - Modern Hockey PK

Report:

Úvodní zápas roku 2017 nás přivádí do Brna na haly za Lužánkami. Zde se odehraje utkání proti poslednímu týmu Modern Hockey pod vedením Petra Kolečkáře. A první třetina začíná pro Mantinel's skvěle. Ve třinácté vteřině otevírá skóre Kolařík 1:0. V osmé minutě padá další gól. Homola posílá puk na hokejku Kouřila, který nedává hostujícímu brankáři šanci 2:0. Ve třinácté minutě nabízí domácí přesilovku, která se ovšem stává noční můrou Modernů. Po vyhraném buly posílá Houzar kotouč na modrou, kde si ho bere Kouřil a v brejku zvyšuje na 3:0. Neuplyne ani půlminuta a je tu hattrick! Kouřil využívá chyby obrany hostů a samostatný nájezd perfektní kličkou před gólmanem proměňuje 4:0. Tým Modernů si bere time out a dává tak vydechnout hořící obraně. Do konce třetiny se skóre nemění. V druhé třetině již tak značná převaha domácích k vidění není. Ovšem jediný, kdo střílí branku jsou zase rajhradští. Kunz od modré pálí a vyhání pavouky z horního růžku branky. Halou se nese v tu chvíli známá píseň „pátá“ a zápas se zdá být rozhodnut 5:0. Třetí třetina ovšem hostům vydechnout nedá. Po dvou minutách a perfektní kombinaci před bránou navyšuje na 6:0 Samson. A aby toho nebylo dost, tak duo Kouřil – Homola opakují situaci z úvodní třetiny, kdy Kouřil pohotově daráží kotouč za bezmocného gólmana 7:0. V závěru třetí třetiny Mantinel's nabídne dokonce dvojnásobnou přesilovku. Skvěle chytající Hanzl udrží čisté konto a jednoznačná bitva přináší důležité body do tabulky NHLR.

Brno, 12.1.2017

HC Mantinel's Rajhrad – HC Modern Hockey PK 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)

střelci Rajhradu: Kolařík (Holaza), Kouřil (Homola), Kouřil (Houzar), Kouřil, Kunz (Kouřil), Samson (Kolařík), Kouřil (Homola).

Vánoční rajhradské derby: 3. zápas: HC Opelík - HC Mantinel's

Report:

Poslední zápas vánočního turnaje a zároveň zápas rozhodující. HC All In 3 body, HC Mantinel's 1 bod, HC Opelík 0 bodů. Takový je aktuální bodový zisk rajhradských týmů. Našemu týmu stačí k zisku poháru buď výhra a nebo lepší skóre. První třetina začíná svižným hokejem. V páté minutě se daří Mntinel's po několika šancích otevřít skóre. Při zmatku před domácím brankářem se nejlépe orientuje dvojice Brtník - Beránek a první jmenovaný dostává kotouč za záda Bělehrada 0:1. I hosté se úvodní části prosazují. Po přechodu středního pásma Baumgartner střelou od modré propaluje vše co mu stojí v cestě 1:1. Druhá třetina nabízí vyrovnanou hru. Hraje se nahoru a dolů. Jediní kdo toho využívají jsou domácí Opelíci. Ve 23. minutě otáčí vývoj utkání Rožnovský 2:1 a po 25 vteřinách navyšuje na 3:1 Svatuška. Poslední třetina je tak poslední možností hostů na zvrat zápasu. Naději vykřesává v polovině posledního dějství Beránek, kdy po přihrávce Mlčocha protlačuje puk za brankovou čáru 3:2. Avšak čtyři minuty před konce domácí rozhodují o zápase. Nahozený puk Hledíka doplachtí přes gólmana hostů až do branky 4:2. Ani závěrečný tlak Mantinel's změnu na světelné tabuli nepřináší a domácí tak zaslouženě vyhrávají. Ovšem výhra je spíše hořká. Turnaj nevyhrává ani jeden z dnešních soupeřů. Pohár z rukou pana starosty Ondráčka přebírá početná skupina hráčů HC All In, kteří tak podruhé v řadě vyhrávají rajhradské hokejové derby.

Brno, 30.12.2016

HC Opelík - HC Mantinel's 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

střelci Opelík: Baumgartner, Rožnovský (Baumgartner), Svatuška (Maršálek), Hledík.

střelci Mantinel's: Brtník (Beránek), Beránek (Mlčoch).

Vánoční rajhradské derby: 2. zápas: HC Mantinel's - HC All In

Report:

Dlouho očekávaný zápas je tu! 26. prosince se potkáváme v rámci vánočního derby s nejmladším rajhradským týmem HC All In. Jeho hráči dokázal v posledních vteřinách prvního zápasu udolat tým HC Opelík na rosickém ledě 5:4. Na brněnských halách za Lužánkami se za značné podpory fanoušků obou týmů schyluje k vypjatému utkání. Od první minuty je vidět rychlý ofenzivní hokej. Oba týmy se tlačí do brány, kde ale narážejí na výborné gólmany. První kdo překonává muže s maskou je při samostatném úniku po buly domácí Novotný 1:0. O pár minut později se stejnému hráči daří, po kombinaci s Šinkovským, navýšit 2:0. Hosté zbraně neskládají a do konce úvodní části se jim daří střelou Zachaře zpoza hráče snížit 2:1. Drobnou nepříjemnost přinesla v první třetině nefunkční časomíra. Druhá třetina je opět vizitkou urputného boje. Hraje se hlavně o střední pásmo. Několik slibných šancí se objevuje na obou stranách. Ovšem pouze hosté je proměňují. Kořínek ihned za modrou pálí a nešťastná teč domácího obránce znamená vyrovnávací branku 2:2. O pár minut později stejný hráč, stejná pozice, stejný výsledek. Plachtící puk zapadá za záda gólmana Mantinel's a hosté tak otáčí vývoj zápasu. Třetí třetina nabízí vynikající podívanou. Domácí se tlačí do brány avšak nejsou schopni proměnit vyložené šance. Až tři minuty před koncem utkání se Samsonovi daří vyrovnat 3:3. Branka je reklamována hosty pro opuštění kotouče z útočného pásma. Po krátké rozpravě s oběma kapitány je branka uznána. To hosté nesou nelibě a na ledě se přiostřuje. Do konce již tak vypjatého zápasu proběhne několik potyček a série vyloučení, výsledek se ovšem nemění. Zápas, který bude zřejmě nějakou dobu probírán v kuloárech, tak potvrzuje staré přísloví „na Štěpána není pána“ a obou týmům přináší jednobodový příděl. Rozhodovat o vítězi poháru se bude tedy v posledním utkání.

Brno, 26.12.2016

HC Mantinel's – HC All In 3:3 (2:0, 1:2, 1:0)

střelci Mantinel's: Novotný 2x, Samson.

střelci All In: R. Zachař, Kořínek 2x.

odkazy na fotky - autor Vít Novák:

mantinels.rajce.idnes.cz/26.12.2006_Mantinels_-_All_in/

Vánoční rajhradské derby: 1. zápas: HC All In - HC Opelík

Report:

4. ročník rajhradského derby, tentokrát o putovní pohár, odstartoval v neděli 18.prosince 2016 na rosickém zimním stadionu zápasem mezi týmy HC ALL IN a HC Opelík.
Hned od první minuty začali aktivněji domácí. V druhé minutě nabídli hosté přesilovku, tu ovšem nejmladší rajhradský tým nevyužil. Stálý tlak na bránu, častá střelba to vše vyústilo po šesti minutách pokusem Sedláčka a dorážkou vyraženého puku Duchoně v první branku domácích 1:0. Hosté se stále nemohli dostat do zápasu a opět z toho těžili domácí. Za dvě minuty zvyšuje střelou z mezikruží  Beránek 2:0. A aby toho nebylo málo, třetí branku za rovnou minutu střelou od levého kruhu dává Matuš 3:0. Druhá třetina už tak rozdílný hokej nenabízela. HC Opelík, tým zkušených veteránů, zabral a vyrovnal hru. Vysoké tempo nabízelo skvělou podívanou. V šesté minutě prostřední části tak promluvili do zápasu hosté. Nahození Kutěje končí v bráně domácích 3:1. Oboustranná přesilovka skóre nezměnila. Minutu před koncem druhé třetiny ranou od modré propálil Maršálek vše, co mu stálo v cestě 3:2. Do závěrečné třetiny se nastupuje s pořádnou chutí do hry. Domácí nabízí v úvodní minutě přesilovku. Toho hosté zkušeně využívají. Dokonale zamkli ALL INy v jejich pásmu a za 30 vteřin srovnává Hledík 3:3. Obrat skóre přichází od hostů 5 minut před závěrečnou sirénou. Opět Hledík, opět v přesilovce a opět dorážkou před bránou otáčí vývoj utkání 3:4. Nervy drásající utkání nebere konce. Za 12 vteřin domácí Mlčoch přebírá přihrávku za modrou čarou, zbavuje se obránce, střílí a vyrovnává 4:4. Katem hostů se v posledních vteřinách zápasu stává Matuš. Nejprve si bere puk ve vlastní třetině, projede pravou stranou celé hřiště mezi hráči soupeře a pak perfektně umístěnou střelou do horního růžku bere všechny naděje na dělbu bodů 5:4. V zápase vítězí HC ALL IN. Následné buly již bylo formální tečkou vypjatého úvodního zápasu vánočního turnaje.

Rosice, 18.12.2016

HC All In – HC Opelík 5:4 (3:0, 0:2, 2:2)

střelci All In: Duchoň, Beránek, Matuš, Mlčoch, Matuš.

Střelci Opelík: Kutěj, Maršálek, Hledík, Hledík.

Zápas: 9. Sexy Bonbónky - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Poslední mistrovský zápas letošního roku nás v dohrávce 10. kola přivádí na led brněnské krasohaly. Soupeřem je nováček ligy, univerzitní tým Sexy Bonbónky, který hned od úvodního kola nedává nikomu nic zadarmo a aktuálně okupuje druhé místo v tabulce. A začínáme skvěle. V páté minutě uniká sám, ve vlastním oslabení, na brankáře Kolařík a proměňuje 0:1. Hraje se vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Do konce první třetina se však skóre nemění. Druhá třetina už nenabízí tak pohledný hokej. Objevují se chyby na obou stranách a domácí začínají více bruslit. To po čtyřech minutách přetavují ve vyrovnávací branku 1:1. Dokonce prostřední části se toho na ledě moc neděje. Jenže 12 vteřin před koncem unikají do přečíslení Mlčoch s Kolaříkem a první jmenovaný vrací jednogólový náskok zpět hostům 1:2. Třetí třetina patří domácím. Ti přehrávají Mantinel's ve všech směrech a ve třetí minutě vyrovnávají střelou z mezikruží na 2:2. Aby toho nebylo málo, tak po pěti minutách důrazem před bránou otáčí skóre 3:2. A poslední ranou z milosti je opět střela z mezikruží, která končí v síti Rajhradu 4:2. Třetí třetina rozhodla o zápase. Domácí Bonbónci přehrávali, přebruslovali a hlavně přestříleli hosty a tak si odnášejí všechny body. Tím si upevňují druhé místo a Mantinel's odsouvají na místo šesté.

Brno, 22.12.2016

Sexy Bonbónky - HC Mantinel's Rajhrad 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

střelci Rajhradu: Kolařík, Mlčoch (Kolařík).

Zápas: 8. HC Mantinel's Rajhrad - HC Devils

Report:

Druhý zápas během tří dnů. K němu nastupujeme proti týmu Devils. Je to zároveň možnost reparátu nevydařeného zápasu s Gepardy. A začínáme skvěle. Hned v druhé minutě otevírá skóre Souček 1:0. Za tři minuty Lemon po krásné kombinaci s Máčalem navyšuje na 2:0. Ovšem i hosté se dokáží v úvodní části prosadit střelou od modré a snižují na 2:1. Tím končí první třetina. Druhá začíná opatrněji. Hraje se zodpovědně na obou stranách. Jenže v polovině třetiny uniká duo Novotný – Šinkovský do brejku a první jmenovaný proměňuje 3:1. Dále se již skóre nemění a hostům zbývá už jen poslední třetina ke zvratu. Jenže po pěti minutách se opakuje scéna z prostřední části. Duo Novotný – Šinkovský opět unikají a Novotný si zakládá na hattrick 4:1. Devils se často k zakončení nedostávají a když už, tak poslední slovo má skvěle chytající Hanzl. Konečný výsledek 4:1 dal částečně zapomenout na debakl z úterního zápasu a do tabulky přináší důležité body.

Rosice, 15.12.2016

HC Mantinel's Rajhrad – HC Devils 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

střelci Rajhradu: Souček (Houzar), Lemon (Máčal), Novotný (Šinkovský), Novotný (Šinkovský).

4. Rajhrdské derby

Opět po roce se již tradičně odehraje série rajhradských hokejových zápasů mezi týmy HC Mantinel's, HC Opelík, HC All In. Pro letošní ročník přichází důležitá novinka. Vítěž turnaje obdrží putovní pohár z rukou pana starosty Ondráčka. Srdečně zveme všechny sportovní příznivce a fanoušky rajhradského hokeje.

Zápas: 7. HC Mantinel's Rajhrad - HC Gepards Brno

Report:

Po necelém měsíci absence se konečně vracíme zpět k bojům v NHLR. Proti rajhradskému týmu se staví ambiciozní tým Gepardů. První třetina ukázala, jak může absence zápasů ovlivnit výkon týmu. Hosté předčili domácí ve všech směrech. Ve druhé minutě otevírají skóre poprvé 0:1. Po třech minutách navyšují na 0:2. A 10 vteřin před koncem třetiny zvyšují již na 0:3. Rychlejší bruslení, perfektní přechod pásma, vícenásobný počet střel a hlavně důraz u brány to vše vedlo k nepříjemnému výsledku. Druhá třetina začíná už zodpovědněji. I když Mantinel's nabízí v první minutě přesilovku, tak hosté ji naštěstí nevyužívají. Ovšem i v průběhu druhé třetiny dochází ke změně skóre. Hosté tečí od nohy domácího obránce navyšují již na 0:4. Mantinel's dokáží najít odpověď a do minuty se prosazují i oni. Novotný propasíruje puk za záda hostujícího gólmana 1:4. Jenže hosté neponechávají nic náhodě a opět dorážkou odskakují na 1:5. Tímto výsledkem končí druhá třetina. Do poslední již Rajhrad vstupuje s minimem šancí na zvrat zápasu. Ve druhé minutě závěrečné třetiny jsou za hrubost vyloučeni Novotný s hostujícím Prázem. Hned ze trestné lavice hostující útočník ujíždí s pukem na naši bránu a proměňuje 1:6. Poslední rána přichází pět minut před koncem, kdy opět důrazem před bránou završují Gepardi debakl 1:7. V uplynulém ročníku jde o nejhorší výsledek. Hned za dva dny máme možnost reparátu. V Rosicích se odehraje zápas s týmem Devils, který ovšem v prvním klání vyhrál 4:2.

Brno, 13.12.2016

HC Mantinel's Rajhrad – HC Gepards Brno 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

střelci Rajhradu: Novotný (Hladký).

Zápas: 6. HC Free Star - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Po nadějném zápasu s lídrem tabulky se setkáváme, tentokrát ve stánku brněnské Komety, s nováčkem ligy týmem HC Free Star. Ten v letošním ročníku nepoznal porážku, ztratil jediný bod za remízu. Zápas začal vzájemným oťukáváním. V průběhu hry se tempo pozvolna zvyšovalo. Domácí začali více bruslit a z toho vytěžili faul. Nabídnutou přesilovku ale nevyužili. První kdo otevírá skóre je hostující Souček. Jeho střelu si v brankovišti sráží domácí Free obránce přímo do branky 0:1. Domácí za necelé dvě minuty vyrovnávají 1:1. Druhá třetina začíná již ve vysokém tempu a oproti úvodní je zde vidět mnohem více bruslení. Domácí toho využívají a střelou z mezikruží otáčení vývoj utkání 2:1. Přejímají tímto iniciativu a tlačí se do brány. Rajhrad drží skvěle chytající Hanzl. Po faulu domácích přichází přesilovka. Tu se daří Součkovi využít a zakládá si tak na hattrick. 2:2. Do konce třetiny se skóre již nemění a tak třetí třetina nabídne zajímavou podívanou. Ta se ovšem nekoná, Star mají více ze hry, skvěle bruslí a po 30 vteřinách zvyšují na 3:2. Po třech minutách rozkládají naši obranu a odskakují již na 4:2. Posledním hřebíčkem je vlastní branka po teči střely domácího obránce 5:2. Tímto výsledkem končí dobře rozehraný zápas. Domácí předvedli dokonalou souhru, vyhráli třetí třetinu 3:0 a zaslouženě berou všechny body.

Brno, 23.10.2016

HC Free Star – HC Mantinel's Rajhrad 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

střelci Rajhradu: Souček, Souček (Lemon).

Zápas: 5. TT Modern Hockey - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

Předehrávka 9. kola náš tým přivádí na zimák na Úvoze k lídru tabulky týmu Modern Hockey TT. Ten v průběhu soutěže ztratil pouze body za dvě remízy. Zápas začal svižně ve vysokém tempu. Domácí předváděli proč jsou první v tabulce a zasypávali brankáře hostů jednou střelou za druhou. K tomu přichází trest za špatné střídání hostů. Vynikající gólman Hanzl všem útokům odolal. Prvnímu komu se podařilo vsítit branku byli ovšem rajhradští. Jednu z mála střel Mantinel's domácí brankář ještě vyráží, ale pohotový Mlčoch doráží puk do odkryté branky 0:1. Domácí nic nevzdávají a za 30 vteřin vyrovnávají 1:1. Tento stav vydrží až do konce úvodní třetiny. Druhá začíná opět ve vysokém tempu. A stejně jako v úvodní části se daří prvně proměnit jednu z mála šancí hostům. Kolařík z rohu prostřeluje vše co mu stojí v cestě 1:2. Tlak hostů pokračuje a přináší vyrovnání před koncem třetiny 2:2. Třetí dějství žádnou změnu skóre již nepřineslo a tak se oba týmy rozchází smírně. Hosté dokázali využít minimum šancí a získat bod do tabulky soutěže.

Brno, 16.10.2016

TT Modern Hockey – HC Mantinel's Rajhrad 2:2 (1:1, 1:1, 0:0)

střelci Rajhradu: Mlčoch (Holaza), Kolařík (Brtník).

Zápas: 4. HC Raci - HC Mantinel's Rajhrad

Report:

4. kolo NHLR přivádí naše hráče k soupeři nejoblíbenějšímu. S týmem HC Raci drží za poslední dvě sezony Mantinel's kladnou bilanci 4 výhry, jedna remíza, 2 prohry. První třetina však patří k těm nejhorším v letošním ročníku. Raci nastoupili do zápasu dokonale připraveni s posíleným kádrem. Jedna hrubá chyba v obraně a domácí vedou 1:0. Po několika minutách se domácím daří navýšit na 2:0. Další navýšení v úvodní třetině nepřipouští skvěle chytající hostující gólman Sedlák. Do druhé třetiny se rajhradští oklepávají a daří se jim srovnat tempo hry. To ústí ke snížení na 2:1 dorážkou Homoly do odkryté brány Raků. Další změna stavu již nepřichází, zato zostření hry se stupňuje. A tak poslední třetina nabízí zajímavou podívanou. Hned v úvodu dokonalým blafákem vykoupe domácího brankáře Souček, který vyrovnává na 2:2. Po faulu domácích za brankou se strhává menší potyčka, která nabídne první přesilovku ve hře. Tu ovšem nevyužíváme a tak se tvrdost hry ještě více stupňuje. Ta více vyhovuje hostům a 3 minuty před koncem Šinkovský dokonavá obrat ve vývoji hry 2:3. Tímto výsledkem končí bojovný zápas, kdy si Mantinel's připisují další cenný skalp do tabulky.

Rosice, 13.10.2016

HC Raci - HC Mantinel's Rajhrad 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

střelci Rajhradu: Homola (Kunz), Souček (Houzar), Šinkovský (Samson, Holaza).

 

Zápas: 3. HC Mantinel's Rajhrad - Modern Hockey

Report:

Třetí kolo NHLR a třetí naděje na zisk bodů. Tu umocňuje i fakt, že tým Modern Hockey se rajhradským podařilo v přípravě porazit 3:1. První třetina začíná ale pro Mantinel's špatně. V druhé minutě přichází první vyloučení. 10 vteřin stačí hostům na využití početní výhody 0:1. Domácí se rychle oklepávají a za minutu Šinkovský srovnává 1:1. Zmatky před brankou hostů využívá v 9. minutě Souček a zvyšuje na 2:1. Do druhé třetiny vstupují lépe domácí. V první minutě zvyšuje Brtník na 3:1. Domácím se daří vše na co sáhnou. Za 4 minuty prostřeluje Mlčoch vše co mu stojí v cestě a zvyšuje na 4:1. Skvěle chytající Hanzl drží Mantinel's při sérii vyloučení. Pohoda ve hře se promítá díky Součkovi v pátou branku. Za stavu 5:1 začíná poslední třetina. Rajhradští s vidinou vyhraného zápasu polevují a toho hosté dokonale využívají. Nejprve snižují tlakem u brány na 5:2. Nedisciplinovanost domácí nabízí několik přesilovek. První přesilovku Moderni nevyužívají. Za několik minut přichází další vyloučení. Tu také hosti nevyužívají, ovšem Šinkovský již nestihl do hry zasáhnout a tři vteřiny po jeho návratu snižují na 5:3. Neuplyne ani jedna minuta a domácí opět faulují. Hosté si berou oddechový čas a zkoušejí power-play. Tuto přesilovku již proměňují a dramatizují zápas 5:4. Zbývající minutu a půl do konce třetiny se domácí tvrdě brání a se štěstím odolávají tlaku hostů. Zápas, přes dramatickou třetí třetinu, Mantinel's zvládají a připisují si do tabulky první body.

Rosice, 29.9.2016

HC Mantinel's Rajhrad - Modern Hockey 5:4 (2:1, 3:0, 0:3)

střelci Rajhradu: Šinkovský (Mlčoch), Souček (Máčal), Brtník (Mlčoch), Mlčoch (Holaza), Souček.

 

Zápas: 2. HC Devils - HC Mantinel's Rajhrad

report:

2. zápas NHLR přivádí do Rosic týmy Devils a Mantinel's. Loňskou sezónu kralovali ve vzájemných zápasech Mantinel's, v obou zápasech nasázeli soupeři vždy o 5 branek víc. Ovšem nový rok a nová situace. Devils se podařili z individuálních chyb hostů vytěžit maximum. V 7 minutě důrazem před brankou otevírají skóre 1:0. Ve 12. minutě po hrubé chybě v obraně zvyšují na rozdíl dvou branek 2:0. Minutu před konce úvodní část se daří snížit pěknou akcí před bránou Součkovi 2:1. Druhá třetina se nese opět v nepřesnostech jak v rozehrávce, tak v zakončení hostů. Situaci ještě umouje skvěle chytající brankář domácích. Jediní kdo střílí branky jsou tak Devils, nejprve střelou z mezikruží 3:1 a za tři minuty z chyby hostující obrany 4:1. Třetí třetina je poslední šancí na zvrácení výsledku. Hoste zvyšují tempo, ale stále se nedaří prostřelit domácího golmana. 5 minut před koncem se nabízí přesilovka Rajhradu. Ta je využita, střelou od modré snižuje Holaza na 4:2. Další branka do konce třetiny nepřichází a tak Mantinel's prohrávají i druhý zápas sezóny.

Rosice, 15.9.2016

HC Devils - HC Mantinel's Rajhrad 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

střelci Rajhradu: Souček (Šinkovský), Holaza (Šinkovský).

 

Zápas: 1. HC Mantinel's Rajhrad - Sexy Bonbónky

report:

První zápas nového ročníku začíná jak s novým soupeřem, tak na novém místě. Nováček ligy, univerzitní tým, se sladkým názvem Sexy Bonbónky se střetává s Mantinel's na ledě brněnské krasohaly. První třetina se nese v duchu vzájemného oťukávání. První branku vstřelují domácí z hole Novotného 1:0. V 11. munitě je po faulu domácího obránce na unikajícího útočníka nařízeno trestné střílení. To hosté využívají a srovnávají skόre na 1:1. Ovšem do minuty hosté přidávají další branku 1:2 a toto skόre vydrží až konce třetiny. Do druhé třetiny Rajhrad nastupuje s vyššími obrátkami a hned z úvodu vyrovnává opět trefou Novotného 2:2. Hosté za 2 minuty důrazem před brankou opět mění výsledek 2:3. Zbytek třetiny je jako na houpačce, kdy se spalují šance na obou stranách. Třetí třetina, čas 42:00 a hosté trestají chyby domácích a odskakují na 2:4. Za 50 vteřin sice hatrickem snižuje Novotný na 3:4, ale poslední slovo mají hosté, kdy 2 minuty před koncem zvyšují na 3:5. Mantinel's již nedokáží najít odpověď a tak první ligový zápas končí nezdarem domácích. Další týden mají rajhradští možnost nápravy. V Rosicích se postaví týmu Devils.

Brno, 7.9.2016

HC Mantinel's Rajhrad - Sexy Bonbónky 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

střelci Rajhradu: Novotný (Brtník), Novotný (Brtník), Novotný.


 

Nový ročník NHLR 2016/2017 začíná!

Pro následující ročník ligy přichází několik změn:

- v lize dochází k odchodu týmů Lipůvky a Týmu rosických šmajdů. Naopak přicházejí týmy nové. Tým HC Free Star se zkušeností s BHHL, univerzitní tým Masarykovy univerzity Sexy Bonbónky a přistupuje druhý tým Modern Hockey. Těmito změnami tak letošní ročník bude hrát devět týmů.

- hrací dny jsou středa, čtvrtek a  neděle. S novými týmy přichází i nová kolbiště. Hrát se bude standartně v Rosicích, na halách za Lužánkami a nově přibývá brněnská krasohala na Křídlovické a také stánek Komety DRFG Aréna.

- liga začíná 7.9.2016.

- respektuje státní svátky a prázdniny.

- poslední zápasy sezony se hrají 9.3.2017.

- po odehrání základní části sehrají první 4 týmy play-off na dva vítězné zápasy (v případě remízy nájezdy 3+1).
- do zápasu smí nastoupit jen hráč, který je na soupisce a to pouze jeden, který je hráčem vyšších lig počínaje krajským přeborem.

Další změny se týkají také našeho týmu. Končí útočník Filip Wachter, za něj přicházejí do útoku Tomáš Lemon, Mario Kolářik a do obrany Stana Dufek.